{{featured_button_text}}
swimming stockimage

2019 MT MAC FIRECRACKER, Sanction #: 2117

Referee: Curt Jacobson

Girls 11-12 1500 LC Meter Freestyle

1, Sarah Shakib, Legends-UT, 22:45.73.

Women 13 & Over 1500 LC Meter Freestyle

1, Rylee O'Neil, BAC-MT, 18:09.94. 2, Isabella Bono, WAVE-PN, 18:42.41. 3, Syd

O'Neil, BAC-MT, 18:46.09. 4, Lexi Carey, BAC-MT, 18:51.23. 5, Caroline

McCormick, MYST-MT, 19:22.87. 6, Isabella Seagrave, MAC-MT, 19:37.79. 7,

Annika Mittelsteadt, BOZ-MT, 19:40.68. 8, Maddy Muhlfeld, KATS-MT, 19:42.38.

9, Hailey Johnson, BAC-MT, 19:47.69. 10, Kihla Lax, MAC-MT, 20:11.68. 11,

Kylie Tininenko, BAC-MT, 20:22.01. 12, Annie Sullivan, WRSC-MT, 20:22.55. 13,

Jenna Kimborowicz, WAVE-PN, 21:04.25. 14, Jordan Palmer, PSC-UT, 21:08.97. 15,

Madeleine Brennan, Legends-UT, 21:09.93. 16, Jayc Wippert, BAC-MT, 21:16.18.

17, Olivia Brenneman, Legends-UT, 21:36.38. 18, Tyree Thomson, MVM-SR,

21:46.97. 19, Gretchen Thomson, MVM-SR, 21:50.57. 20, Lily Cluff, MVM-SR,

22:18.08. 21, Grace Wandler, MAC-MT, 22:53.86. 22, Eli Boylan, MYST-MT,

23:18.67. 23, Eve Goddard, Legends-UT, 23:19.85. 24, Quinn Fastnow, BMA-MT,

24:08.21. 25, Skyler Dey, Legends-UT, 24:53.64.

Boys 11-12 1500 LC Meter Freestyle

1, Benjamin Schiffman, Legends-UT, 19:56.75. 2, Thomas Shakib, Legends-UT,

20:46.13. 3, Jaden Akpan, Boise Y-SR, 22:08.15.

Men 13 & Over 1500 LC Meter Freestyle

1, Peter Thompson, BAC-MT, 16:12.48. 2, Sawyer Keyes, UN-MT, 16:56.14. 3, Jack

Leuthold, BAC-MT, 17:02.98. 4, Steffen Teutsch, WAVE-PN, 17:42.59. 5, Michael

Van Keuren, BAC-MT, 17:47.70. 6, Brayden Arnold, BAC-MT, 17:54.85. 7, Jaxon

Gronning, UN-MT, 17:59.30. 8, Aidan Blackmon, WAVE-PN, 18:28.96. 9, Noah

Laird, WAVE-PN, 18:31.96. 10, Tylar Pittock, MVM-SR, 18:38.02. 11, Long Huynh,

BAC-MT, 18:47.77. 12, Gavin Dustin, VOLT-SR, 18:53.24. 13, Matei Omusoru,

WAVE-PN, 19:03.12. 14, Carlin Onstad, HLST-MT, 19:13.85. 15, Patrick Obst,

MVM-SR, 19:21.75. 16, Nicholas Fynaardt, WAVE-PN, 19:26.91. 17, Mason Sloan,

LAKE-MT, 19:39.61. 18, Ben Long, PVST-SR, 19:49.29. 19, Harper Brace,

Legends-UT, 20:02.53. 20, Gavin Geffros, UN-SR, 20:10.90. 21, Drew Bouda,

KATS-MT, 20:11.90. 22, Ethan Pater, Legends-UT, 20:29.03. 23, Alexander Werth,

WAVE-PN, 20:30.57. 24, Benjamin Gillespie, Legends-UT, 20:46.95.

Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly

(A - Final) 1, Nicole Dumitrascu, Boise Y-SR, 2:40.17. 2, Teagan Boysen,

HLST-MT, 2:49.83. 3, Sarah Shakib, Legends-UT, 3:02.40. 4, Myrka Hardy,

BAC-MT, 3:04.71. 5, Dixie Montgomery, LAKE-MT, 3:56.68. 6, Hailey Hanson,

LAKE-MT, 4:14.98.

Girls 11-12 200 LC Meter Butterfly

(Preliminaries) 1, Nicole Dumitrascu, Boise Y-SR, 2:45.37. 2, Teagan Boysen,

HLST-MT, 2:54.78. 3, Sarah Shakib, Legends-UT, 3:10.15. 4, Myrka Hardy,

BAC-MT, 3:17.33. 5, Dixie Montgomery, LAKE-MT, 3:55.18. 6, Hailey Hanson,

LAKE-MT, 4:14.76. --, Keira Jameson, Legends-UT, DQ. --, Livy Gibbons,

KATS-MT, DQ.

Girls 13 & Over 200 LC Meter Butterfly

(A - Final) 1, Bindi Pedersen, WAVE-PN, 2:31.82. 2, Hailey Johnson, BAC-MT,

2:33.52. 3, Claire Kaufman, BAC-MT, 2:33.85. 4, Isabella Bono, WAVE-PN,

2:34.46. 5, Julia Huffmaster, BOZ-MT, 2:36.27. 6, Kylie Tininenko, BAC-MT,

2:38.86. 7, Claire Becker, MYST-MT, 2:44.81. 8, Claire Powell, MAC-MT,

2:47.02. (B - Final) 9, Kaitlyn Blackmon, WAVE-PN, 2:39.68. 10, Syd O'Neil,

BAC-MT, 2:42.05. 11, Lexi Carey, BAC-MT, 2:47.14. 12, Gianna Tan, WAVE-PN,

2:52.39. 13, Kai Gessler, JHSR-WY, 2:55.86. 14, Cami Yovich, BOZ-MT, 2:57.43.

15, Alyssa Smith, BAC-MT, 3:06.13. 16, Lizabeth Oberly, BOZ-MT, 3:11.03. (C -

Final) 17, Hannah Jourdonnais, MYST-MT, 3:03.85. 18, Samantha Sheridan,

BAC-MT, 3:07.88. 19, Eve Goddard, Legends-UT, 3:20.59. 20, Jayc Wippert,

BAC-MT, 3:24.40. 21, Skyler Dey, Legends-UT, 3:57.46.

Girls 13 & Over 200 LC Meter Butterfly

(Preliminaries) 1, Bindi Pedersen, WAVE-PN, 2:38.81. 2, Isabella Bono,

WAVE-PN, 2:40.15. 3, Claire Kaufman, BAC-MT, 2:41.27. 4, Hailey Johnson,

BAC-MT, 2:41.34. 5, Catherine Russo, BMA-MT, 2:42.23. 6, Kylie Tininenko,

BAC-MT, 2:42.89. 7, Julia Huffmaster, BOZ-MT, 2:43.53. 8, Claire Powell,

MAC-MT, 2:44.34. 9, Claire Becker, MYST-MT, 2:47.34. 10, Syd O'Neil, BAC-MT,

2:47.81. 11, Lexi Carey, BAC-MT, 2:51.77. 12, Gianna Tan, WAVE-PN, 2:55.85.

13, Renee Yin, WAVE-PN, 2:57.04. 14, Kaitlyn Blackmon, WAVE-PN, 2:59.06. 15,

Cami Yovich, BOZ-MT, 3:02.23. 16, Hannah Powell, MAC-MT, 3:03.00. 17, Kai

Gessler, JHSR-WY, 3:03.48. 18, Alyssa Smith, BAC-MT, 3:07.29. 19, Lizabeth

Oberly, BOZ-MT, 3:07.73. 20, Samantha Sheridan, BAC-MT, 3:09.65. 21, Hannah

Jourdonnais, MYST-MT, 3:14.60. 22, Eve Goddard, Legends-UT, 3:21.06. 23, Jayc

Wippert, BAC-MT, 3:30.35. 24, Skyler Dey, Legends-UT, 3:55.68. --, Tahis

Ibanez, VOLT-SR, DQ.

Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly

(A - Final) 1, Brennen O'Neil, BAC-MT, 2:42.94. 2, Benjamin Schiffman,

Legends-UT, 2:59.16. 3, Cameron Piepkorn, WAVE-PN, 3:05.08.

Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly

(Preliminaries) 1, Brennen O'Neil, BAC-MT, 2:53.59. 2, Benjamin Schiffman,

Legends-UT, 3:04.04. 3, Cameron Piepkorn, WAVE-PN, 3:08.00.

Boys 13 & Over 200 LC Meter Butterfly

(A - Final) 1, Ethan Harder, BAC-MT, 2:05.03. 2, Michael Van Keuren, BAC-MT,

2:13.61. 3, Aidan Blackmon, WAVE-PN, 2:16.75. 4, Robert Wagner, HLST-MT,

2:19.22. 5, Nathan Moore, Boise Y-SR, 2:21.76. 6, Aaron Johnson, Boise Y-SR,

2:21.84. 7, Peter Fitch, WAVE-PN, 2:25.85. 8, Ben Woldtvedt, UN-MT, 2:26.60.

(B - Final) 9, Fredrik Larsen, WAVE-PN, 2:31.70. 10, Long Huynh, BAC-MT,

2:33.16. 11, AJ McCormick, MYST-MT, 2:34.62. 12, Suhas Kannam, WAVE-PN,

2:44.09. 13, Parker Case, MVM-SR, 2:46.78. 14, Aidan Greenmun, WAVE-PN,

2:49.16. 15, Sean Murphree, MAC-MT, 2:52.30. 16, Ethan Pater, Legends-UT,

2:56.08. (C - Final) 17, Harper Brace, Legends-UT, 2:55.95.

Boys 13 & Over 200 LC Meter Butterfly

(Preliminaries) 1, Ethan Harder, BAC-MT, 2:11.80. 2, Robert Wagner, HLST-MT,

2:19.18. 3, Michael Van Keuren, BAC-MT, 2:20.91. 4, Aidan Blackmon, WAVE-PN,

2:21.69. 5, Nathan Moore, Boise Y-SR, 2:25.16. 6, Aaron Johnson, Boise Y-SR,

2:25.89. 7, Ben Woldtvedt, UN-MT, 2:28.80. 8, Peter Fitch, WAVE-PN, 2:29.20.

9, Fredrik Larsen, WAVE-PN, 2:39.69. 10, Long Huynh, BAC-MT, 2:40.90. 11, AJ

McCormick, MYST-MT, 2:43.54. 12, Parker Case, MVM-SR, 2:49.62. 13, Suhas

Kannam, WAVE-PN, 2:50.17. 14, Sean Murphree, MAC-MT, 2:54.51. 15, Aidan

Greenmun, WAVE-PN, 2:55.92. 16, Ethan Pater, Legends-UT, 2:56.33. 17, Harper

Brace, Legends-UT, 3:03.68.

Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke

(A - Final) 1, Lolo Riley, MAC-MT, 33.86. 2, Adalynn Ascher, MAC-MT, 34.39. 3,

Olivia Giuffre, GLEN, 35.16. 4, Myka Thomas, MAC-MT, 35.72. 5, Aerianna La,

MYST-MT, 35.90. 6, Eva Hicks, HLST-MT, 37.22. 7, Ella Stack, MAC-MT, 37.69. 8,

Julia Larsen, WAVE-PN, 38.61.

Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke

(Preliminaries) 1, Adalynn Ascher, MAC-MT, 33.70. 2, Lolo Riley, MAC-MT,

34.77. 3, Olivia Giuffre, GLEN, 36.09. 4, Myka Thomas, MAC-MT, 36.49. 5,

Aerianna La, MYST-MT, 36.61. 6, Eva Hicks, HLST-MT, 37.33. 6, Julia Larsen,

WAVE-PN, 37.33. 8, Ella Stack, MAC-MT, 38.25. 9, Grace Woldtvedt, UN-MT,

38.92. 10, Grier Mcclay, GLEN, 39.11. 11, Ellen Davis, MAC-MT, 39.72. 12,

Rishita Bhattacharjee, WAVE-PN, 40.18. 13, Kaylee Macholz, MAC-MT, 40.19. 14,

Fleur Gould, GLEN, 40.46. 15, Victoria Gerhart, MAC-MT, 40.76. 16, Maddie

Remmers, MAC-MT, 41.08. 17, Myla Spoon, MAC-MT, 41.32. 18, Sarah Shakib,

Legends-UT, 41.41. 19, Olivia Meverden, WAVE-PN, 41.56. 20, Macie Carroll,

UN-SR, 41.67. 21, Tiffanie Palmer, PSC-UT, 42.50. 22, Gracie Pilcher, PSC-UT,

42.91. 23, Emily Hensiek, MAC-MT, 43.07. 24, Piper James, WRSC-MT, 43.57. 25,

A.J. Lilyquist, BMA-MT, 44.05. 26, Eleanor Dulong, Legends-UT, 44.79. 27,

Samantha Symington, MAC-MT, 45.44. 28, Necia Nicholas, BOZ-MT, 46.12. 29, Mary

Jaeger, MYST-MT, 46.24. 30, Jaylynn Shepherd, PSC-UT, 48.23. 31, Elizabeth

Freeborn, GLEN, 48.28. 32, Emely Leon, PSC-UT, 48.32. 33, Sloane Inskeep,

Legends-UT, 48.87. 34, Mahealani Grimes, VOLT-SR, 48.99. 35, Mabel

Brechbuhler, BOZ-MT, 49.80. 36, EB Bradford, MAC-MT, 49.91. 37, Mercer

Podavin, GLEN, 51.01. 38, Sophia Foster, MYST-MT, 51.02. 39, Mia Farrell,

BOZ-MT, 51.62. 40, Kaidyn McIntosh, MYST-MT, 51.82. 41, Madison Veitch,

BAC-MT, 52.30. 42, Megan Laird, GLEN, 53.27. 43, Poppy Kappenman, BOZ-MT,

53.30. 44, Liliana Smith, Havre Lions-MT, 53.93. 45, Lexy Kirkwood, BMA-MT,

54.50. 46, Mallory Mazur, MYST-MT, 54.91. 47, Elizabeth Wendt, BAC-MT, 55.86.

48, Paige Webb, MVM-SR, 58.86. 49, Katelyn Layne, MVM-SR, 58.96.

Girls 13 & Over 50 LC Meter Backstroke

(A - Final) 1, Katharine Berkoff, MAC-MT, 29.10. 2, Lily Milner, KATS-MT,

31.98. 3, Gabby Smart, MAC-MT, 32.20. 4, Mari Aoki, UN-MT, 32.46. 5, Taylor

Kolsch, UN-MT, 32.81. 6, Maija Geier, HLST-MT, 33.42. 7, Isabella Pachek,

UN-MT, 33.66. 8, Eden Flake, KATS-MT, 35.23. (B - Final) 9, Myah Kunz, BAC-MT,

33.32. 10, Erin McKinney, BOZ-MT, 34.08. 11, Aidan Condit, MAC-MT, 34.63. 12,

Audrey Fero, MYST-MT, 34.65. 13, Ellee Frost, Boise Y-SR, 34.92. 14, Annika

Lawrence, BOZ-MT, 35.14. 15, Taylor Thorne, MAC-MT, 35.22. 16, Kaitlyn Thomas,

UN-MT, 35.42. (C - Final) 17, Paige LePard, UN-MT, 35.25. 18, Sofia Fero,

MYST-MT, 35.40. 19, Kieran Morton, BMA-MT, 35.81. 20, Reagan Remmers, MAC-MT,

36.44. 21, Tahis Ibanez, VOLT-SR, 36.67. 22, Anya Craig, MAC-MT, 37.22. 23,

Riley Kunz, BAC-MT, 37.44. 24, Tyree Thomson, MVM-SR, 37.53.

Girls 13 & Over 50 LC Meter Backstroke

(Preliminaries) 1, Katharine Berkoff, MAC-MT, 30.14. 2, Lily Milner, KATS-MT,

32.39. 3, Mari Aoki, UN-MT, 33.38. 4, Taylor Kolsch, UN-MT, 33.98. 5, Maija

Geier, HLST-MT, 34.46. 6, Gabby Smart, MAC-MT, 34.47. 7, Isabella Pachek,

UN-MT, 34.79. 8, Eden Flake, KATS-MT, 35.02. 9, Audrey Fero, MYST-MT, 35.07.

10, Aidan Condit, MAC-MT, 35.08. 11, Ellee Frost, Boise Y-SR, 35.27. 12,

Kaitlyn Thomas, UN-MT, 35.29. 13, Myah Kunz, BAC-MT, 35.33. 14, Taylor Thorne,

MAC-MT, 35.36. 15, Annika Lawrence, BOZ-MT, 35.61. 16, Erin McKinney, BOZ-MT,

35.65. 17, Paige LePard, UN-MT, 35.79. 18, Tyree Thomson, MVM-SR, 36.05. 19,

Sofia Fero, MYST-MT, 36.43. 20, Kieran Morton, BMA-MT, 36.47. 21, Reagan

Remmers, MAC-MT, 37.28. 22, Riley Kunz, BAC-MT, 37.41. 23, Anya Craig, MAC-MT,

37.42. 24, Tahis Ibanez, VOLT-SR, 37.47. 25, Alyson Early, UN-MT, 37.56. 26,

Lexi Gladeau, KATS-MT, 37.98. 27, Olivia Parker, BAC-MT, 38.02. 28, Olivia

Brenneman, Legends-UT, 38.31. 29, Gretchen Thomson, MVM-SR, 38.44. 30, Kate

Sheafor, HLST-MT, 38.78. 31, Nikki Zarbock, BAC-MT, 38.97. 32, Sela Etzel,

MAC-MT, 39.02. 33, Alysa Kaufman, BAC-MT, 40.04. 34, Grace Wandler, MAC-MT,

40.05. 35, Ava Chauncey, UN-MT, 40.27. 36, Claire Lautman, WAVE-PN, 40.54. 37,

Eli Boylan, MYST-MT, 40.99. 38, Eden Maxwell, MAC-MT, 42.04. 39, Bronwen

Irvine, MAC-MT, 42.39. 40, Sarah Hanks, MYST-MT, 42.75. 41, Gabrielle Thomson,

MVM-SR, 43.32. 42, Quinn Fastnow, BMA-MT, 43.35. 43, Olivia Milavetz,

Legends-UT, 43.87. 44, Jocelyn Shepherd, PSC-UT, 44.10. 45, Abbi Gibby,

MVM-SR, 44.17. 46, Tessa Alton, KATS-MT, 44.86. 47, Aspen Martin, BAC-MT,

45.23. 48, Asha Thomson, MVM-SR, 45.79. 49, Riley Laslovich, MAC-MT, 46.80.

50, Brytten Webb, MVM-SR, 47.04. 51, Hannah Taylor, MYST-MT, 47.46. 52, Hailee

Brooks, PSC-UT, 48.34. 53, Macy Webb, MVM-SR, 50.33. 54, Arianna Oberg,

KATS-MT, 50.68. 55, Analise Belasco, BOZ-MT, 51.11. --, Ella Marzec, WAVE-PN,

DQ.

Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke

(A - Final) 1, Thomas Shakib, Legends-UT, 34.05. 2, Teague McElwee, MYST-MT,

38.65. 3, Preston McDaniel, VOLT-SR, 39.57. 4, Shea Skarda, WAVE-PN, 41.40. 5,

Isaac Urban, HLST-MT, 43.01. 6, Teagan Trettin, HLST-MT, 43.55. 7, Jaicee

Shepherd, PSC-UT, 43.99. 8, Edward Wares, GLEN, 44.15.

Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke

(Preliminaries) 1, Thomas Shakib, Legends-UT, 35.22. 2, Teague McElwee,

MYST-MT, 39.16. 3, Preston McDaniel, VOLT-SR, 39.90. 4, Shea Skarda, WAVE-PN,

42.30. 5, Teagan Trettin, HLST-MT, 43.26. 6, Jaicee Shepherd, PSC-UT, 43.69.

7, Yilan Groenenboom, MAC-MT, 43.91. 8, Edward Wares, GLEN, 44.14. 9, Isaac

Urban, HLST-MT, 44.33. 10, Michael Brass, MYST-MT, 45.40. 11, Paulie Dennison,

MAC-MT, 46.20. 12, Ridley Key, MAC-MT, 47.40. 13, Ryan Oberg, KATS-MT, 47.97.

14, Kounish Bhattacharjee, WAVE-PN, 48.30. 15, Nathan Mizner, MYST-MT, 48.45.

16, Decker Irvine, MAC-MT, 48.57. 17, Steven Anderson, MAC-MT, 50.97. 18,

Skyler Probert, LAKE-MT, 51.49. 19, Garrett Fernelius, PSC-UT, 54.12. 20,

Mateo Guillen, BOZ-MT, 54.25. --, AJ Schnitzeler, MVM-SR, DQ. --, Nathan

Sullivan, GLEN, DQ. --, Gavin Dee, Riptides-MT, DQ.

Boys 13 & Over 50 LC Meter Backstroke

(A - Final) 1, Cale Berkoff, MAC-MT, 27.20. 2, Nathan Quarterman, Boise Y-SR,

28.44. 3, Simon McMahon, MAC-MT, 29.84. 4, Jace Reed, KATS-MT, 29.88. 5,

Robert Wagner, HLST-MT, 30.01. 6, Jaxon Gronning, UN-MT, 31.00. 7, Jorgen

Midboe, MYST-MT, 31.05. 8, Ben Woldtvedt, UN-MT, 31.95. (B - Final) 9, Gage

Fouse, PVST-SR, 30.40. 10, Michael Parkey, MAC-MT, 31.66. 11, AJ McCormick,

MYST-MT, 32.02. 12, Shae Stratton, Boise Y-SR, 32.35. 13, Asher Brown, MVM-SR,

32.87. 14, Brodey Gray, BMA-MT, 32.94. 15, Garrett Krattiger, HLST-MT, 33.20.

16, Peter Fitch, WAVE-PN, 33.59. (C - Final) 17, Tyler McCormick, WRSC-MT,

33.13. 18, Tyler Quarterman, Boise Y-SR, 33.46. 19, Kyiah Ingraham, SA-SR,

33.49. 20, Parker Case, MVM-SR, 33.82. 21, Jake McCoy, COUG-IE, 33.98. 22,

Connor Mizner, MYST-MT, 34.03. 23, Joel Bonilla, UN-MT, 34.11. 24, Luke

Jaraczeski, UN-MT, 34.76.

Boys 13 & Over 50 LC Meter Backstroke

(Preliminaries) 1, Cale Berkoff, MAC-MT, 27.56. 2, Nathan Quarterman, Boise

Y-SR, 28.71. 3, Jace Reed, KATS-MT, 30.26. 4, Simon McMahon, MAC-MT, 30.48. 5,

Robert Wagner, HLST-MT, 30.59. 6, Jorgen Midboe, MYST-MT, 31.44. 7, Ben

Woldtvedt, UN-MT, 31.94. 8, Jaxon Gronning, UN-MT, 32.00. 9, Michael Parkey,

MAC-MT, 32.32. 10, Gage Fouse, PVST-SR, 32.55. 11, Peter Fitch, WAVE-PN,

32.72. 12, Shae Stratton, Boise Y-SR, 32.86. 13, Asher Brown, MVM-SR, 33.15.

14, Garrett Krattiger, HLST-MT, 33.44. 15, Brodey Gray, BMA-MT, 33.48. 16, AJ

McCormick, MYST-MT, 33.55. 17, Connor Mizner, MYST-MT, 33.60. 18, Tyler

Quarterman, Boise Y-SR, 33.83. 19, Joel Bonilla, UN-MT, 34.18. 20, Kyiah

Ingraham, SA-SR, 34.49. 21, Jake McCoy, COUG-IE, 34.55. 21, Luke Jaraczeski,

UN-MT, 34.55. 23, Parker Case, MVM-SR, 34.75. 24, Tyler McCormick, WRSC-MT,

34.77. 25, Roland Howe, Boise Y-SR, 34.84. 26, Benjamin Gillespie, Legends-UT,

35.08. 27, Jonathan Wolgamot, MYST-MT, 35.19. 28, Wesley Dennison, MAC-MT,

35.32. 29, Kyle Carroll, GFST-MT, 35.49. 30, Brandon Crane, UN-MT, 36.40. 31,

Bridger Moe, MYST-MT, 36.83. 32, Aeden DeGraw, UN-MT, 37.15. 33, Samuel Wendt,

BAC-MT, 37.43. 34, Adam Sinclair, Legends-UT, 37.50. 35, Isaac Woldtvedt,

UN-MT, 37.73. 36, Otto Seagrave, MAC-MT, 37.82. 37, Sam Galindo, BMA-MT,

38.67. 38, Ellis Walker-Keleher, MAC-MT, 38.74. 39, Steven Doney, MYST-MT,

41.19. 40, Lorn Jaeger, MYST-MT, 41.47. 41, Ajax Geddes, BOZ-MT, 41.75. 42,

Kyle Kirkwood, BMA-MT, 43.06. 43, Nolan Geffros, BSC-SR, 45.64. 44, Joshua

Prudhomme, Boise Y-SR, 46.39. 45, Ethan Cluff, MVM-SR, 47.34. 46, Don Brass,

MYST-MT, 49.34. 47, Brenner Boylan, MYST-MT, 50.20.

Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle

(A - Final) 1, Kaylee Macholz, MAC-MT, 2:33.40. 2, Eva Hicks, HLST-MT,

2:33.72. 3, Adalynn Ascher, MAC-MT, 2:40.56. 4, Kelly Early, UN-MT, 2:41.04.

5, Myka Thomas, MAC-MT, 2:41.38. 6, Julia Larsen, WAVE-PN, 2:47.25. 7, Brianne

Flikkema, BMA-MT, 2:50.56. 8, Olivia Meverden, WAVE-PN, 2:50.87.

Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle

(Preliminaries) 1, Kaylee Macholz, MAC-MT, 2:34.34. 2, Eva Hicks, HLST-MT,

2:39.68. 3, Adalynn Ascher, MAC-MT, 2:43.37. 4, Kelly Early, UN-MT, 2:44.17.

5, Julia Larsen, WAVE-PN, 2:46.19. 6, Paige Raschke, MVM-SR, 2:48.10. 7, Myka

Thomas, MAC-MT, 2:48.35. 8, Olivia Meverden, WAVE-PN, 2:48.45. 9, Brianne

Flikkema, BMA-MT, 2:48.73. 10, Georgia Gram, BOZ-MT, 2:51.45. 11, Alexis

Hubbard, BOZ-MT, 2:53.38. 12, Livy Gibbons, KATS-MT, 2:54.08. 13, Rishita

Bhattacharjee, WAVE-PN, 2:54.80. 14, Eleanor Dulong, Legends-UT, 2:55.12. 15,

Liron Shani, WAVE-PN, 2:55.34. 16, Necia Nicholas, BOZ-MT, 2:55.75. 17, Elly

Lewis, MAC-MT, 2:56.68. 18, Emily Hensiek, MAC-MT, 2:58.93. 19, Victoria

Gerhart, MAC-MT, 2:58.95. 20, Sarah Craig, MAC-MT, 2:59.59. 21, Mabel

Brechbuhler, BOZ-MT, 3:04.47. 22, Macie Carroll, UN-SR, 3:05.20. 23, A.J.

Lilyquist, BMA-MT, 3:06.55. 24, Hailey Hanson, LAKE-MT, 3:06.79. 25, Piper

James, WRSC-MT, 3:07.35. 26, Jaylynn Shepherd, PSC-UT, 3:11.03. 27, Cheyenne

Smith, VOLT-SR, 3:22.55. 28, EB Bradford, MAC-MT, 3:24.73. 29, Dixie

Montgomery, LAKE-MT, 3:25.73. 30, Lexy Kirkwood, BMA-MT, 3:29.01. 31,

Mahealani Grimes, VOLT-SR, 3:31.19. 32, Megan Laird, GLEN, 3:33.39. 33, Kaidyn

McIntosh, MYST-MT, 3:36.38. 34, Sophia Foster, MYST-MT, 3:42.60. 35, Trista

Palmer, PSC-UT, 3:42.65. 36, Emely Leon, PSC-UT, 3:42.71. 37, Alexis McDonald,

PSC-UT, 3:51.39. --, Rylie Middleton, Legends-UT, DFS. --, Grace Woldtvedt,

UN-MT, DFS.

Girls 13 & Over 200 LC Meter Freestyle

(A - Final) 1, Rylee O'Neil, BAC-MT, 2:10.32. 2, Emma Sutton, KATS-MT,

2:13.01. 3, Catherine Russo, BMA-MT, 2:14.35. 4, Annika Mittelsteadt, BOZ-MT,

2:16.13. 5, Tayla Liddle, VOLT-SR, 2:19.36. 6, Claire Becker, MYST-MT,

2:19.56. 7, Lexi Carey, BAC-MT, 2:20.20. 8, Libby Breckon, Boise Y-SR,

2:22.93. (B - Final) 9, Sara Guillen, BOZ-MT, 2:15.63. 10, Jillian Moses,

Boise Y-SR, 2:20.84. 11, Lily Milner, KATS-MT, 2:21.83. 12, Ella Marzec,

WAVE-PN, 2:22.29. 13, Isabella Seagrave, MAC-MT, 2:22.40. 14, Maddy Muhlfeld,

KATS-MT, 2:23.27. 15, Caroline Dye, KATS-MT, 2:23.51. 16, Ellee Frost, Boise

Y-SR, 2:25.21. (C - Final) 17, Megan Beers, BAC-MT, 2:20.05. 18, Syd O'Neil,

BAC-MT, 2:20.66. 19, Ellie Gashwiler, MYST-MT, 2:23.78. 20, Annika Lawrence,

BOZ-MT, 2:26.04. 21, Kihla Lax, MAC-MT, 2:27.00. 22, Rori Pilcher, PSC-UT,

2:27.98. 23, Addy Lewis, MAC-MT, 2:28.37. 24, Madison Garland, BAC-MT,

2:30.65.

Girls 13 & Over 200 LC Meter Freestyle

(Preliminaries) 1, Catherine Russo, BMA-MT, 2:16.06. 2, Emma Sutton, KATS-MT,

2:16.52. 3, Annika Mittelsteadt, BOZ-MT, 2:17.76. 4, Rylee O'Neil, BAC-MT,

2:18.25. 5, Claire Becker, MYST-MT, 2:19.87. 6, Tayla Liddle, VOLT-SR,

2:20.33. 7, Lexi Carey, BAC-MT, 2:20.52. 8, Libby Breckon, Boise Y-SR,

2:21.24. 9, Lily Milner, KATS-MT, 2:21.33. 10, Sara Guillen, BOZ-MT, 2:21.85.

11, Ellee Frost, Boise Y-SR, 2:22.17. 12, Isabella Seagrave, MAC-MT, 2:22.25.

13, Ella Marzec, WAVE-PN, 2:23.28. 14, Maddy Muhlfeld, KATS-MT, 2:23.74. 15,

Caroline Dye, KATS-MT, 2:24.47. 16, Jillian Moses, Boise Y-SR, 2:25.97. 17,

Kihla Lax, MAC-MT, 2:26.17. 18, Syd O'Neil, BAC-MT, 2:26.58. 19, Addy Lewis,

MAC-MT, 2:26.81. 20, Rori Pilcher, PSC-UT, 2:27.71. 21, Megan Beers, BAC-MT,

2:28.01. 22, Annie Sullivan, WRSC-MT, 2:28.93. 23, Ellie Gashwiler, MYST-MT,

2:29.33. 24, Madison Garland, BAC-MT, 2:29.57. 25, Annika Lawrence, BOZ-MT,

2:29.81. 26, Anya Craig, MAC-MT, 2:30.12. 27, Kate Sheafor, HLST-MT, 2:30.49.

28, Molly Roalson, KATS-MT, 2:30.93. 29, Kylie Tininenko, BAC-MT, 2:31.51. 30,

Madeleine Brennan, Legends-UT, 2:31.94. 31, Franny Redpath, HLST-MT, 2:31.96.

32, Georgia Skeans, GLEN, 2:33.85. 33, Maria Bentz, BAC-MT, 2:34.38. 34, Jenna

Kimborowicz, WAVE-PN, 2:34.81. 35, Lola Reynolds, WAVE-PN, 2:35.43. 36,

Isabella Pachek, UN-MT, 2:36.03. 37, Rylee McColley, BOZ-MT, 2:36.45. 38,

Raegan Osentowski, GFST-MT, 2:36.57. 39, Jordan Palmer, PSC-UT, 2:37.39. 40,

Alyssa Smith, BAC-MT, 2:37.88. 41, Lily Cluff, MVM-SR, 2:38.25. 42, Alysa

Kaufman, BAC-MT, 2:38.61. 43, Jayc Wippert, BAC-MT, 2:39.26. 44, Sierra

DuCharme, BOZ-MT, 2:39.48. 45, Taryn Oser, HLST-MT, 2:40.24. 46, Reagan

Remmers, MAC-MT, 2:41.92. 47, Olivia Parker, BAC-MT, 2:41.99. 48, Ella

Dietrich, BOZ-MT, 2:47.17. 49, Riley Kunz, BAC-MT, 2:47.57. 50, Ava Chauncey,

UN-MT, 2:47.83. 51, Eden Maxwell, MAC-MT, 2:48.91. 52, Lexi Gladeau, KATS-MT,

2:50.81. 53, Sarah Hanks, MYST-MT, 2:50.90. 54, Nikki Zarbock, BAC-MT,

2:51.19. 55, Aspen Martin, BAC-MT, 2:51.40. 56, Eve Goddard, Legends-UT,

2:52.52. 57, Julia McJunkin, JHSR-WY, 2:52.80. 58, Maddie Taylor, KATS-MT,

2:53.96. 59, Bronwen Irvine, MAC-MT, 2:57.02. 60, Taylor Walker, MAC-MT,

3:00.28. 61, Olivia Milavetz, Legends-UT, 3:03.73. 62, Analise Belasco,

BOZ-MT, 3:05.31. 63, Adriana Leon, PSC-UT, 3:05.38. 64, Annie McLaverty,

MYST-MT, 3:07.53. 65, Grace Klempel, UN-MT, 3:07.62. 66, Riley Laslovich,

MAC-MT, 3:12.55. 67, Alya Toole, MYST-MT, 3:20.71. 68, Hannah Taylor, MYST-MT,

3:23.32. 69, Hailee Brooks, PSC-UT, 3:28.24. --, Samantha Sheridan, BAC-MT,

DQ. --, Caroline Girling, JHSR-WY, DQ.

Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle

(A - Final) 1, Benjamin Schiffman, Legends-UT, 2:23.99. 2, Winston Sundeen,

BOZ-MT, 2:24.07. 3, Brennen O'Neil, BAC-MT, 2:29.42. 4, Thomas Shakib,

Legends-UT, 2:35.48. 5, Nathan Sullivan, GLEN, 2:36.65. 6, Emery Belasco,

BOZ-MT, 2:38.73. 7, Ty Zarbock, BAC-MT, 2:39.62. 8, Elijah Souza, MVM-SR,

2:39.64.

Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle

(Preliminaries) 1, Benjamin Schiffman, Legends-UT, 2:24.27. 2, Brennen O'Neil,

BAC-MT, 2:29.72. 3, Winston Sundeen, BOZ-MT, 2:29.98. 4, Thomas Shakib,

Legends-UT, 2:32.66. 5, Nathan Sullivan, GLEN, 2:35.54. 6, Ty Zarbock, BAC-MT,

2:37.80. 7, Emery Belasco, BOZ-MT, 2:40.18. 8, Elijah Souza, MVM-SR, 2:41.86.

9, Jaden Akpan, Boise Y-SR, 2:45.42. 10, Teagan Trettin, HLST-MT, 2:48.15. 11,

Kade Johnson, PSC-UT, 2:52.24. 12, Edward Wares, GLEN, 2:53.67. 13, Preston

McDaniel, VOLT-SR, 2:54.29. 14, EJ Sanchez, GFST-MT, 2:55.50. 15, Jaicee

Shepherd, PSC-UT, 3:02.84. 16, William Affleck, MAC-MT, 3:06.97. 17, Michael

Brass, MYST-MT, 3:13.68. 18, Kounish Bhattacharjee, WAVE-PN, 3:14.57. 19,

Ridley Key, MAC-MT, 3:16.10. 20, Decker Irvine, MAC-MT, 3:22.94. 21, Skyler

Probert, LAKE-MT, 3:30.12. 22, Garrett Fernelius, PSC-UT, 3:35.51. 23, Ryan

Oberg, KATS-MT, 3:47.70. 24, Gavin Dee, Riptides-MT, 4:32.77.

Boys 13 & Over 200 LC Meter Freestyle

(A - Final) 1, Ethan Harder, BAC-MT, 1:58.88. 2, Peter Thompson, BAC-MT,

1:59.66. 3, Sawyer Keyes, UN-MT, 1:59.83. 4, Darragh Mahns, UN-CO, 2:01.87. 5,

Jack Leuthold, BAC-MT, 2:02.92. 6, Jackson Moe, MYST-MT, 2:05.34. 7, Aidan

Blackmon, WAVE-PN, 2:05.99. 8, Tanner Baldry, MAC-MT, 2:06.53. (B - Final) 9,

Noah Laird, WAVE-PN, 2:06.81. 10, Preston Ring, KATS-MT, 2:11.80. 11, Gavin

Dustin, VOLT-SR, 2:12.12. 12, Brayden Arnold, BAC-MT, 2:12.20. 13, Matei

Omusoru, WAVE-PN, 2:13.16. 14, Jackson Fouras, JHSR-WY, 2:13.50. 15, Jace

Reed, KATS-MT, 2:13.51. 16, Tylar Pittock, MVM-SR, 2:15.45. (C - Final) 17,

Joe Kaiser, PVST-SR, 2:13.08. 18, Fredrik Larsen, WAVE-PN, 2:13.24. 19, John

Kaiser, PVST-SR, 2:14.94. 20, Hung Huynh, BAC-MT, 2:15.47. 21, Gage Fouse,

PVST-SR, 2:15.49. 22, Chris Long, GFST-MT, 2:16.16. 23, Ben Long, PVST-SR,

2:17.30. 24, Carlin Onstad, HLST-MT, 2:18.94.

Boys 13 & Over 200 LC Meter Freestyle

(Preliminaries) 1, Peter Thompson, BAC-MT, 2:01.31. 2, Sawyer Keyes, UN-MT,

2:02.04. 3, Jack Leuthold, BAC-MT, 2:03.46. 4, Ethan Harder, BAC-MT, 2:03.48.

5, Darragh Mahns, UN-CO, 2:05.44. 6, Aidan Blackmon, WAVE-PN, 2:06.72. 7,

Jackson Moe, MYST-MT, 2:07.83. 8, Tanner Baldry, MAC-MT, 2:08.53. 9, Noah

Laird, WAVE-PN, 2:10.98. 10, Liam Kerns, BAC-MT, 2:11.73. 11, Brayden Arnold,

BAC-MT, 2:12.19. 12, Preston Ring, KATS-MT, 2:12.86. 13, Jace Reed, KATS-MT,

2:13.40. 14, Matei Omusoru, WAVE-PN, 2:13.78. 15, Gavin Dustin, VOLT-SR,

2:14.71. 16, Tylar Pittock, MVM-SR, 2:15.04. 17, Jackson Fouras, JHSR-WY,

2:15.37. 18, Joe Kaiser, PVST-SR, 2:15.51. 19, Gage Fouse, PVST-SR, 2:15.86.

19, Fredrik Larsen, WAVE-PN, 2:15.86. 21, Chris Long, GFST-MT, 2:16.17. 22,

Ben Long, PVST-SR, 2:16.32. 23, Carlin Onstad, HLST-MT, 2:16.45. 24, Hung

Huynh, BAC-MT, 2:17.54. 25, John Kaiser, PVST-SR, 2:17.64. 26, Christion

Goetsch, HLST-MT, 2:18.27. 27, Alexander Vatoussis, MYST-MT, 2:18.53. 28, Luke

Jaraczeski, UN-MT, 2:18.64. 29, Gus DeSouza, KATS-MT, 2:18.67. 30, Garrett

Krattiger, HLST-MT, 2:19.33. 31, Aidan Clarke, WAVE-PN, 2:20.09. 32, Gavin

Geffros, UN-SR, 2:20.14. 33, Erik Leigh, PSC-UT, 2:21.36. 34, Tyler

Quarterman, Boise Y-SR, 2:21.46. 35, J.D. Heberlein, PVST-SR, 2:21.84. 36,

Mason Sloan, LAKE-MT, 2:21.96. 37, Devin Goetsch, HLST-MT, 2:22.01. 38,

Alexander Werth, WAVE-PN, 2:23.15. 39, Roland Howe, Boise Y-SR, 2:23.28. 40,

Kyle Carroll, GFST-MT, 2:23.44. 41, Adam Sinclair, Legends-UT, 2:24.19. 42,

Drew Bouda, KATS-MT, 2:24.35. 43, Shae Stratton, Boise Y-SR, 2:24.85. 44,

Ethan Pater, Legends-UT, 2:25.14. 45, Holden Gould, KSC, 2:25.58. 46, Joel

Bonilla, UN-MT, 2:25.60. 47, Jack Skarda, WAVE-PN, 2:25.91. 48, Brayden

McDonald, PSC-UT, 2:26.09. 49, Nathan Greenmun, WAVE-PN, 2:26.38. 50, Brandon

Crane, UN-MT, 2:26.46. 51, Jaiden Liddle, VOLT-SR, 2:27.28. 52, Ayden Strobbe,

KATS-MT, 2:29.46. 53, Benjamin Gillespie, Legends-UT, 2:31.71. 54, Wesley

Dennison, MAC-MT, 2:31.83. 55, Jesse McCormick, MYST-MT, 2:32.01. 56,

Alexander Claux, WAVE-PN, 2:34.08. 57, Samuel Wendt, BAC-MT, 2:35.33. 58,

Bridger Moe, MYST-MT, 2:36.95. 59, Stetson Smith, VOLT-SR, 2:39.71. 60, Jared

Smith, MAC-MT, 2:44.36. 61, Steven Doney, MYST-MT, 2:48.01. 62, Moana Grimes,

VOLT-SR, 2:49.06. 63, Noah Hiday, MYST-MT, 2:52.37. 64, Ethan Cluff, MVM-SR,

2:53.30. 65, Kyle Kirkwood, BMA-MT, 2:57.85. 66, Joshua Prudhomme, Boise Y-SR,

3:00.57. 67, Ajax Geddes, BOZ-MT, 3:11.35. --, Koda Tanner, PSC-UT, DQ.

Girls 11-12 200 LC Meter IM

(A - Final) 1, Nicole Dumitrascu, Boise Y-SR, 2:37.46. 2, Teagan Boysen,

HLST-MT, 2:43.37. 3, Myrka Hardy, BAC-MT, 2:43.77. 4, Lolo Riley, MAC-MT,

2:48.86. 5, Fleur Gould, GLEN, 2:49.09. 6, Olivia Giuffre, GLEN, 2:50.85. 7,

Aerianna La, MYST-MT, 2:57.77. 8, Asher Howie, MYST-MT, 3:01.73.

Girls 11-12 200 LC Meter IM

(Preliminaries) 1, Nicole Dumitrascu, Boise Y-SR, 2:38.35. 2, Teagan Boysen,

HLST-MT, 2:42.84. 3, Myrka Hardy, BAC-MT, 2:47.98. 4, Lolo Riley, MAC-MT,

2:48.55. 5, Olivia Giuffre, GLEN, 2:49.47. 6, Fleur Gould, GLEN, 2:49.50. 7,

Aerianna La, MYST-MT, 2:58.66. 8, Asher Howie, MYST-MT, 3:02.07. 9, Adalynn

Ascher, MAC-MT, 3:02.49. 10, Julia Larsen, WAVE-PN, 3:05.32. 11, Georgia Gram,

BOZ-MT, 3:05.36. 12, Grier Mcclay, GLEN, 3:05.41. 13, Keira Jameson,

Legends-UT, 3:05.55. 14, Kelly Early, UN-MT, 3:06.36. 15, Brianne Flikkema,

BMA-MT, 3:07.47. 16, Ellen Davis, MAC-MT, 3:08.06. 17, Tiffanie Palmer,

PSC-UT, 3:09.95. 18, Kaylee Macholz, MAC-MT, 3:10.86. 19, Paige Raschke,

MVM-SR, 3:16.25. 20, Victoria Gerhart, MAC-MT, 3:17.25. 21, Liron Shani,

WAVE-PN, 3:17.81. 22, Emily Hensiek, MAC-MT, 3:17.99. 23, Alexis Hubbard,

BOZ-MT, 3:18.36. 24, Livy Gibbons, KATS-MT, 3:19.80. 25, Olivia Meverden,

WAVE-PN, 3:23.46. 26, Gracie Pilcher, PSC-UT, 3:25.58. 27, Sarah Craig,

MAC-MT, 3:25.81. 28, Elly Lewis, MAC-MT, 3:33.89. 29, Eleanor Dulong,

Legends-UT, 3:34.67. 30, Mabel Brechbuhler, BOZ-MT, 3:37.64. 31, Samantha

Symington, MAC-MT, 3:39.31. 32, Mary Jaeger, MYST-MT, 3:39.64. 33, Dixie

Montgomery, LAKE-MT, 3:40.99. 34, Jaylynn Shepherd, PSC-UT, 3:44.79. 35,

Liliana Smith, Havre Lions-MT, 3:48.22. 36, Mia Farrell, BOZ-MT, 3:52.95. 37,

Mahealani Grimes, VOLT-SR, 4:01.32. 38, Elizabeth Freeborn, GLEN, 4:01.89. 39,

Cheyenne Smith, VOLT-SR, 4:07.89. 40, Mercer Podavin, GLEN, 4:20.25. 41,

Alexis McDonald, PSC-UT, 4:26.93. 42, Mallory Mazur, MYST-MT, 4:32.74. --,

Hailey Hanson, LAKE-MT, DQ. --, Rylie Middleton, Legends-UT, DFS.

Girls 13 & Over 200 LC Meter IM

(A - Final) 1, Katharine Berkoff, MAC-MT, 2:21.95. 2, Mari Aoki, UN-MT,

2:28.58. 3, Rylee O'Neil, BAC-MT, 2:29.66. 4, Gabby Smart, MAC-MT, 2:33.92. 5,

Bindi Pedersen, WAVE-PN, 2:34.92. 6, Julia Huffmaster, BOZ-MT, 2:37.13. 7,

Tahis Ibanez, VOLT-SR, 2:39.46. 8, Tayla Liddle, VOLT-SR, 2:40.40. (B - Final)

9, Kaitlyn Blackmon, WAVE-PN, 2:33.90. 10, Jillian Moses, Boise Y-SR, 2:35.25.

11, Ella Marzec, WAVE-PN, 2:37.53. 12, Erin McKinney, BOZ-MT, 2:38.49. 13,

Kally Morris, PSC-UT, 2:41.03. 14, Claire Becker, MYST-MT, 2:42.30. 15, Megan

Beers, BAC-MT, 2:44.37. 16, Kieran Morton, BMA-MT, 2:46.47. (C - Final) 17,

Libby Breckon, Boise Y-SR, 2:40.70. 18, Claire Kaufman, BAC-MT, 2:42.73. 19,

Renee Yin, WAVE-PN, 2:43.54. 20, Emma Sutton, KATS-MT, 2:43.77. 21, Eden

Flake, KATS-MT, 2:44.41. 22, Caroline Dye, KATS-MT, 2:46.02. 23, Ellee Frost,

Boise Y-SR, 2:46.16. 24, Hailey Johnson, BAC-MT, 2:48.20.

Girls 13 & Over 200 LC Meter IM

(Preliminaries) 1, Katharine Berkoff, MAC-MT, 2:26.90. 2, Mari Aoki, UN-MT,

2:32.03. 3, Julia Huffmaster, BOZ-MT, 2:35.41. 4, Rylee O'Neil, BAC-MT,

2:35.83. 5, Gabby Smart, MAC-MT, 2:37.13. 6, Bindi Pedersen, WAVE-PN, 2:39.01.

7, Tayla Liddle, VOLT-SR, 2:39.16. 8, Tahis Ibanez, VOLT-SR, 2:39.19. 9, Ella

Marzec, WAVE-PN, 2:39.37. 10, Kaitlyn Blackmon, WAVE-PN, 2:39.62. 11, Jillian

Moses, Boise Y-SR, 2:40.57. 12, Kieran Morton, BMA-MT, 2:42.22. 13, Erin

McKinney, BOZ-MT, 2:42.29. 14, Megan Beers, BAC-MT, 2:42.33. 15, Claire

Becker, MYST-MT, 2:42.51. 16, Kally Morris, PSC-UT, 2:42.99. 17, Caroline Dye,

KATS-MT, 2:44.12. 18, Eden Flake, KATS-MT, 2:44.61. 19, Ellee Frost, Boise

Y-SR, 2:44.67. 20, Libby Breckon, Boise Y-SR, 2:45.70. 21, Emma Sutton,

KATS-MT, 2:45.71. 22, Hailey Johnson, BAC-MT, 2:45.82. 23, Claire Kaufman,

BAC-MT, 2:46.31. 24, Renee Yin, WAVE-PN, 2:46.43. 25, Maija Geier, HLST-MT,

2:46.57. 26, Tyree Thomson, MVM-SR, 2:46.99. 27, Sela Etzel, MAC-MT, 2:47.95.

28, Claire Lautman, WAVE-PN, 2:48.86. 29, Molly Roalson, KATS-MT, 2:48.88. 30,

Gianna Tan, WAVE-PN, 2:49.10. 31, Aidan Condit, MAC-MT, 2:49.84. 32, Madeleine

Brennan, Legends-UT, 2:50.10. 33, Claire Powell, MAC-MT, 2:50.37. 34, Kai

Gessler, JHSR-WY, 2:51.04. 35, Annie Sullivan, WRSC-MT, 2:51.12. 36, Taylor

Kolsch, UN-MT, 2:51.63. 37, Franny Redpath, HLST-MT, 2:52.19. 38, Alyson

Early, UN-MT, 2:52.44. 39, Annika Lawrence, BOZ-MT, 2:52.65. 40, Maria Bentz,

BAC-MT, 2:53.01. 41, Myah Kunz, BAC-MT, 2:53.85. 42, Paige LePard, UN-MT,

2:53.93. 43, Ellie Gashwiler, MYST-MT, 2:54.19. 44, Olivia Brenneman,

Legends-UT, 2:54.72. 45, Lola Reynolds, WAVE-PN, 2:55.71. 46, Cami Yovich,

BOZ-MT, 2:55.78. 47, Jenna Kimborowicz, WAVE-PN, 2:56.24. 48, Rori Pilcher,

PSC-UT, 2:56.86. 49, Addy Lewis, MAC-MT, 2:56.95. 50, Brinn Frost, Boise Y-SR,

2:58.83. 51, Lizabeth Oberly, BOZ-MT, 2:59.23. 52, Taryn Oser, HLST-MT,

3:00.27. 53, Sofia Fero, MYST-MT, 3:00.38. 54, Georgia Skeans, GLEN, 3:00.98.

55, Hannah Powell, MAC-MT, 3:03.04. 56, Hannah Jourdonnais, MYST-MT, 3:05.20.

57, Sierra DuCharme, BOZ-MT, 3:05.36. 58, Ella Dietrich, BOZ-MT, 3:08.75. 59,

Gabrielle Thomson, MVM-SR, 3:11.61. 60, Taylor Walker, MAC-MT, 3:13.36. 61,

Quinn Fastnow, BMA-MT, 3:13.84. 62, Maddie Taylor, KATS-MT, 3:21.92. 63, Julia

McJunkin, JHSR-WY, 3:24.30. 64, Jocelyn Shepherd, PSC-UT, 3:26.14. 65, Annie

McLaverty, MYST-MT, 3:27.91. 66, Olivia Milavetz, Legends-UT, 3:30.99. 67,

Adriana Leon, PSC-UT, 3:40.28. 68, Hailee Brooks, PSC-UT, 4:03.28. 69, Alya

Toole, MYST-MT, 4:07.52. 70, Hannah Taylor, MYST-MT, 4:07.60. --, Caroline

Girling, JHSR-WY, DQ. --, Claire Earl, UN-MT, DFS.

Boys 11-12 200 LC Meter IM

(A - Final) 1, Cameron Piepkorn, WAVE-PN, 2:47.89. 2, Nathan Sullivan, GLEN,

2:55.15. 3, Jaden Akpan, Boise Y-SR, 2:56.27. 4, Ty Zarbock, BAC-MT, 2:56.42.

5, Emery Belasco, BOZ-MT, 3:03.70. 6, Teague McElwee, MYST-MT, 3:05.13. 7,

Elijah Souza, MVM-SR, 3:11.16. 8, Preston McDaniel, VOLT-SR, 3:11.58.

Boys 11-12 200 LC Meter IM

(Preliminaries) 1, Cameron Piepkorn, WAVE-PN, 2:50.26. 2, Nathan Sullivan,

GLEN, 2:53.09. 3, Ty Zarbock, BAC-MT, 2:56.63. 4, Emery Belasco, BOZ-MT,

3:02.17. 5, Jaden Akpan, Boise Y-SR, 3:02.72. 6, Preston McDaniel, VOLT-SR,

3:03.87. 7, Teague McElwee, MYST-MT, 3:08.39. 8, Elijah Souza, MVM-SR,

3:10.82. 9, Vaughn Geffros, BSC-SR, 3:12.34. 10, Shea Skarda, WAVE-PN,

3:14.05. 11, Isaac Urban, HLST-MT, 3:20.09. 12, Yilan Groenenboom, MAC-MT,

3:22.07. 13, Paulie Dennison, MAC-MT, 3:24.25. 14, Kade Johnson, PSC-UT,

3:27.40. 15, Jaicee Shepherd, PSC-UT, 3:41.97. 16, William Affleck, MAC-MT,

4:02.56. --, AJ Schnitzeler, MVM-SR, DQ.

Boys 13 & Over 200 LC Meter IM

(A - Final) 1, Nathan Quarterman, Boise Y-SR, 2:16.80. 2, Parker Keller,

HLST-MT, 2:19.58. 3, Noah Laird, WAVE-PN, 2:19.85. 4, Nathan Moore, Boise

Y-SR, 2:22.70. 5, Michael Van Keuren, BAC-MT, 2:22.76. 6, Jackson Moe,

MYST-MT, 2:23.57. 7, Liam Kerns, BAC-MT, 2:23.62. 8, Preston Ring, KATS-MT,

2:28.56. (B - Final) 9, Nicholas Fynaardt, WAVE-PN, 2:25.99. 10, Steffen

Teutsch, WAVE-PN, 2:26.21. 11, Jackson Fouras, JHSR-WY, 2:27.49. 12, Aaron

Johnson, Boise Y-SR, 2:27.52. 13, Gavin Dustin, VOLT-SR, 2:31.89. 14, Jorgen

Midboe, MYST-MT, 2:32.48. 15, Aidan Greenmun, WAVE-PN, 2:32.89. 16, Joe

Kaiser, PVST-SR, 2:37.02. (C - Final) 17, Brodey Gray, BMA-MT, 2:28.70. 18,

Jonathan Wolgamot, MYST-MT, 2:30.48. 19, Matei Omusoru, WAVE-PN, 2:30.67. 20,

Quade Oser, HLST-MT, 2:31.55. 21, Long Huynh, BAC-MT, 2:33.37. 22, Suhas

Kannam, WAVE-PN, 2:35.42. 23, Alexander Vatoussis, MYST-MT, 2:35.77. 24, Sean

Murphree, MAC-MT, 2:38.61.

Boys 13 & Over 200 LC Meter IM

(Preliminaries) 1, Parker Keller, HLST-MT, 2:21.74. 2, Nathan Moore, Boise

Y-SR, 2:22.15. 3, Nathan Quarterman, Boise Y-SR, 2:22.70. 4, Noah Laird,

WAVE-PN, 2:25.05. 5, Liam Kerns, BAC-MT, 2:25.59. 6, Jackson Moe, MYST-MT,

2:25.76. 7, Michael Van Keuren, BAC-MT, 2:27.34. 8, Preston Ring, KATS-MT,

2:27.44. 9, Nicholas Fynaardt, WAVE-PN, 2:29.54. 10, Aaron Johnson, Boise

Y-SR, 2:29.90. 11, Jackson Fouras, JHSR-WY, 2:30.31. 12, Aidan Greenmun,

WAVE-PN, 2:31.10. 13, Joe Kaiser, PVST-SR, 2:31.42. 14, Jorgen Midboe,

MYST-MT, 2:31.53. 15, Gavin Dustin, VOLT-SR, 2:33.07. 16, Steffen Teutsch,

WAVE-PN, 2:33.23. 17, Brodey Gray, BMA-MT, 2:33.42. 18, Alexander Vatoussis,

MYST-MT, 2:34.26. 19, Long Huynh, BAC-MT, 2:34.59. 20, Quade Oser, HLST-MT,

2:34.81. 21, Suhas Kannam, WAVE-PN, 2:34.94. 22, Matei Omusoru, WAVE-PN,

2:34.98. 23, Jonathan Wolgamot, MYST-MT, 2:35.57. 24, Sean Murphree, MAC-MT,

2:35.81. 25, Asher Brown, MVM-SR, 2:36.30. 26, Gavin Geffros, UN-SR, 2:37.72.

27, Tyler McCormick, WRSC-MT, 2:38.48. 28, Hung Huynh, BAC-MT, 2:38.74. 29,

Patrick Obst, MVM-SR, 2:39.20. 30, Gus DeSouza, KATS-MT, 2:39.51. 31, Devin

Goetsch, HLST-MT, 2:40.00. 32, Luke Jaraczeski, UN-MT, 2:40.08. 33, Erik

Leigh, PSC-UT, 2:40.28. 34, Tyler Quarterman, Boise Y-SR, 2:41.91. 35, Chris

Long, GFST-MT, 2:42.13. 36, Aidan Clarke, WAVE-PN, 2:43.50. 37, Jack Skarda,

WAVE-PN, 2:43.68. 38, Kyiah Ingraham, SA-SR, 2:44.53. 39, Connor Mizner,

MYST-MT, 2:44.67. 40, Jaiden Liddle, VOLT-SR, 2:45.40. 41, Ben Long, PVST-SR,

2:45.43. 42, Brayden McDonald, PSC-UT, 2:45.90. 43, Ayden Strobbe, KATS-MT,

2:47.49. 44, Nathan Greenmun, WAVE-PN, 2:48.27. 45, Roland Howe, Boise Y-SR,

2:48.49. 46, Wesley Dennison, MAC-MT, 2:49.49. 47, Harper Brace, Legends-UT,

2:51.14. 48, Brandon Crane, UN-MT, 2:51.81. 49, Sam Galindo, BMA-MT, 2:53.48.

50, Bridger Moe, MYST-MT, 2:53.78. 51, Stetson Smith, VOLT-SR, 2:57.79. 52,

Alexander Claux, WAVE-PN, 2:58.11. 53, Adam Sinclair, Legends-UT, 2:59.38. 54,

Samuel Wendt, BAC-MT, 3:00.31. 55, Moana Grimes, VOLT-SR, 3:03.78. 56, Noah

Hiday, MYST-MT, 3:09.49. 57, Lorn Jaeger, MYST-MT, 3:09.87. 58, Ellis

Walker-Keleher, MAC-MT, 3:12.69. 59, Nolan Geffros, BSC-SR, 3:32.79. 60, Koda

Tanner, PSC-UT, 3:38.38. --, Brayden Arnold, BAC-MT, DQ. --, Holden Gould,

KSC, DQ. --, Tanner Baldry, MAC-MT, DQ. --, J.D. Heberlein, PVST-SR, DFS.

Girls 11-12 800 LC Meter Freestyle

1, Teagan Boysen, HLST-MT, 10:55.06. 2, Ella Stack, MAC-MT, 11:41.27. 3,

Aerianna La, MYST-MT, 11:45.16. 4, Ellen Davis, MAC-MT, 11:59.33. 5, Olivia

Meverden, WAVE-PN, 12:35.94. 6, Elly Lewis, MAC-MT, 12:39.18. 7, Emily

Hensiek, MAC-MT, 12:49.41. 8, Piper James, WRSC-MT, 13:30.57.

Women 13 & Over 800 LC Meter Freestyle

1, Gabby Smart, MAC-MT, 9:44.91. 2, Isabella Bono, WAVE-PN, 9:49.27. 3,

Samantha Sheridan, BAC-MT, 9:56.88. 4, Caroline McCormick, MYST-MT, 10:07.10.

5, Sara Guillen, BOZ-MT, 10:19.30. 6, Isabella Seagrave, MAC-MT, 10:23.87. 7,

Kihla Lax, MAC-MT, 10:31.91. 8, Cami Yovich, BOZ-MT, 11:03.16. 9, Madison

Garland, BAC-MT, 11:06.28. 10, Jordan Palmer, PSC-UT, 11:15.78. 11, Lily

Cluff, MVM-SR, 11:34.88. 12, Grace Wandler, MAC-MT, 11:45.38. 13, Raegan

Osentowski, GFST-MT, 11:50.63. 14, Maddie Griffiths, BOZ-MT, 12:19.58. 15,

Maddie Taylor, KATS-MT, 12:32.12. 16, Quinn Fastnow, BMA-MT, 12:32.51.

Boys 11-12 800 LC Meter Freestyle

1, Vaughn Geffros, BSC-SR, 13:00.92.

Men 13 & Over 800 LC Meter Freestyle

1, Jaxon Gronning, UN-MT, 9:24.28. 2, Steffen Teutsch, WAVE-PN, 9:32.99. 3,

Jake McCoy, COUG-IE, 9:43.07. 4, Gavin Dustin, VOLT-SR, 9:43.16. 5, Christion

Goetsch, HLST-MT, 9:47.87. 6, Tylar Pittock, MVM-SR, 9:57.33. 7, Carlin

Onstad, HLST-MT, 10:07.36. 8, Luke Jaraczeski, UN-MT, 10:12.88. 9, Drew Bouda,

KATS-MT, 10:28.04. 10, Mason Sloan, LAKE-MT, 10:32.44. 11, Ben Long, PVST-SR,

10:33.25. 12, Patrick Obst, MVM-SR, 10:37.14. 13, Jesse McCormick, MYST-MT,

11:04.77. 14, Jared Smith, MAC-MT, 11:53.24. 15, Moana Grimes, VOLT-SR,

12:21.44.

Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke

1, Maia Maganito, HLST-MT, 49.31. 2, Zoe Piepkorn, WAVE-PN, 52.25. 3, Olivia

Cottet, LAKE-MT, 53.02. 4, Georgia Moore, MAC-MT, 54.57. 5, Briana Combs,

MYST-MT, 54.75. 6, Brooklyn Flikkema, BMA-MT, 57.02. 7, Milly Lewis, MAC-MT,

58.40. 8, Ellie Barkley, MAC-MT, 1:00.22. 9, Lauren Kimmet, BAC-MT, 1:01.60.

10, Jamie Prudhomme, Boise Y-SR, 1:03.46. 11, Audrey Souza, MVM-SR, 1:03.91.

12, Orla Sullivan, WRSC-MT, 1:05.13. 13, McKay Carroll, UN-MT, 1:06.28. 14,

May Spoon, MAC-MT, 1:06.70. 15, Tea Schwarz, BOZ-MT, 1:07.42. 16, Hadley

Boysen, HLST-MT, 1:07.74. 17, Greta Klempel, UN-MT, 1:14.07. 18, Rayalyn

Smith, Havre Lions-MT, 1:14.89. 19, Vada Haling, JHSR-WY, 1:18.18. 20, Macy

Montgomery, LAKE-MT, 1:21.35. 21, Kinley Hale, BAC-MT, 1:26.16. 22, Audra

Hayes, BOZ-MT, 1:26.89. 23, Hannah Ringer, BOZ-MT, 1:31.77. 24, Mia Rodriguez,

PSC-UT, 1:37.76. --, Edith Hayes, BOZ-MT, DQ. --, Jacelyn Thomson, MVM-SR, DQ.

Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke

1, Elina Maganito, HLST-MT, 38.96. 2, Spencer Laird, MAC-MT, 39.65. 3, Amelia

Stene, LAKE-MT, 41.66. 4, Kashmira Fehlberg, Legends-UT, 42.97. 5, Lila Hiday,

MYST-MT, 43.42. 6, Kyla Kaufman, BAC-MT, 45.29. 7, Elizabeth Urban, HLST-MT,

45.44. 8, Greta Fero, MYST-MT, 45.56. 9, Mary Giuffre, GLEN, 46.70. 10, Izze

Short, WRSC-MT, 47.06. 11, Ella Kingsland, UN-MT, 47.49. 12, Ella Woldtvedt,

UN-MT, 47.99. 13, Brooklyn Howie, MYST-MT, 48.10. 14, Cayla Flikkema, BMA-MT,

48.29. 15, Alexandra Frederiksen, GLEN, 49.18. 16, Giavanna Pesanti, Boise

Y-SR, 49.22. 17, Ellery Germer Mills, MAC-MT, 49.51. 18, Darah Thomson,

MVM-SR, 49.67. 19, Liesel Klein, WRSC-MT, 49.80. 20, Lily Schiffman,

Legends-UT, 50.75. 21, Ainsley Courtnage, Havre Lions-MT, 51.15. 22, Vivian

Gill, MAC-MT, 51.51. 22, Kipley Solari, MYST-MT, 51.51. 24, Allie Krueger,

WRSC-MT, 51.98. 25, Maya Lilyquist, BMA-MT, 53.07. 26, Saba Brockhagen,

LIFE-AZ, 53.08. 27, Lucy Dietrich, BOZ-MT, 53.22. 27, Julia Woldtvedt, UN-MT,

53.22. 29, Molly Simms, MAC-MT, 53.23. 30, Alena Welzenbach, MAC-MT, 53.40.

31, Tris Dulong, Legends-UT, 53.67. 32, Rowan Sullivan, GLEN, 55.33. 33, Ana

Hertz, LAKE-MT, 55.41. 34, Lauren Chauncey, UN-MT, 55.49. 35, Eva Thomas,

WRSC-MT, 56.19. 36, Emma Ringer, BOZ-MT, 56.40. 37, Ophelia Massey, MAC-MT,

56.99. 38, Elizabeth Williamson, BOZ-MT, 57.66. 39, Sophie Howe, BOZ-MT,

59.83. 40, Radha Shriram, WAVE-PN, 1:01.27. 41, Grace Hubbard, BOZ-MT,

1:02.51. 42, Fiona Thomas, MYST-MT, 1:02.76. 43, Addison Hale, BAC-MT,

1:04.49. 44, Gabriela Rodriguez, PSC-UT, 1:06.19. 45, Lydia Wendt, BAC-MT,

1:18.62. 46, Chloe Gibby, MVM-SR, 1:21.14. --, Kinleigh Murray, HLST-MT, DQ.

--, Fiona Kier, MAC-MT, DFS.

Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke

1, Ollie Belasco, BOZ-MT, 48.64. 2, Matthew Urban, HLST-MT, 54.14. 3, Ellias

Brockhagen, LIFE-AZ, 57.67. 4, Kaine McCracken, MAC-MT, 58.14. 5, Wyatt Souza,

MVM-SR, 1:03.32. 6, Easton Goetsch, HLST-MT, 1:03.80. 7, Xander Gladeau,

KATS-MT, 1:05.50. 8, Shamus Peck, Riptides-MT, 1:07.08. 9, Connor Arnold,

HLST-MT, 1:07.34. 10, Everett Card, BOZ-MT, 1:11.48. 11, Jayvyn James,

WRSC-MT, 1:11.87. 12, Dylan or D Morgan, BOZ-MT, 1:14.89. 13, Henry Bartels,

MYST-MT, 1:18.08. 14, Cooper Haling, JHSR-WY, 1:24.95. --, Chance Ball,

BOZ-MT, DQ.

Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke

1, Calahan McColley, BOZ-MT, 38.50. 2, Leo Westenfelder, MAC-MT, 38.92. 3,

Seth Woldtvedt, UN-MT, 40.34. 4, Trigve Chvilicek, BMA-MT, 41.21. 5, Cavan

O'Connor, BOZ-MT, 41.60. 6, Danny Spoon, MAC-MT, 42.82. 7, PJ Delhomme,

MYST-MT, 45.06. 8, Andrew Short, WRSC-MT, 45.32. 9, Miller Gould, GLEN, 47.25.

10, Luke Wendt, HLST-MT, 47.57. 11, Luke Bartels, MYST-MT, 47.60. 12, Rangi

Grimes, VOLT-SR, 48.08. 13, Christian Anderson, MAC-MT, 48.41. 14, Luke Adams,

BAC-MT, 48.71. 15, Franco St. Jeor, Legends-UT, 49.06. 16, Duncan Schroeder,

UN-MT, 49.37. 17, Nicolai Kovnesky, BOZ-MT, 49.87. 18, Max Barber, MYST-MT,

50.72. 19, Henry Oberly, BOZ-MT, 51.55. 20, Kyler Brown, MVM-SR, 52.17. 21,

Brayden Bernhardt, MAC-MT, 53.42. 22, Zac Dustin, VOLT-SR, 54.65. 23, Jona

Lauer, MAC-MT, 57.13. 24, Timothy Skeans, GLEN, 57.90. 25, Bryant Martin,

BAC-MT, 1:11.46. 26, Jon Prudhomme, Boise Y-SR, 1:13.61. 27, Eylon Shani,

WAVE-PN, 1:14.28. 28, Cyrus Geddes, BOZ-MT, 1:19.47.

Girls 8 & Under 200 LC Meter Freestyle

1, Milly Lewis, MAC-MT, 4:13.80. 2, Kate Sullivan, WRSC-MT, 4:16.98. 3, Orla

Sullivan, WRSC-MT, 4:26.20. 4, Briana Combs, MYST-MT, 4:26.50. 5, Brooklyn

Flikkema, BMA-MT, 4:36.42. 6, Jamie Prudhomme, Boise Y-SR, 4:40.96.

Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle

1, Ella Klies, BAC-MT, 2:40.37. 2, Sedona Stratton, Boise Y-SR, 2:47.03. 3,

Elina Maganito, HLST-MT, 2:49.58. 4, Kyla Kaufman, BAC-MT, 2:56.29. 5, Spencer

Laird, MAC-MT, 3:02.18. 6, Amelia Stene, LAKE-MT, 3:03.80. 7, Izze Short,

WRSC-MT, 3:05.70. 8, Mary Giuffre, GLEN, 3:12.57. 9, Cayla Flikkema, BMA-MT,

3:16.65. 10, Giavanna Pesanti, Boise Y-SR, 3:17.93. 11, Kaylee Hahn, Boise

Y-SR, 3:18.09. 12, Allie Krueger, WRSC-MT, 3:21.01. 13, Ella Kingsland, UN-MT,

3:24.23. 14, Lauren Chauncey, UN-MT, 3:24.32. 15, Alexandra Frederiksen, GLEN,

3:27.25. 16, Tris Dulong, Legends-UT, 3:29.59. 17, Saba Brockhagen, LIFE-AZ,

3:32.77. 18, Vivian Gill, MAC-MT, 3:34.83. 19, Julia Woldtvedt, UN-MT,

3:36.47. 20, Brooklyn Howie, MYST-MT, 3:42.68. 21, Kipley Solari, MYST-MT,

3:47.96. 22, Liesel Klein, WRSC-MT, 3:51.45. 23, Ana Hertz, LAKE-MT, 3:59.76.

24, Addison Hale, BAC-MT, 4:03.90. 25, Grace Hubbard, BOZ-MT, 4:21.36. 26,

Rowan Sullivan, GLEN, 4:24.83.

Boys 8 & Under 200 LC Meter Freestyle

1, Quinn McColley, BOZ-MT, 3:15.57. 2, Finn O'Connor, BOZ-MT, 3:15.63. 3,

Ollie Belasco, BOZ-MT, 3:24.14. 4, Finn Wirth, BOZ-MT, 3:37.08. 5, Ellias

Brockhagen, LIFE-AZ, 3:56.10. 6, Shamus Peck, Riptides-MT, 4:42.10.

Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle

1, Cavan O'Connor, BOZ-MT, 2:56.26. 2, Danny Spoon, MAC-MT, 3:04.25. 3, Trigve

Chvilicek, BMA-MT, 3:05.35. 4, Luke Bartels, MYST-MT, 3:13.79. 5, PJ Delhomme,

MYST-MT, 3:19.97. 6, Ross Brandmayr, BOZ-MT, 3:20.97. 7, Luke Adams, BAC-MT,

3:27.36. 8, Nicolai Kovnesky, BOZ-MT, 3:28.55. 9, Miller Gould, GLEN, 3:29.63.

10, Luke Wendt, HLST-MT, 3:31.64. 11, Rangi Grimes, VOLT-SR, 3:35.51. 12,

Henry Oberly, BOZ-MT, 3:38.64. 13, Max Barber, MYST-MT, 3:59.89. 14, Timothy

Skeans, GLEN, 4:05.42. 15, Oliver Pyron, MAC-MT, 4:35.98. 16, Zac Dustin,

VOLT-SR, 4:56.45.

Girls 8 & Under 200 LC Meter IM

1, Zoe Piepkorn, WAVE-PN, 3:48.94. 2, Maia Maganito, HLST-MT, 3:58.47. --,

Georgia Moore, MAC-MT, DQ.

Girls 9-10 200 LC Meter IM

1, Ella Klies, BAC-MT, 3:04.18. 2, Elizabeth Urban, HLST-MT, 3:18.55. 3,

Sedona Stratton, Boise Y-SR, 3:23.31. 4, Lila Hiday, MYST-MT, 3:25.63. 5,

Greta Fero, MYST-MT, 3:36.60. 6, Ella Woldtvedt, UN-MT, 3:36.99. 7, Kaylee

Hahn, Boise Y-SR, 3:48.92. 8, Ellery Germer Mills, MAC-MT, 3:49.77. 9, Moira

Ross, BOZ-MT, 3:54.98. 10, Lily Schiffman, Legends-UT, 3:59.19. 11, Alena

Welzenbach, MAC-MT, 4:09.29. 12, Ainsley Courtnage, Havre Lions-MT, 4:13.07.

13, Tris Dulong, Legends-UT, 4:15.30. 14, Emma Ringer, BOZ-MT, 4:22.43. 15,

Radha Shriram, WAVE-PN, 4:55.66. --, Belle Schroeder, UN-MT, DQ. --, Kashmira

Fehlberg, Legends-UT, DQ. --, Ella Kingsland, UN-MT, DQ. --, Maya Lilyquist,

BMA-MT, DQ. --, Spencer Laird, MAC-MT, DQ.

Boys 8 & Under 200 LC Meter IM

1, Finn O'Connor, BOZ-MT, 3:45.21. 2, Ollie Belasco, BOZ-MT, 4:03.37. 3, Quinn

McColley, BOZ-MT, 4:07.46. 4, Finn Wirth, BOZ-MT, 4:20.96. 5, Matthew Urban,

HLST-MT, 4:45.76. 6, Connor Arnold, HLST-MT, 5:15.97.

Boys 9-10 200 LC Meter IM

1, Seth Woldtvedt, UN-MT, 3:03.58. 2, Calahan McColley, BOZ-MT, 3:04.05. 3,

Leo Westenfelder, MAC-MT, 3:16.28. 4, Cavan O'Connor, BOZ-MT, 3:23.52. 5,

Trigve Chvilicek, BMA-MT, 3:33.48. 6, Andrew Short, WRSC-MT, 3:45.72. 7,

Brayden Bernhardt, MAC-MT, 4:00.19. 8, Nicolai Kovnesky, BOZ-MT, 4:00.74. 9,

Rangi Grimes, VOLT-SR, 4:02.60. 10, Ross Brandmayr, BOZ-MT, 4:06.60. 11, Henry

Oberly, BOZ-MT, 4:11.32.

Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay

1, Great Falls Swim Team Rapids-MT 'A' 2:45.95. 2, Missoula YMCA Swim Team-MT

'A' (Greta Fero 10, Kipley Solari 10, Brooklyn Howie 9, Lila Hiday 10),

2:53.62. 3, Missoula Aquatic Club-MT 'A' 2:54.54. 4, Helena Lions Swim Team-MT

'A' 2:54.71. 5, Boise Y Swim Team-SR 'A' (Jamie Prudhomme 8, Kaylee Hahn 10,

Sedona Stratton 9, Giavanna Pesanti 9), 2:54.72. 6, Bozeman Barracudas Swim

Team-MT 'A' (Emma Ringer 9, Grace Hubbard 9, Moira Ross 9, Lucy Dietrich 10),

3:19.64. 7, Wave Ryders Swim Club-MT 'A' (Sophie McDermott 10, Orla Sullivan

8, Kate Sullivan 8, Liesel Klein 9), 3:26.00. 8, Missoula Aquatic Club-MT 'B'

3:38.29. 9, Magic Valley Marlins-SR 'A' (Audrey Souza 7, Chloe Gibby 10,

Jacelyn Thomson 7, Darah Thomson 10), 3:39.58. 10, Bozeman Barracudas Swim

Team-MT 'B' 3:43.78.

Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay

1, Missoula Aquatic Club-MT 'A' 3:01.50. 2, Missoula YMCA Swim Team-MT 'A'

(Max Barber 10, Henry Bartels 7, PJ Delhomme 9, Luke Bartels 10), 3:35.56. 3,

Helena Lions Swim Team-MT 'A' 3:35.72. 4, Bozeman Barracudas Swim Team-MT 'C'

(Chance Ball 7, Everett Card 7, Dylan or D Morgan 7, Henry Oberly 9), 4:13.09.

--, Salt Lake Swim Legends-UT 'A' X2:53.90.

Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke

(A - Final) 1, Nicole Dumitrascu, Boise Y-SR, 2:54.40. 2, Olivia Giuffre,

GLEN, 3:05.89. 3, Myrka Hardy, BAC-MT, 3:11.08. 4, Teagan Boysen, HLST-MT,

3:12.62. 5, Brianne Flikkema, BMA-MT, 3:20.65. 6, Asher Howie, MYST-MT,

3:22.78. 7, Ellen Davis, MAC-MT, 3:32.86. 8, Alexis Hubbard, BOZ-MT, 3:39.83.

Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke

(Preliminaries) 1, Nicole Dumitrascu, Boise Y-SR, 3:04.07. 2, Olivia Giuffre,

GLEN, 3:09.65. 3, Lolo Riley, MAC-MT, 3:16.28. 4, Teagan Boysen, HLST-MT,

3:16.64. 5, Myrka Hardy, BAC-MT, 3:19.56. 6, Brianne Flikkema, BMA-MT,

3:22.06. 7, Asher Howie, MYST-MT, 3:28.99. 8, Ellen Davis, MAC-MT, 3:35.26. 9,

Alexis Hubbard, BOZ-MT, 3:39.72. 10, Adalynn Ascher, MAC-MT, 3:44.01. 11,

Liron Shani, WAVE-PN, 3:44.52. 12, Tiffanie Palmer, PSC-UT, 3:51.05. 13, Mabel

Brechbuhler, BOZ-MT, 3:54.15. 14, Kaidyn McIntosh, MYST-MT, 3:54.73. 15,

Sloane Inskeep, Legends-UT, 3:54.93. 16, Eleanor Dulong, Legends-UT, 3:59.18.

17, Myla Spoon, MAC-MT, 4:00.61. 18, Ava Bloomgren, GFST-MT, 4:14.40. 19, EB

Bradford, MAC-MT, 4:18.28. 20, Mallory Mazur, MYST-MT, 4:27.32. 21, Dixie

Montgomery, LAKE-MT, 4:31.81. 22, Maria Flores, MYST-MT, 4:37.29. 23, Hailey

Hanson, LAKE-MT, 4:45.19.

Girls 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke

(A - Final) 1, Jillian Moses, Boise Y-SR, 2:48.04. 2, Rylee O'Neil, BAC-MT,

2:48.36. 3, Julia Huffmaster, BOZ-MT, 2:51.36. 4, Bindi Pedersen, WAVE-PN,

2:54.38. 5, Mari Aoki, UN-MT, 2:55.47. 6, Claire Lautman, WAVE-PN, 2:58.77. 7,

Caroline McCormick, MYST-MT, 2:58.82. 8, Tahis Ibanez, VOLT-SR, 3:01.20. (B -

Final) 9, Kaitlyn Blackmon, WAVE-PN, 2:58.37. 10, Isabella Seagrave, MAC-MT,

2:59.31. 11, Erin McKinney, BOZ-MT, 2:59.33. 12, Rylee McColley, BOZ-MT,

3:02.64. 13, Libby Breckon, Boise Y-SR, 3:03.66. 14, Isabella Bono, WAVE-PN,

3:06.79. 15, Taryn Oser, HLST-MT, 3:07.86. 16, Sela Etzel, MAC-MT, 3:08.00. (C

- Final) 17, Ellie D'Amico, MYST-MT, 2:58.81. 18, Lizabeth Oberly, BOZ-MT,

3:05.21. 19, Megan Beers, BAC-MT, 3:06.07. 20, Claire Kaufman, BAC-MT,

3:08.10. 21, Audrey Fero, MYST-MT, 3:08.83. 22, Madeleine Brennan, Legends-UT,

3:11.32. 23, Kieran Morton, BMA-MT, 3:12.02. 24, Crystal Benjamin, BAC-MT,

3:13.63.

Girls 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke

(Preliminaries) 1, Jillian Moses, Boise Y-SR, 2:55.76. 2, Julia Huffmaster,

BOZ-MT, 2:56.31. 3, Rylee O'Neil, BAC-MT, 2:58.10. 4, Bindi Pedersen, WAVE-PN,

2:59.61. 5, Mari Aoki, UN-MT, 3:00.78. 6, Claire Lautman, WAVE-PN, 3:00.87. 7,

Tahis Ibanez, VOLT-SR, 3:01.11. 8, Caroline McCormick, MYST-MT, 3:01.79. 9,

Isabella Seagrave, MAC-MT, 3:02.39. 10, Rylee McColley, BOZ-MT, 3:05.18. 11,

Kaitlyn Blackmon, WAVE-PN, 3:05.44. 12, Isabella Bono, WAVE-PN, 3:07.00. 13,

Taryn Oser, HLST-MT, 3:07.89. 14, Sela Etzel, MAC-MT, 3:08.61. 15, Erin

McKinney, BOZ-MT, 3:08.72. 16, Libby Breckon, Boise Y-SR, 3:09.14. 17, Ellie

D'Amico, MYST-MT, 3:09.25. 18, Lizabeth Oberly, BOZ-MT, 3:09.44. 19, Megan

Beers, BAC-MT, 3:10.94. 20, Kieran Morton, BMA-MT, 3:10.95. 21, Claire

Kaufman, BAC-MT, 3:11.73. 22, Crystal Benjamin, BAC-MT, 3:11.96. 23, Audrey

Fero, MYST-MT, 3:13.47. 24, Madeleine Brennan, Legends-UT, 3:18.62. 25, Leah

Baranek, HLST-MT, 3:19.18. 26, Lexi Carey, BAC-MT, 3:22.10. 27, Franny

Redpath, HLST-MT, 3:22.36. 28, Lola Reynolds, WAVE-PN, 3:24.03. 29, Kai

Gessler, JHSR-WY, 3:27.57. 30, Hannah Jourdonnais, MYST-MT, 3:28.76. 31,

Alyson Early, UN-MT, 3:28.88. 32, Maria Bentz, BAC-MT, 3:30.46. 33, Ellee

Frost, Boise Y-SR, 3:30.58. 34, Claire Earl, UN-MT, 3:32.20. 35, Madison

Garland, BAC-MT, 3:33.26. 36, Eden Maxwell, MAC-MT, 3:34.23. 37, Samantha

Sheridan, BAC-MT, 3:35.34. 38, Riley Kunz, BAC-MT, 3:35.53. 39, Ella Dietrich,

BOZ-MT, 3:37.29. 40, Sierra DuCharme, BOZ-MT, 3:42.21. 41, Aida Flynn,

MYST-MT, 3:43.36. 42, Katie Steinhoff, HLST-MT, 3:43.67. 43, Sarah Hanks,

MYST-MT, 3:47.70. 44, Cadence Williamson, BMA-MT, 3:47.78. 45, Eve Goddard,

Legends-UT, 3:50.19. 46, Aspen Martin, BAC-MT, 3:51.11. 47, Julia McJunkin,

JHSR-WY, 3:52.35. 48, Caroline Girling, JHSR-WY, 3:55.92. 49, Grace Klempel,

UN-MT, 3:56.65. 50, Quinn Fastnow, BMA-MT, 3:57.99. 51, Anna Brown,

Legends-UT, 4:04.68. 52, Skyler Dey, Legends-UT, 4:05.80. 53, Marissa Mathews,

VOLT-SR, 4:33.07.

Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke

(A - Final) 1, Cameron Piepkorn, WAVE-PN, 2:58.55. 2, Benjamin Schiffman,

Legends-UT, 3:07.81. 3, Thomas Shakib, Legends-UT, 3:07.92. 4, Ty Zarbock,

BAC-MT, 3:15.06. 5, Jaden Akpan, Boise Y-SR, 3:15.51. 6, Finn Stetson,

SEAL-PN, 3:33.47. 7, Vaughn Geffros, BSC-SR, 3:34.77. 8, Shea Skarda, WAVE-PN,

3:37.18.

Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke

(Preliminaries) 1, Cameron Piepkorn, WAVE-PN, 3:10.68. 2, Benjamin Schiffman,

Legends-UT, 3:12.22. 3, Ty Zarbock, BAC-MT, 3:17.23. 4, Thomas Shakib,

Legends-UT, 3:21.11. 5, Jaden Akpan, Boise Y-SR, 3:28.70. 6, Shea Skarda,

WAVE-PN, 3:33.93. 7, Vaughn Geffros, BSC-SR, 3:34.06. 8, Finn Stetson,

SEAL-PN, 3:42.42. 9, Nathan Mizner, MYST-MT, 3:59.50. 10, Michael Brass,

MYST-MT, 4:30.04. --, Edward Wares, GLEN, DQ.

Boys 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke

(A - Final) 1, Parker Keller, HLST-MT, 2:27.90. 2, Liam Kerns, BAC-MT,

2:30.44. 3, Quade Oser, HLST-MT, 2:37.26. 4, Nathan Moore, Boise Y-SR,

2:39.83. 5, Jackson Fouras, JHSR-WY, 2:40.28. 6, Nicholas Fynaardt, WAVE-PN,

2:40.58. 7, Jack Leuthold, BAC-MT, 2:44.96. 8, Tanner Baldry, MAC-MT, 2:49.46.

(B - Final) 9, Joe Kaiser, PVST-SR, 2:46.37. 10, Gavin Geffros, UN-SR,

2:46.93. 11, Preston Ring, KATS-MT, 2:47.44. 12, Jackson Moe, MYST-MT,

2:47.47. 13, Aidan Greenmun, WAVE-PN, 2:47.88. 14, Jonathan Wolgamot, MYST-MT,

2:48.49. 15, John Kaiser, PVST-SR, 2:52.35. 16, Brodey Gray, BMA-MT, 2:55.59.

(C - Final) 17, Aaron Johnson, Boise Y-SR, 2:48.33. 18, Sean Murphree, MAC-MT,

2:52.06. 19, Mason Sloan, LAKE-MT, 2:52.11. 20, Aeden DeGraw, UN-MT, 2:52.54.

21, Jack Skarda, WAVE-PN, 2:53.71. 22, Devin Goetsch, HLST-MT, 2:55.44. 23,

Luke Jaraczeski, UN-MT, 2:55.96. 24, Suhas Kannam, WAVE-PN, 2:57.43.

Boys 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke

(Preliminaries) 1, Liam Kerns, BAC-MT, 2:33.91. 2, Parker Keller, HLST-MT,

2:35.00. 3, Nicholas Fynaardt, WAVE-PN, 2:41.92. 4, Nathan Moore, Boise Y-SR,

2:42.11. 5, Quade Oser, HLST-MT, 2:44.40. 6, Jackson Fouras, JHSR-WY, 2:46.45.

7, Jack Leuthold, BAC-MT, 2:46.52. 8, Tanner Baldry, MAC-MT, 2:49.46. 9, Aidan

Greenmun, WAVE-PN, 2:51.43. 10, Joe Kaiser, PVST-SR, 2:51.55. 11, Jackson Moe,

MYST-MT, 2:52.48. 12, Jonathan Wolgamot, MYST-MT, 2:53.12. 13, Brodey Gray,

BMA-MT, 2:53.47. 14, Preston Ring, KATS-MT, 2:53.57. 15, John Kaiser, PVST-SR,

2:54.52. 16, Asher Brown, MVM-SR, 2:55.35. 17, Gavin Geffros, UN-SR, 2:56.12.

18, Suhas Kannam, WAVE-PN, 2:57.56. 19, Sean Murphree, MAC-MT, 2:58.12. 20,

Devin Goetsch, HLST-MT, 2:58.52. 21, Aeden DeGraw, UN-MT, 2:58.79. 22, Jack

Skarda, WAVE-PN, 2:58.98. 23, Aaron Johnson, Boise Y-SR, 2:59.18. 24, Luke

Jaraczeski, UN-MT, 3:01.12. 25, Mason Sloan, LAKE-MT, 3:01.98. 26, Nathan

Greenmun, WAVE-PN, 3:02.13. 27, Alexander Werth, WAVE-PN, 3:02.39. 28, Michael

Van Keuren, BAC-MT, 3:02.70. 29, Long Huynh, BAC-MT, 3:03.87. 30, Shae

Stratton, Boise Y-SR, 3:04.74. 31, Jesse McCormick, MYST-MT, 3:07.84. 32,

Matei Omusoru, WAVE-PN, 3:09.08. 33, Wesley Dennison, MAC-MT, 3:11.97. 34,

Jaiden Liddle, VOLT-SR, 3:14.62. 35, J.D. Heberlein, PVST-SR, 3:16.89. 36,

Harper Brace, Legends-UT, 3:17.29. 37, Stetson Smith, VOLT-SR, 3:23.14. 38,

Alexander Claux, WAVE-PN, 3:24.56. 39, Ethan Pater, Legends-UT, 3:32.84. 40,

Moana Grimes, VOLT-SR, 3:37.39. 41, Adam Sinclair, Legends-UT, 3:37.98. 42,

Benjamin Dulong, Legends-UT, 3:40.76. 43, Joshua Prudhomme, Boise Y-SR,

3:42.39. 44, Nolan Geffros, BSC-SR, 4:04.83.

Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle

(A - Final) 1, Teagan Boysen, HLST-MT, 30.12. 2, Ella Stack, MAC-MT, 30.24. 3,

Grier Mcclay, GLEN, 32.11. 4, Grace Woldtvedt, UN-MT, 32.29. 5, Kelly Early,

UN-MT, 32.84. 6, Julia Larsen, WAVE-PN, 32.91. 7, Gracie Pilcher, PSC-UT,

33.60. 8, Asher Howie, MYST-MT, 34.06.

Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle

(Preliminaries) 1, Ella Stack, MAC-MT, 31.00. 2, Teagan Boysen, HLST-MT,

31.46. 3, Grier Mcclay, GLEN, 32.47. 4, Grace Woldtvedt, UN-MT, 32.58. 5,

Kelly Early, UN-MT, 32.83. 6, Julia Larsen, WAVE-PN, 33.30. 7, Gracie Pilcher,

PSC-UT, 33.56. 8, Asher Howie, MYST-MT, 33.61. 9, Georgia Gram, BOZ-MT, 33.84.

10, Sarah Shakib, Legends-UT, 34.04. 11, Eva Hicks, HLST-MT, 34.11. 12, Maddie

Remmers, MAC-MT, 34.25. 13, Livy Gibbons, KATS-MT, 34.55. 14, Olivia Meverden,

WAVE-PN, 34.70. 15, Tiffanie Palmer, PSC-UT, 34.86. 15, Eleanor Dulong,

Legends-UT, 34.86. 17, Kaylee Macholz, MAC-MT, 34.92. 18, Paige Raschke,

MVM-SR, 35.03. 19, Keira Jameson, Legends-UT, 35.13. 20, Macie Carroll, UN-SR,

35.29. 20, Rishita Bhattacharjee, WAVE-PN, 35.29. 22, Victoria Gerhart,

MAC-MT, 35.48. 23, Myla Spoon, MAC-MT, 35.93. 24, A.J. Lilyquist, BMA-MT,

35.94. 25, Mary Jaeger, MYST-MT, 36.11. 26, Liron Shani, WAVE-PN, 36.29. 27,

Piper James, WRSC-MT, 36.33. 28, Hannah Antrim, Boise Y-SR, 36.43. 29,

Samantha Symington, MAC-MT, 36.92. 30, Alexis Hubbard, BOZ-MT, 37.37. 31,

Sarah Craig, MAC-MT, 37.43. 32, Mabel Brechbuhler, BOZ-MT, 37.76. 33, Jaylynn

Shepherd, PSC-UT, 38.20. 34, Lexy Kirkwood, BMA-MT, 39.51. 35, Madison Veitch,

BAC-MT, 40.45. 36, Cheyenne Smith, VOLT-SR, 41.11. 37, Mahealani Grimes,

VOLT-SR, 41.21. 38, Mia Farrell, BOZ-MT, 41.51. 39, Elizabeth Freeborn, GLEN,

41.86. 40, Kaidyn McIntosh, MYST-MT, 41.98. 41, EB Bradford, MAC-MT, 42.09.

42, Maria Flores, MYST-MT, 42.28. 43, Liliana Smith, Havre Lions-MT, 43.06.

44, Poppy Kappenman, BOZ-MT, 43.50. 45, Emely Leon, PSC-UT, 43.67. 46, Megan

Laird, GLEN, 43.98. 47, Sophia Foster, MYST-MT, 44.80. 48, Ava Bloomgren,

GFST-MT, 45.03. 49, Alexis McDonald, PSC-UT, 46.12. 50, Fara Hayes, GFST-MT,

47.21. 51, Mercer Podavin, GLEN, 47.36. 52, Elizabeth Wendt, BAC-MT, 47.66.

53, Mallory Mazur, MYST-MT, 47.80. 54, Katelyn Layne, MVM-SR, 47.97. 55, Paige

Webb, MVM-SR, 49.80. --, Aerianna La, MYST-MT, DQ.

Girls 13 & Over 50 LC Meter Freestyle

(A - Final) 1, Catherine Russo, BMA-MT, 26.73. 2, Chloe Larson, COUG-IE,

27.18. 3, Lily Milner, KATS-MT, 28.16. 4, Addy Lewis, MAC-MT, 28.17. 5, Ellie

Gashwiler, MYST-MT, 28.27. 6, Emma Sutton, KATS-MT, 28.60. 7, Tahis Ibanez,

VOLT-SR, 28.99. 8, Delaney Carlson, MYST-MT, 29.23. (B - Final) 9, Ella

Marzec, WAVE-PN, 28.70. 10, Bindi Pedersen, WAVE-PN, 28.81. 11, Annika

Mittelsteadt, BOZ-MT, 29.01. 12, Eden Flake, KATS-MT, 29.29. 13, Maija Geier,

HLST-MT, 29.34. 14, Anya Craig, MAC-MT, 29.78. 15, Caroline Dye, KATS-MT,

29.84. 16, Rori Pilcher, PSC-UT, 30.04. (C - Final) 17, Sara Guillen, BOZ-MT,

29.76. 18, Tayla Liddle, VOLT-SR, 29.85. 19, Ellee Frost, Boise Y-SR, 30.10.

20, Maddy Muhlfeld, KATS-MT, 30.42. 21, Isabella Pachek, UN-MT, 30.48. 22, Syd

O'Neil, BAC-MT, 30.50. 23, Claire Becker, MYST-MT, 30.59. 24, Molly Roalson,

KATS-MT, 30.95.

Girls 13 & Over 50 LC Meter Freestyle

(Preliminaries) 1, Chloe Larson, COUG-IE, 27.65. 2, Lily Milner, KATS-MT,

27.94. 3, Catherine Russo, BMA-MT, 27.96. 4, Ellie Gashwiler, MYST-MT, 29.05.

5, Emma Sutton, KATS-MT, 29.25. 6, Tahis Ibanez, VOLT-SR, 29.27. 7, Delaney

Carlson, MYST-MT, 29.40. 8, Addy Lewis, MAC-MT, 29.42. 9, Ella Marzec,

WAVE-PN, 29.61. 10, Annika Mittelsteadt, BOZ-MT, 29.66. 11, Caroline Dye,

KATS-MT, 29.76. 12, Anya Craig, MAC-MT, 29.78. 13, Eden Flake, KATS-MT, 30.03.

14, Rori Pilcher, PSC-UT, 30.04. 15, Bindi Pedersen, WAVE-PN, 30.19. 16, Maija

Geier, HLST-MT, 30.39. 17, Tayla Liddle, VOLT-SR, 30.41. 18, Maddy Muhlfeld,

KATS-MT, 30.50. 19, Syd O'Neil, BAC-MT, 30.56. 19, Molly Roalson, KATS-MT,

30.56. 21, Ellee Frost, Boise Y-SR, 30.58. 22, Claire Becker, MYST-MT, 30.59.

23, Isabella Pachek, UN-MT, 30.66. 24, Sara Guillen, BOZ-MT, 30.68. 25, Hailey

Johnson, BAC-MT, 30.81. 26, Annika Lawrence, BOZ-MT, 30.84. 27, Kihla Lax,

MAC-MT, 30.86. 28, Taylor Thorne, MAC-MT, 30.89. 28, Tyree Thomson, MVM-SR,

30.89. 30, Paige LePard, UN-MT, 30.92. 31, Isabella Seagrave, MAC-MT, 30.93.

32, Myah Kunz, BAC-MT, 30.97. 33, Ellie D'Amico, MYST-MT, 31.00. 34, Taylor

Kolsch, UN-MT, 31.02. 35, Sela Etzel, MAC-MT, 31.04. 36, Leah Baranek,

HLST-MT, 31.18. 37, Aidan Condit, MAC-MT, 31.22. 37, Kaitlyn Blackmon,

WAVE-PN, 31.22. 39, Gianna Tan, WAVE-PN, 31.25. 40, Renee Yin, WAVE-PN, 31.26.

41, Claire Powell, MAC-MT, 31.48. 42, Sofia Fero, MYST-MT, 31.50. 43, Kate

Sheafor, HLST-MT, 31.84. 44, Reagan Remmers, MAC-MT, 31.95. 45, Kai Gessler,

JHSR-WY, 31.96. 46, Olivia Parker, BAC-MT, 31.97. 47, Ella Dietrich, BOZ-MT,

32.05. 48, Brinn Frost, Boise Y-SR, 32.14. 49, Olivia Brenneman, Legends-UT,

32.15. 49, Raegan Osentowski, GFST-MT, 32.15. 51, Kaitlyn Thomas, UN-MT,

32.21. 52, Franny Redpath, HLST-MT, 32.28. 53, Gretchen Thomson, MVM-SR,

32.39. 53, Grace Wandler, MAC-MT, 32.39. 55, Hannah Powell, MAC-MT, 32.58. 56,

Georgia Skeans, GLEN, 32.61. 57, Lexi Gladeau, KATS-MT, 32.84. 58, Ava

Chauncey, UN-MT, 33.12. 59, Alyssa Smith, BAC-MT, 33.28. 60, Lily Cluff,

MVM-SR, 33.42. 61, Claire Lautman, WAVE-PN, 33.59. 62, Alysa Kaufman, BAC-MT,

33.78. 63, Emily McAnally, HLST-MT, 33.87. 64, Crystal Benjamin, BAC-MT,

33.91. 65, Skyler Dey, Legends-UT, 33.94. 66, Abbi Gibby, MVM-SR, 34.08. 67,

Chloe Onstad, HLST-MT, 34.21. 68, Nikki Zarbock, BAC-MT, 34.41. 69, Jocelyn

Shepherd, PSC-UT, 34.50. 70, Hannah Jourdonnais, MYST-MT, 34.55. 71, Eli

Boylan, MYST-MT, 34.63. 72, Maddie Taylor, KATS-MT, 34.77. 73, Maddie

Griffiths, BOZ-MT, 34.81. 74, Gabrielle Thomson, MVM-SR, 34.85. 75, Sarah

Hanks, MYST-MT, 34.91. 76, Tessa Alton, KATS-MT, 34.99. 77, Grace Klempel,

UN-MT, 35.13. 78, Brytten Webb, MVM-SR, 35.43. 79, Eden Maxwell, MAC-MT,

35.86. 80, Asha Thomson, MVM-SR, 36.14. 81, Taylor Walker, MAC-MT, 36.40. 82,

Adriana Leon, PSC-UT, 36.44. 83, Cadence Williamson, BMA-MT, 36.48. 84,

Caroline Girling, JHSR-WY, 36.52. 85, Quinn Fastnow, BMA-MT, 36.98. 86, Katie

Steinhoff, HLST-MT, 37.57. 87, Julia McJunkin, JHSR-WY, 37.75. 88, Isa Labbe,

MAC-MT, 38.07. 89, Hannah Taylor, MYST-MT, 38.09. 90, Anna Brown, Legends-UT,

38.20. 91, Alya Toole, MYST-MT, 39.06. 92, Siana Smith, VOLT-SR, 39.08. 93,

Annie McLaverty, MYST-MT, 39.59. 94, Macy Webb, MVM-SR, 40.66. 95, Analise

Belasco, BOZ-MT, 41.65. 96, Marissa Mathews, VOLT-SR, 42.29. 97, Hailee

Brooks, PSC-UT, 43.53. 98, Arianna Oberg, KATS-MT, 46.42. --, Kota McKenzie,

MAC-MT, DQ.

Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle

(A - Final) 1, Winston Sundeen, BOZ-MT, 30.04. 2, Thomas Shakib, Legends-UT,

30.58. 3, Brennen O'Neil, BAC-MT, 31.32. 4, Teague McElwee, MYST-MT, 31.91. 5,

Elijah Souza, MVM-SR, 32.39. 6, Nathan Sullivan, GLEN, 32.68. 7, AJ

Schnitzeler, MVM-SR, 33.02. 8, Preston McDaniel, VOLT-SR, 34.31.

Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle

(Preliminaries) 1, Winston Sundeen, BOZ-MT, 30.93. 2, Thomas Shakib,

Legends-UT, 31.22. 3, Brennen O'Neil, BAC-MT, 32.01. 4, Elijah Souza, MVM-SR,

33.01. 4, Teague McElwee, MYST-MT, 33.01. 6, AJ Schnitzeler, MVM-SR, 33.08. 7,

Nathan Sullivan, GLEN, 33.14. 8, Preston McDaniel, VOLT-SR, 33.78. 9, Kade

Johnson, PSC-UT, 34.77. 10, Jace Kopp, BOZ-MT, 34.85. 11, Teagan Trettin,

HLST-MT, 35.16. 12, Isaac Urban, HLST-MT, 35.27. 13, EJ Sanchez, GFST-MT,

35.91. 14, Vaughn Geffros, BSC-SR, 36.18. 15, Edward Wares, GLEN, 36.53. 16,

Nathan Mizner, MYST-MT, 36.74. 17, Shea Skarda, WAVE-PN, 36.85. 18, Kounish

Bhattacharjee, WAVE-PN, 37.10. 19, Yilan Groenenboom, MAC-MT, 37.24. 20,

Jaricho Jay, GFST-MT, 37.93. 21, William Affleck, MAC-MT, 38.13. 22, Jaicee

Shepherd, PSC-UT, 38.30. 23, Garrett Fernelius, PSC-UT, 38.42. 24, Michael

Brass, MYST-MT, 39.55. 25, Fletcher Pittard, WRSC-MT, 40.02. 26, Aiden

Mckenzie, MAC-MT, 41.15. 27, Steven Anderson, MAC-MT, 43.02. 28, Mateo

Guillen, BOZ-MT, 43.67. 29, Skyler Probert, LAKE-MT, 43.77. 30, Braden

Harrison, Riptides-MT, 45.49. 31, Gavin Smith, VOLT-SR, 45.76. 32, Ryan Oberg,

KATS-MT, 46.67. 33, Gavin Dee, Riptides-MT, 55.59.

Boys 13 & Over 50 LC Meter Freestyle

(A - Final) 1, Darragh Mahns, UN-CO, 24.67. 2, Ethan Harder, BAC-MT, 24.74. 3,

Ben Huotari, UN-MT, 25.51. 4, Aidan Blackmon, WAVE-PN, 25.63. 5, Levi Gibson,

UN-MT, 25.69. 6, Robert Wagner, HLST-MT, 26.11. 7, Sawyer Keyes, UN-MT, 26.14.

8, Isaac Woldtvedt, UN-MT, 26.15. (B - Final) 9, Preston Ring, KATS-MT, 26.32.

10, Peter Thompson, BAC-MT, 26.50. 11, Noah Laird, WAVE-PN, 26.53. 12, Finnian

Westenfelder, MAC-MT, 26.69. 13, Jack Leuthold, BAC-MT, 26.75. 14, Simon

McMahon, MAC-MT, 26.87. 15, Jace Reed, KATS-MT, 26.93. 16, Brodey Gray,

BMA-MT, 27.38. (C - Final) 17, Jackson Moe, MYST-MT, 26.97. 18, Christion

Goetsch, HLST-MT, 27.13. 19, Ben Woldtvedt, UN-MT, 27.41. 20, Aidan Clarke,

WAVE-PN, 27.45. 21, Jaxon Gronning, UN-MT, 27.55. 22, John Kaiser, PVST-SR,

27.70. 23, Ayden Strobbe, KATS-MT, 27.86. 24, Gage Fouse, PVST-SR, 28.31.

Boys 13 & Over 50 LC Meter Freestyle

(Preliminaries) 1, Darragh Mahns, UN-CO, 25.29. 2, Ethan Harder, BAC-MT,

25.75. 3, Aidan Blackmon, WAVE-PN, 25.82. 4, Levi Gibson, UN-MT, 25.95. 5, Ben

Huotari, UN-MT, 26.10. 6, Robert Wagner, HLST-MT, 26.24. 7, Isaac Woldtvedt,

UN-MT, 26.34. 8, Sawyer Keyes, UN-MT, 26.44. 9, Preston Ring, KATS-MT, J26.44.

10, Peter Thompson, BAC-MT, 26.74. 11, Simon McMahon, MAC-MT, 26.78. 11, Jace

Reed, KATS-MT, 26.78. 13, Jack Leuthold, BAC-MT, 26.87. 14, Finnian

Westenfelder, MAC-MT, 26.94. 15, Noah Laird, WAVE-PN, 27.07. 16, Brodey Gray,

BMA-MT, 27.17. 17, Jackson Moe, MYST-MT, 27.23. 18, Aidan Clarke, WAVE-PN,

27.29. 19, Christion Goetsch, HLST-MT, 27.44. 20, Jaxon Gronning, UN-MT,

27.45. 21, Ben Woldtvedt, UN-MT, 27.48. 22, Ayden Strobbe, KATS-MT, 27.66. 23,

Gage Fouse, PVST-SR, 27.95. 24, John Kaiser, PVST-SR, 27.97. 25, Ben Long,

PVST-SR, 28.04. 26, Erik Leigh, PSC-UT, 28.06. 27, Aidan Greenmun, WAVE-PN,

28.20. 28, Tyler McCormick, WRSC-MT, 28.23. 28, Fredrik Larsen, WAVE-PN,

28.23. 30, Jorgen Midboe, MYST-MT, 28.24. 31, Peter Fitch, WAVE-PN, 28.26. 31,

Gus DeSouza, KATS-MT, 28.26. 33, Connor Mizner, MYST-MT, 28.32. 34, Chris

Long, GFST-MT, 28.43. 35, Suhas Kannam, WAVE-PN, 28.48. 36, Mason Sloan,

LAKE-MT, 28.68. 37, Steffen Teutsch, WAVE-PN, 28.69. 38, Gavin Dustin,

VOLT-SR, 28.73. 39, Hung Huynh, BAC-MT, 28.81. 40, Brayden McDonald, PSC-UT,

28.85. 41, Luke Jaraczeski, UN-MT, 28.89. 42, Roland Howe, Boise Y-SR, 28.97.

43, Alexander Vatoussis, MYST-MT, 29.03. 44, Liam Kerns, BAC-MT, 29.05. 45,

Parker Case, MVM-SR, 29.06. 45, Jonathan Wolgamot, MYST-MT, 29.06. 47, Brandon

Crane, UN-MT, 29.09. 48, Joel Bonilla, UN-MT, 29.10. 49, Tylar Pittock,

MVM-SR, 29.12. 49, Alexander Werth, WAVE-PN, 29.12. 51, Aaron Johnson, Boise

Y-SR, 29.21. 52, Kyle Carroll, GFST-MT, 29.25. 53, Adam Sinclair, Legends-UT,

29.57. 53, Kody Jensen, BMA-MT, 29.57. 55, Sean Murphree, MAC-MT, 29.58. 56,

Garrett Krattiger, HLST-MT, 29.60. 57, Tyler Quarterman, Boise Y-SR, 29.73.

58, Nathan Greenmun, WAVE-PN, 30.00. 59, Kaden Jensen, BMA-MT, 30.07. 60, Otto

Seagrave, MAC-MT, 30.09. 61, J.D. Heberlein, PVST-SR, 30.18. 62, Jaiden

Liddle, VOLT-SR, 30.19. 63, Holden Gould, KSC, 30.24. 64, Samuel Wendt,

BAC-MT, 30.29. 65, Bridger Moe, MYST-MT, 30.78. 66, Ethan Pater, Legends-UT,

30.79. 67, Sam Galindo, BMA-MT, 30.97. 68, Patrick Obst, MVM-SR, 30.98. 69,

Drew Bouda, KATS-MT, 31.20. 70, Ellis Walker-Keleher, MAC-MT, 31.31. 70,

Teagon Kelsey, BAC-MT, 31.31. 72, Wesley Dennison, MAC-MT, 31.65. 73, Benjamin

Gillespie, Legends-UT, 31.70. 74, Jake McCoy, COUG-IE, 31.71. 75, Benjamin

Dulong, Legends-UT, 32.12. 76, Moana Grimes, VOLT-SR, 32.22. 77, Lorn Jaeger,

MYST-MT, 32.24. 78, Steven Doney, MYST-MT, 32.94. 79, Ladd Hutchinson,

Riptides-MT, 33.75. 80, Jared Smith, MAC-MT, 33.87. 81, Ethan Cluff, MVM-SR,

34.00. 82, Fredy Collins, MYST-MT, 35.55. 83, Ajax Geddes, BOZ-MT, 35.88. 84,

Colby Hines, MYST-MT, 36.12. 85, Koda Tanner, PSC-UT, 36.29. 86, Joshua

Prudhomme, Boise Y-SR, 36.72. 87, Brenner Boylan, MYST-MT, 38.78. 88, Don

Brass, MYST-MT, 40.95. 89, Donovan Peacock, MYST-MT, 1:23.26.

Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke

(A - Final) 1, Georgia Gram, BOZ-MT, 40.46. 2, Myrka Hardy, BAC-MT, 40.60. 3,

Asher Howie, MYST-MT, 41.85. 4, Brianne Flikkema, BMA-MT, 43.25. 5, Kaylee

Macholz, MAC-MT, 43.83. 6, Keira Jameson, Legends-UT, 43.85. 7, Livy Gibbons,

KATS-MT, 44.25. 8, Grace Woldtvedt, UN-MT, 45.39.

Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke

(Preliminaries) 1, Myrka Hardy, BAC-MT, 41.14. 2, Georgia Gram, BOZ-MT, 42.57.

3, Asher Howie, MYST-MT, 42.94. 4, Brianne Flikkema, BMA-MT, 44.31. 5, Grace

Woldtvedt, UN-MT, 44.78. 6, Kaylee Macholz, MAC-MT, 45.67. 7, Keira Jameson,

Legends-UT, 46.23. 8, Livy Gibbons, KATS-MT, 46.92. 9, Maddie Remmers, MAC-MT,

47.94. 10, Paige Raschke, MVM-SR, 48.00. 11, Myka Thomas, MAC-MT, 48.11. 12,

Jaylynn Shepherd, PSC-UT, 49.28. 13, Necia Nicholas, BOZ-MT, 49.64. 14, Mabel

Brechbuhler, BOZ-MT, 50.06. 15, Hannah Antrim, Boise Y-SR, 51.55. 16, Victoria

Gerhart, MAC-MT, 51.68. 17, Olivia Meverden, WAVE-PN, 52.02. 18, Elly Lewis,

MAC-MT, 52.22. 19, Kaidyn McIntosh, MYST-MT, 52.23. 20, Eleanor Dulong,

Legends-UT, 52.76. 21, Piper James, WRSC-MT, 53.11. 22, Tiffanie Palmer,

PSC-UT, 53.58. 23, Liliana Smith, Havre Lions-MT, 54.15. 24, Macie Carroll,

UN-SR, 54.82. 25, Sarah Craig, MAC-MT, 55.58. 26, Lexy Kirkwood, BMA-MT,

55.87. 27, Samantha Symington, MAC-MT, 56.32. 28, A.J. Lilyquist, BMA-MT,

56.94. 29, Mia Farrell, BOZ-MT, 57.64. 30, Mallory Mazur, MYST-MT, 58.87. 31,

Ava Bloomgren, GFST-MT, 59.31. 32, EB Bradford, MAC-MT, 59.69. 33, Madison

Veitch, BAC-MT, 1:01.30. 34, Fara Hayes, GFST-MT, 1:01.73. 35, Mercer Podavin,

GLEN, 1:02.33. 36, Megan Laird, GLEN, 1:03.08. 37, Cheyenne Smith, VOLT-SR,

1:04.62. 38, Katelyn Layne, MVM-SR, 1:11.13. --, Sloane Inskeep, Legends-UT,

DQ. --, Mahealani Grimes, VOLT-SR, DQ. --, Elizabeth Wendt, BAC-MT, DQ. --,

Emely Leon, PSC-UT, DQ. --, Paige Webb, MVM-SR, DQ.

Girls 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke

(A - Final) 1, Delaney Carlson, MYST-MT, 36.24. 2, Julia Huffmaster, BOZ-MT,

36.34. 3, Jillian Moses, Boise Y-SR, 37.22. 4, Lily Milner, KATS-MT, 37.33. 5,

Myah Kunz, BAC-MT, 38.14. 6, Sela Etzel, MAC-MT, 39.02. 7, Tahis Ibanez,

VOLT-SR, 39.28. 8, Claire Lautman, WAVE-PN, 39.45. (B - Final) 9, Maija Geier,

HLST-MT, 39.65. 10, Cami Yovich, BOZ-MT, 40.27. 11, Taryn Oser, HLST-MT,

40.39. 12, Aidan Condit, MAC-MT, 40.50. 13, Crystal Benjamin, BAC-MT, 40.61.

14, Megan Beers, BAC-MT, 41.25. 15, Anya Craig, MAC-MT, 42.50. 16, Brinn

Frost, Boise Y-SR, 42.87. (C - Final) 17, Audrey Fero, MYST-MT, 41.00. 18,

Leah Baranek, HLST-MT, 42.05. 19, Hannah Jourdonnais, MYST-MT, 42.40. 20,

Claire Earl, UN-MT, 42.77. 21, Gabrielle Thomson, MVM-SR, 42.88. 22, Maddie

Griffiths, BOZ-MT, 43.96. 23, Riley Kunz, BAC-MT, 44.80. 24, Annika Lawrence,

BOZ-MT, 47.58.

Girls 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke

(Preliminaries) 1, Julia Huffmaster, BOZ-MT, 37.12. 2, Delaney Carlson,

MYST-MT, 37.71. 3, Lily Milner, KATS-MT, 38.03. 4, Tahis Ibanez, VOLT-SR,

38.16. 5, Jillian Moses, Boise Y-SR, 38.65. 6, Myah Kunz, BAC-MT, 39.33. 7,

Claire Lautman, WAVE-PN, 39.38. 8, Sela Etzel, MAC-MT, 39.87. 9, Maija Geier,

HLST-MT, 40.47. 10, Taryn Oser, HLST-MT, 40.56. 11, Cami Yovich, BOZ-MT,

40.61. 12, Crystal Benjamin, BAC-MT, 40.86. 13, Brinn Frost, Boise Y-SR,

42.05. 14, Megan Beers, BAC-MT, 42.22. 15, Aidan Condit, MAC-MT, 42.28. 16,

Anya Craig, MAC-MT, 42.89. 17, Audrey Fero, MYST-MT, 42.91. 18, Claire Earl,

UN-MT, 43.06. 19, Leah Baranek, HLST-MT, 43.15. 20, Hannah Jourdonnais,

MYST-MT, 43.29. 21, Maddie Griffiths, BOZ-MT, 43.78. 22, Riley Kunz, BAC-MT,

44.07. 23, Gabrielle Thomson, MVM-SR, 44.21. 24, Annika Lawrence, BOZ-MT,

44.79. 25, Madison Garland, BAC-MT, 46.04. 26, Kaitlyn Thomas, UN-MT, 46.11.

27, Georgia Skeans, GLEN, 47.54. 28, Ava Chauncey, UN-MT, 47.62. 29, Jocelyn

Shepherd, PSC-UT, 47.76. 30, Emily McAnally, HLST-MT, 48.66. 31, Annie

McLaverty, MYST-MT, 50.08. 32, Aspen Martin, BAC-MT, 50.99. 33, Asha Thomson,

MVM-SR, 51.06. 34, Katie Steinhoff, HLST-MT, 51.11. 35, Tessa Alton, KATS-MT,

54.08. 36, Hannah Taylor, MYST-MT, 54.22. 37, Anna Brown, Legends-UT, 55.24.

38, Marissa Mathews, VOLT-SR, 57.03. 39, Kota McKenzie, MAC-MT, 1:00.26.

Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke

(A - Final) 1, Ty Zarbock, BAC-MT, 41.00. 2, Preston McDaniel, VOLT-SR, 42.88.

3, Jaden Akpan, Boise Y-SR, 42.89. 4, Teague McElwee, MYST-MT, 44.31. 5, Finn

Stetson, SEAL-PN, 45.91. 6, EJ Sanchez, GFST-MT, 48.89. 7, Paulie Dennison,

MAC-MT, 48.94. 8, Nathan Mizner, MYST-MT, 50.29.

Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke

(Preliminaries) 1, Ty Zarbock, BAC-MT, 41.88. 2, Preston McDaniel, VOLT-SR,

42.77. 3, Jaden Akpan, Boise Y-SR, 44.86. 4, Finn Stetson, SEAL-PN, 46.74. 5,

Teague McElwee, MYST-MT, 46.98. 6, EJ Sanchez, GFST-MT, 50.32. 7, Nathan

Mizner, MYST-MT, 50.78. 8, Paulie Dennison, MAC-MT, 51.46. 9, Teagan Trettin,

HLST-MT, 52.33. 10, Jace Kopp, BOZ-MT, 53.50. 11, Jaicee Shepherd, PSC-UT,

54.72. 12, Kounish Bhattacharjee, WAVE-PN, 54.80. 13, William Affleck, MAC-MT,

58.10. 14, Fletcher Pittard, WRSC-MT, 1:00.84. 15, Jaricho Jay, GFST-MT,

1:04.06. 16, Mateo Guillen, BOZ-MT, 1:04.64. --, Vincent McJunkin, JHSR-WY,

DQ. --, Steven Anderson, MAC-MT, DQ. --, Braden Harrison, Riptides-MT, DQ. --,

Gavin Smith, VOLT-SR, DQ.

Boys 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke

(A - Final) 1, Parker Keller, HLST-MT, 30.77. 2, Liam Kerns, BAC-MT, 32.40. 3,

Jackson Fouras, JHSR-WY, 32.91. 4, Levi Gibson, UN-MT, 33.30. 5, Quade Oser,

HLST-MT, 33.97. 6, Nathan Moore, Boise Y-SR, 34.56. 7, Nicholas Fynaardt,

WAVE-PN, 34.91. 8, Aeden DeGraw, UN-MT, 35.02. (B - Final) 9, AJ McCormick,

MYST-MT, 35.21. 10, Hung Huynh, BAC-MT, 35.47. 11, Ben Huotari, UN-MT, 35.94.

12, Luke Jaraczeski, UN-MT, 37.20. 13, Isaac Woldtvedt, UN-MT, 37.37. 14, Erik

Leigh, PSC-UT, 37.67. 15, Joel Bonilla, UN-MT, 37.73. 16, Noah Hiday, MYST-MT,

38.26. (C - Final) 17, Holden Gould, KSC, 36.11. 18, Sam Galindo, BMA-MT,

38.06. 19, Michael Parkey, MAC-MT, 40.38. 20, Brandon Crane, UN-MT, 40.53. 21,

Lorn Jaeger, MYST-MT, 41.53. 22, Ellis Walker-Keleher, MAC-MT, 42.21. 23,

Steven Doney, MYST-MT, 42.78. 24, Kyle Carroll, GFST-MT, 43.13.

Boys 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke

(Preliminaries) 1, Parker Keller, HLST-MT, 31.88. 2, Levi Gibson, UN-MT,

33.01. 3, Liam Kerns, BAC-MT, 33.37. 4, Jackson Fouras, JHSR-WY, 33.53. 5,

Asher Brown, MVM-SR, 34.29. 6, Quade Oser, HLST-MT, 34.44. 7, Nicholas

Fynaardt, WAVE-PN, 34.58. 8, Nathan Moore, Boise Y-SR, 34.68. 9, Aeden DeGraw,

UN-MT, 34.85. 10, AJ McCormick, MYST-MT, 34.91. 11, Hung Huynh, BAC-MT, 35.33.

12, Ben Huotari, UN-MT, 37.17. 13, Luke Jaraczeski, UN-MT, 37.37. 14, Erik

Leigh, PSC-UT, 37.47. 15, Noah Hiday, MYST-MT, 38.07. 16, Joel Bonilla, UN-MT,

38.13. 17, Isaac Woldtvedt, UN-MT, 38.59. 18, Sam Galindo, BMA-MT, 38.85. 19,

Holden Gould, KSC, 38.99. 20, Michael Parkey, MAC-MT, 41.42. 21, Brandon

Crane, UN-MT, 41.79. 22, Kyle Carroll, GFST-MT, 43.41. 23, Lorn Jaeger,

MYST-MT, 43.78. 24, Steven Doney, MYST-MT, 43.91. 25, Otto Seagrave, MAC-MT,

44.37. 26, Ellis Walker-Keleher, MAC-MT, 44.44. 27, Ladd Hutchinson,

Riptides-MT, 44.48. 28, Kody Jensen, BMA-MT, 45.34. 29, Don Brass, MYST-MT,

48.10. 30, Kyle Kirkwood, BMA-MT, 48.93. 31, Fredy Collins, MYST-MT, 49.08.

32, Kaden Jensen, BMA-MT, 49.22. 33, Ajax Geddes, BOZ-MT, 51.05. 34, Brenner

Boylan, MYST-MT, 52.08. 35, Colby Hines, MYST-MT, 55.90. 36, Donovan Peacock,

MYST-MT, 1:23.36.

Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke

(A - Final) 1, Nicole Dumitrascu, Boise Y-SR, 1:11.80. 2, Adalynn Ascher,

MAC-MT, 1:14.25. 3, Aerianna La, MYST-MT, 1:18.93. 4, Myka Thomas, MAC-MT,

1:19.28. 5, Ella Stack, MAC-MT, 1:19.72. 6, Fleur Gould, GLEN, 1:22.71. 7,

Grier Mcclay, GLEN, 1:23.03. 8, Julia Larsen, WAVE-PN, 1:25.98.

Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke

(Preliminaries) 1, Nicole Dumitrascu, Boise Y-SR, 1:13.56. 2, Adalynn Ascher,

MAC-MT, 1:15.51. 3, Myka Thomas, MAC-MT, 1:19.67. 4, Aerianna La, MYST-MT,

1:20.86. 5, Ella Stack, MAC-MT, 1:21.48. 6, Grier Mcclay, GLEN, 1:24.25. 7,

Fleur Gould, GLEN, 1:24.51. 8, Julia Larsen, WAVE-PN, 1:25.34. 9, Eva Hicks,

HLST-MT, 1:25.40. 10, Grace Woldtvedt, UN-MT, 1:25.44. 11, Kelly Early, UN-MT,

1:26.79. 12, Myla Spoon, MAC-MT, 1:28.50. 13, Sarah Shakib, Legends-UT,

1:29.58. 14, Victoria Gerhart, MAC-MT, 1:30.07. 15, Olivia Meverden, WAVE-PN,

1:30.85. 16, Paige Raschke, MVM-SR, 1:31.09. 17, Keira Jameson, Legends-UT,

1:31.82. 18, Gracie Pilcher, PSC-UT, 1:32.81. 19, Macie Carroll, UN-SR,

1:37.35. 20, Necia Nicholas, BOZ-MT, 1:39.81. 21, Hailey Hanson, LAKE-MT,

1:41.72. 22, Elizabeth Freeborn, GLEN, 1:43.34. 23, Mary Jaeger, MYST-MT,

1:45.07. 24, Mahealani Grimes, VOLT-SR, 1:47.27. 25, Mercer Podavin, GLEN,

1:53.35. 26, Megan Laird, GLEN, 1:53.81. 27, Madison Veitch, BAC-MT, 1:54.96.

28, Mia Farrell, BOZ-MT, 1:55.00. 29, Sophia Foster, MYST-MT, 1:55.72. 30,

Liliana Smith, Havre Lions-MT, 1:56.85. 31, Fara Hayes, GFST-MT, 2:00.87. 32,

Alexis McDonald, PSC-UT, 2:06.87. --, Hannah Antrim, Boise Y-SR, DQ. --, Emely

Leon, PSC-UT, DQ. --, A.J. Lilyquist, BMA-MT, DQ.

Girls 13 & Over 100 LC Meter Backstroke

(A - Final) 1, Gabby Smart, MAC-MT, 1:09.39. 2, Catherine Russo, BMA-MT,

1:09.81. 3, Taylor Kolsch, UN-MT, 1:11.50. 4, Mari Aoki, UN-MT, 1:11.51. 5,

Lily Milner, KATS-MT, 1:11.55. 6, Kaitlyn Blackmon, WAVE-PN, 1:12.21. 7, Maija

Geier, HLST-MT, 1:12.33. 8, Ella Marzec, WAVE-PN, 1:12.55. (B - Final) 9,

Aidan Condit, MAC-MT, 1:13.43. 10, Isabella Pachek, UN-MT, 1:13.74. 11,

Caroline Dye, KATS-MT, 1:14.43. 12, Emma Sutton, KATS-MT, 1:14.46. 13, Tayla

Liddle, VOLT-SR, 1:14.79. 14, Claire Powell, MAC-MT, 1:15.01. 15, Maddy

Muhlfeld, KATS-MT, 1:15.59. 16, Renee Yin, WAVE-PN, 1:16.55. (C - Final) 17,

Myah Kunz, BAC-MT, 1:14.02. 18, Gianna Tan, WAVE-PN, 1:14.48. 19, Annika

Lawrence, BOZ-MT, 1:14.81. 20, Claire Kaufman, BAC-MT, 1:14.93. 21, Erin

McKinney, BOZ-MT, 1:15.22. 22, Jenna Kimborowicz, WAVE-PN, 1:16.62. 23, Molly

Roalson, KATS-MT, 1:18.65. 24, Kally Morris, PSC-UT, 1:19.62.

Girls 13 & Over 100 LC Meter Backstroke

(Preliminaries) 1, Lily Milner, KATS-MT, 1:11.28. 2, Gabby Smart, MAC-MT,

1:11.69. 3, Mari Aoki, UN-MT, 1:12.30. 4, Kaitlyn Blackmon, WAVE-PN, 1:12.48.

5, Catherine Russo, BMA-MT, 1:13.24. 6, Maija Geier, HLST-MT, 1:13.79. 7, Ella

Marzec, WAVE-PN, 1:14.04. 8, Taylor Kolsch, UN-MT, 1:14.16. 9, Emma Sutton,

KATS-MT, 1:14.64. 10, Tayla Liddle, VOLT-SR, 1:15.24. 11, Isabella Pachek,

UN-MT, 1:15.37. 12, Caroline Dye, KATS-MT, 1:15.42. 13, Bindi Pedersen,

WAVE-PN, 1:15.52. 14, Claire Powell, MAC-MT, 1:15.62. 15, Aidan Condit,

MAC-MT, 1:16.18. 16, Maddy Muhlfeld, KATS-MT, 1:16.19. 17, Renee Yin, WAVE-PN,

1:16.38. 18, Annika Lawrence, BOZ-MT, 1:16.65. 19, Claire Kaufman, BAC-MT,

1:16.73. 20, Molly Roalson, KATS-MT, 1:17.14. 21, Gianna Tan, WAVE-PN,

1:17.28. 22, Erin McKinney, BOZ-MT, 1:17.55. 23, Jenna Kimborowicz, WAVE-PN,

1:17.71. 24, Kally Morris, PSC-UT, 1:17.84. 25, Myah Kunz, BAC-MT, 1:17.91.

26, Kieran Morton, BMA-MT, 1:17.99. 27, Paige LePard, UN-MT, 1:18.08. 28,

Sofia Fero, MYST-MT, 1:18.26. 29, Ellie Gashwiler, MYST-MT, 1:18.50. 30, Eden

Flake, KATS-MT, 1:18.53. 31, Alyson Early, UN-MT, 1:18.78. 32, Audrey Fero,

MYST-MT, 1:18.87. 33, Syd O'Neil, BAC-MT, 1:19.78. 34, Kaitlyn Thomas, UN-MT,

1:19.79. 35, Maria Bentz, BAC-MT, 1:19.83. 36, Delaney Carlson, MYST-MT,

1:20.05. 37, Kylie Tininenko, BAC-MT, 1:20.31. 38, Madeleine Brennan,

Legends-UT, 1:20.90. 38, Olivia Brenneman, Legends-UT, 1:20.90. 40, Hannah

Powell, MAC-MT, 1:21.76. 41, Addy Lewis, MAC-MT, 1:22.18. 42, Lola Reynolds,

WAVE-PN, 1:22.45. 43, Olivia Parker, BAC-MT, 1:22.70. 44, Emily McAnally,

HLST-MT, 1:22.91. 45, Lizabeth Oberly, BOZ-MT, 1:23.18. 46, Alysa Kaufman,

BAC-MT, 1:23.39. 47, Rori Pilcher, PSC-UT, 1:23.64. 48, Sara Guillen, BOZ-MT,

1:24.01. 49, Lily Cluff, MVM-SR, 1:24.28. 50, Jordan Palmer, PSC-UT, 1:24.59.

50, Lexi Gladeau, KATS-MT, 1:24.59. 52, Reagan Remmers, MAC-MT, 1:24.63. 53,

Anya Craig, MAC-MT, 1:24.75. 54, Taylor Walker, MAC-MT, 1:25.33. 55, Raegan

Osentowski, GFST-MT, 1:25.47. 56, Riley Kunz, BAC-MT, 1:25.78. 57, Nikki

Zarbock, BAC-MT, 1:26.48. 58, Brinn Frost, Boise Y-SR, 1:26.81. 59, Grace

Wandler, MAC-MT, 1:28.58. 60, Eve Goddard, Legends-UT, 1:28.86. 61, Ava

Chauncey, UN-MT, 1:29.34. 62, Chloe Onstad, HLST-MT, 1:29.47. 63, Eden

Maxwell, MAC-MT, 1:30.95. 64, Alyssa Smith, BAC-MT, 1:31.66. 65, Jayc Wippert,

BAC-MT, 1:32.35. 66, Maddie Taylor, KATS-MT, 1:32.69. 67, Caroline Girling,

JHSR-WY, 1:33.64. 68, Quinn Fastnow, BMA-MT, 1:33.85. 69, Adriana Leon,

PSC-UT, 1:35.16. 70, Grace Klempel, UN-MT, 1:35.84. 71, Aida Flynn, MYST-MT,

1:36.20. 72, Tessa Alton, KATS-MT, 1:36.46. 73, Aspen Martin, BAC-MT, 1:37.70.

74, Olivia Milavetz, Legends-UT, 1:40.38. 75, Julia McJunkin, JHSR-WY,

1:40.58. 76, Brytten Webb, MVM-SR, 1:45.63. 77, Hannah Taylor, MYST-MT,

1:47.88. 78, Hailee Brooks, PSC-UT, 1:49.99. 79, Alya Toole, MYST-MT, 1:50.08.

80, Analise Belasco, BOZ-MT, 1:50.22. 81, Siana Smith, VOLT-SR, 1:53.32. 82,

Macy Webb, MVM-SR, 1:55.65. 83, Arianna Oberg, KATS-MT, 1:56.70.

Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke

(A - Final) 1, Winston Sundeen, BOZ-MT, 1:12.61. 2, Thomas Shakib, Legends-UT,

1:16.78. 3, Benjamin Schiffman, Legends-UT, 1:18.37. 4, Brennen O'Neil,

BAC-MT, 1:19.05. 5, Nathan Sullivan, GLEN, 1:20.00. 6, Cameron Piepkorn,

WAVE-PN, 1:22.02. 7, Emery Belasco, BOZ-MT, 1:25.73. 8, AJ Schnitzeler,

MVM-SR, 1:28.86.

Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke

(Preliminaries) 1, Winston Sundeen, BOZ-MT, 1:13.49. 2, Thomas Shakib,

Legends-UT, 1:17.57. 3, Benjamin Schiffman, Legends-UT, 1:20.26. 4, Nathan

Sullivan, GLEN, 1:20.37. 5, Cameron Piepkorn, WAVE-PN, 1:22.43. 6, Brennen

O'Neil, BAC-MT, 1:24.15. 7, Emery Belasco, BOZ-MT, 1:25.07. 8, AJ Schnitzeler,

MVM-SR, 1:31.58. 9, Elijah Souza, MVM-SR, 1:32.47. 10, Teagan Trettin,

HLST-MT, 1:35.05. 11, Yilan Groenenboom, MAC-MT, 1:35.31. 12, Finn Stetson,

SEAL-PN, 1:37.55. 13, Paulie Dennison, MAC-MT, 1:37.91. 14, Isaac Urban,

HLST-MT, 1:39.38. 15, Edward Wares, GLEN, 1:39.73. 16, Kade Johnson, PSC-UT,

1:41.63. 17, Ryan Oberg, KATS-MT, 1:42.37. 18, Michael Brass, MYST-MT,

1:45.17. 19, Jaricho Jay, GFST-MT, 1:45.36. 20, Jace Kopp, BOZ-MT, 1:46.91.

21, Steven Anderson, MAC-MT, 1:51.19. 22, Mateo Guillen, BOZ-MT, 1:58.80. 23,

Fletcher Pittard, WRSC-MT, 2:00.83. 24, Garrett Fernelius, PSC-UT, 2:03.51.

25, Gavin Smith, VOLT-SR, 2:07.22. 26, Gavin Dee, Riptides-MT, 2:25.87. --,

Braden Harrison, Riptides-MT, DQ. --, Skyler Probert, LAKE-MT, DQ.

Boys 13 & Over 100 LC Meter Backstroke

(A - Final) 1, Ethan Harder, BAC-MT, 58.88. 2, Nathan Quarterman, Boise Y-SR,

1:01.23. 3, Robert Wagner, HLST-MT, 1:03.62. 4, Peter Thompson, BAC-MT,

1:04.21. 5, Simon McMahon, MAC-MT, 1:04.84. 6, Jace Reed, KATS-MT, 1:05.25. 7,

Aidan Blackmon, WAVE-PN, 1:05.45. 8, Brayden Arnold, BAC-MT, 1:06.68. (B -

Final) 9, Jaxon Gronning, UN-MT, 1:06.33. 10, Fredrik Larsen, WAVE-PN,

1:06.89. 11, Peter Fitch, WAVE-PN, 1:06.90. 12, Sawyer Keyes, UN-MT, 1:07.11.

13, Tanner Baldry, MAC-MT, 1:07.53. 14, Ben Woldtvedt, UN-MT, 1:09.23. 15,

Aidan Greenmun, WAVE-PN, 1:09.28. 16, Carlin Onstad, HLST-MT, 1:09.49. (C -

Final) 17, Jorgen Midboe, MYST-MT, 1:07.22. 18, Christion Goetsch, HLST-MT,

1:07.67. 19, Michael Parkey, MAC-MT, 1:08.23. 20, Shae Stratton, Boise Y-SR,

1:08.49. 21, AJ McCormick, MYST-MT, 1:09.98. 22, Joe Kaiser, PVST-SR, 1:10.15.

23, Gage Fouse, PVST-SR, 1:11.37. 24, Tyler McCormick, WRSC-MT, 1:11.39.

Boys 13 & Over 100 LC Meter Backstroke

(Preliminaries) 1, Nathan Quarterman, Boise Y-SR, 1:00.82. 2, Ethan Harder,

BAC-MT, 1:02.38. 3, Simon McMahon, MAC-MT, 1:04.88. 4, Aidan Blackmon,

WAVE-PN, 1:05.29. 5, Peter Thompson, BAC-MT, 1:05.45. 6, Jace Reed, KATS-MT,

1:06.22. 7, Robert Wagner, HLST-MT, 1:06.29. 8, Brayden Arnold, BAC-MT,

1:06.81. 9, Jaxon Gronning, UN-MT, 1:07.60. 10, Peter Fitch, WAVE-PN, 1:08.19.

11, Aidan Greenmun, WAVE-PN, 1:08.46. 12, Sawyer Keyes, UN-MT, 1:08.53. 13,

Fredrik Larsen, WAVE-PN, 1:08.77. 14, Carlin Onstad, HLST-MT, 1:09.00. 15, Ben

Woldtvedt, UN-MT, 1:09.39. 16, Tanner Baldry, MAC-MT, 1:09.55. 17, Shae

Stratton, Boise Y-SR, 1:09.90. 18, Jorgen Midboe, MYST-MT, 1:09.99. 19,

Michael Parkey, MAC-MT, 1:10.01. 20, AJ McCormick, MYST-MT, 1:10.03. 21, Gage

Fouse, PVST-SR, 1:10.32. 22, Tyler McCormick, WRSC-MT, 1:10.88. 23, Joe

Kaiser, PVST-SR, 1:11.00. 24, Christion Goetsch, HLST-MT, 1:12.05. 25, Matei

Omusoru, WAVE-PN, 1:12.43. 26, Gus DeSouza, KATS-MT, 1:12.55. 27, John Kaiser,

PVST-SR, 1:12.92. 28, Long Huynh, BAC-MT, 1:13.05. 29, Garrett Krattiger,

HLST-MT, 1:13.38. 30, Tylar Pittock, MVM-SR, 1:13.53. 31, Suhas Kannam,

WAVE-PN, 1:13.57. 32, Asher Brown, MVM-SR, 1:13.60. 33, Alexander Vatoussis,

MYST-MT, 1:13.77. 34, Kyiah Ingraham, SA-SR, 1:13.87. 35, Ayden Strobbe,

KATS-MT, 1:14.14. 36, Ben Huotari, UN-MT, 1:14.44. 37, Jake McCoy, COUG-IE,

1:14.45. 38, Tyler Quarterman, Boise Y-SR, 1:14.78. 39, Gavin Dustin, VOLT-SR,

1:14.84. 40, Connor Mizner, MYST-MT, 1:15.22. 41, Benjamin Gillespie,

Legends-UT, 1:15.76. 42, Kyle Carroll, GFST-MT, 1:15.82. 43, Joel Bonilla,

UN-MT, 1:15.98. 44, Aidan Clarke, WAVE-PN, 1:16.20. 44, J.D. Heberlein,

PVST-SR, 1:16.20. 46, Jonathan Wolgamot, MYST-MT, 1:16.46. 47, Roland Howe,

Boise Y-SR, 1:16.48. 48, Wesley Dennison, MAC-MT, 1:17.22. 49, Benjamin

Dulong, Legends-UT, 1:17.93. 50, Chris Long, GFST-MT, 1:18.00. 51, Nathan

Greenmun, WAVE-PN, 1:18.28. 52, Jaiden Liddle, VOLT-SR, 1:18.35. 53, Aeden

DeGraw, UN-MT, 1:18.55. 54, Harper Brace, Legends-UT, 1:18.93. 55, Brayden

McDonald, PSC-UT, 1:19.26. 56, Jack Skarda, WAVE-PN, 1:19.81. 57, Samuel

Wendt, BAC-MT, 1:19.86. 58, Moana Grimes, VOLT-SR, 1:20.47. 59, Bridger Moe,

MYST-MT, 1:20.90. 60, Jesse McCormick, MYST-MT, 1:21.18. 61, Adam Sinclair,

Legends-UT, 1:21.38. 62, Ben Long, PVST-SR, 1:21.47. 63, Stetson Smith,

VOLT-SR, 1:21.73. 64, Teagon Kelsey, BAC-MT, 1:23.17. 65, Brandon Crane,

UN-MT, 1:24.30. 66, Noah Hiday, MYST-MT, 1:27.47. 67, Jared Smith, MAC-MT,

1:28.03. 68, Kyle Kirkwood, BMA-MT, 1:28.86. 69, Kody Jensen, BMA-MT, 1:28.95.

70, Fredy Collins, MYST-MT, 1:32.30. 71, Koda Tanner, PSC-UT, 1:35.27. 72,

Kaden Jensen, BMA-MT, 1:35.30. 73, Ajax Geddes, BOZ-MT, 1:38.09. 74, Nolan

Geffros, BSC-SR, 1:38.63. 75, Ethan Cluff, MVM-SR, 1:41.17. 76, Colby Hines,

MYST-MT, 1:42.01. 77, Don Brass, MYST-MT, 1:53.51. 78, Brenner Boylan,

MYST-MT, 1:55.69. --, Ladd Hutchinson, Riptides-MT, DQ.

Girls 11-12 400 LC Meter IM

1, Nicole Dumitrascu, Boise Y-SR, 5:39.66. 2, Fleur Gould, GLEN, 5:59.69. 3,

Olivia Giuffre, GLEN, 6:00.47. 4, Myrka Hardy, BAC-MT, 6:03.58. 5, Ellen

Davis, MAC-MT, 6:34.92. 6, Kaylee Macholz, MAC-MT, 6:35.17. 7, Georgia Gram,

BOZ-MT, 6:46.47. 8, Brianne Flikkema, BMA-MT, 6:53.40. 9, Alexis Hubbard,

BOZ-MT, 6:54.73. 10, Necia Nicholas, BOZ-MT, 7:14.06. 11, Rishita

Bhattacharjee, WAVE-PN, 7:14.90. 12, Sarah Craig, MAC-MT, 7:20.76. 13, Sloane

Inskeep, Legends-UT, 7:31.23. 14, Eleanor Dulong, Legends-UT, 7:31.39. 15,

Dixie Montgomery, LAKE-MT, 7:49.48.

Women 13 & Over 400 LC Meter IM

1, Rylee O'Neil, BAC-MT, 5:17.52. 2, Mari Aoki, UN-MT, 5:24.37. 3, Isabella

Bono, WAVE-PN, 5:28.00. 4, Julia Huffmaster, BOZ-MT, 5:33.33. 5, Libby

Breckon, Boise Y-SR, 5:36.74. 6, Gabby Smart, MAC-MT, 5:37.46. 7, Annika

Mittelsteadt, BOZ-MT, 5:44.49. 8, Megan Beers, BAC-MT, 5:45.49. 9, Claire

Becker, MYST-MT, 5:47.23. 10, Hailey Johnson, BAC-MT, 5:47.38. 11, Ellie

D'Amico, MYST-MT, 5:47.96. 12, Lexi Carey, BAC-MT, 5:49.52. 13, Renee Yin,

WAVE-PN, 5:51.30. 14, Kihla Lax, MAC-MT, 5:56.31. 15, Molly Roalson, KATS-MT,

5:58.00. 16, Erin McKinney, BOZ-MT, 5:58.28. 17, Kylie Tininenko, BAC-MT,

5:59.88. 18, Rylee McColley, BOZ-MT, 6:00.48. 19, Kally Morris, PSC-UT,

6:00.88. 20, Tyree Thomson, MVM-SR, 6:00.90. 21, Annika Lawrence, BOZ-MT,

6:06.61. 22, Samantha Sheridan, BAC-MT, 6:10.46. 23, Lizabeth Oberly, BOZ-MT,

6:11.03. 24, Cami Yovich, BOZ-MT, 6:14.23. 25, Jenna Kimborowicz, WAVE-PN,

6:14.64. 26, Kai Gessler, JHSR-WY, 6:14.67. 27, Maria Bentz, BAC-MT, 6:15.19.

28, Sara Guillen, BOZ-MT, 6:16.54. 29, Hannah Powell, MAC-MT, 6:23.14. 30,

Alysa Kaufman, BAC-MT, 6:24.11. 31, Sierra DuCharme, BOZ-MT, 6:30.99. 32,

Georgia Skeans, GLEN, 6:31.84. 33, Jayc Wippert, BAC-MT, 6:39.31. 34, Eve

Goddard, Legends-UT, 6:40.37. 35, Madison Garland, BAC-MT, 6:40.43. 36, Ella

Dietrich, BOZ-MT, 6:52.35. 37, Aida Flynn, MYST-MT, 6:55.88. 38, Maddie

Griffiths, BOZ-MT, 6:58.79. 39, Nikki Zarbock, BAC-MT, 6:59.96. 40, Cadence

Williamson, BMA-MT, 7:06.06. 41, Sarah Hanks, MYST-MT, 7:19.52. 42, Skyler

Dey, Legends-UT, 7:19.69. 43, Olivia Milavetz, Legends-UT, 7:36.15. 44,

Analise Belasco, BOZ-MT, 8:02.43.

Boys 11-12 400 LC Meter IM

1, Brennen O'Neil, BAC-MT, 5:44.93. 2, Cameron Piepkorn, WAVE-PN, 6:09.36. 3,

Ty Zarbock, BAC-MT, 6:16.37. 4, Winston Sundeen, BOZ-MT, 6:17.40. 5, Emery

Belasco, BOZ-MT, 6:26.90. 6, Jaden Akpan, Boise Y-SR, 6:28.77. 7, Vaughn

Geffros, BSC-SR, 7:10.10.

Men 13 & Over 400 LC Meter IM

1, Ethan Harder, BAC-MT, 4:55.66. 2, Noah Laird, WAVE-PN, 4:57.92. 3, Peter

Thompson, BAC-MT, 5:00.07. 4, Nathan Moore, Boise Y-SR, 5:00.47. 5, Michael

Van Keuren, BAC-MT, 5:02.12. 6, Jack Leuthold, BAC-MT, 5:02.65. 7, Nicholas

Fynaardt, WAVE-PN, 5:08.51. 8, Steffen Teutsch, WAVE-PN, 5:10.33. 9, AJ

McCormick, MYST-MT, 5:10.86. 10, Brayden Arnold, BAC-MT, 5:13.63. 11, Gavin

Dustin, VOLT-SR, 5:17.21. 12, Aaron Johnson, Boise Y-SR, 5:18.92. 13, Jake

McCoy, COUG-IE, 5:20.94. 14, Alexander Vatoussis, MYST-MT, 5:31.83. 15, Jorgen

Midboe, MYST-MT, 5:32.62. 16, Peter Fitch, WAVE-PN, 5:33.64. 17, Patrick Obst,

MVM-SR, 5:36.45. 18, Gavin Geffros, UN-SR, 5:39.17. 19, Shae Stratton, Boise

Y-SR, 5:39.46. 20, Sean Murphree, MAC-MT, 5:40.81. 21, Garrett Krattiger,

HLST-MT, 5:42.74. 22, Devin Goetsch, HLST-MT, 5:44.21. 23, Parker Case,

MVM-SR, 5:44.39. 24, Ben Long, PVST-SR, 5:51.36. 25, Jesse McCormick, MYST-MT,

6:01.08. 26, Brayden McDonald, PSC-UT, 6:09.46. 27, Benjamin Dulong,

Legends-UT, 6:28.36. 28, Alexander Claux, WAVE-PN, 6:46.94. 29, Lorn Jaeger,

MYST-MT, 6:59.37. --, Teagon Kelsey, BAC-MT, DQ.

Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle

1, Zoe Piepkorn, WAVE-PN, 40.32. 2, Maia Maganito, HLST-MT, 41.71. 3, Georgia

Moore, MAC-MT, 46.64. 4, Milly Lewis, MAC-MT, 48.71. 5, Olivia Cottet,

LAKE-MT, 49.19. 6, Brooklyn Flikkema, BMA-MT, 51.02. 7, Ellie Barkley, MAC-MT,

52.45. 8, Audrey Souza, MVM-SR, 52.89. 8, Jacelyn Thomson, MVM-SR, 52.89. 10,

Lauren Kimmet, BAC-MT, 53.68. 11, Harlee Flikkema, BMA-MT, 54.01. 12, Hadley

Boysen, HLST-MT, 55.34. 13, Nicole Johnson, BOZ-MT, 55.94. 14, Greta Klempel,

UN-MT, 57.03. 15, Briana Combs, MYST-MT, 57.59. 16, Jamie Prudhomme, Boise

Y-SR, 58.20. 17, McKay Carroll, UN-MT, 59.89. 18, Kinley Hale, BAC-MT,

1:02.44. 19, Rayalyn Smith, Havre Lions-MT, 1:04.28. 20, Tea Schwarz, BOZ-MT,

1:05.61. 21, Eliza MacLean, HLST-MT, 1:06.38. 22, Audra Hayes, BOZ-MT,

1:07.84. 23, Vada Haling, JHSR-WY, 1:08.01. 24, May Spoon, MAC-MT, 1:16.80.

25, Macy Montgomery, LAKE-MT, 1:17.64. 26, Edith Hayes, BOZ-MT, 1:17.81. 27,

Mia Rodriguez, PSC-UT, 1:23.47. 28, Hannah Ringer, BOZ-MT, 1:37.54. --, Lola

Waters, KATS-MT, DQ.

Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle

1, Elina Maganito, HLST-MT, 33.81. 2, Ella Klies, BAC-MT, 34.33. 3, Lila

Hiday, MYST-MT, 34.89. 4, Spencer Laird, MAC-MT, 34.94. 5, Kashmira Fehlberg,

Legends-UT, 35.28. 6, Amelia Stene, LAKE-MT, 35.87. 7, Sedona Stratton, Boise

Y-SR, 36.73. 8, Kyla Kaufman, BAC-MT, 37.24. 9, Kaylee Hahn, Boise Y-SR,

37.85. 10, Greta Fero, MYST-MT, 38.46. 11, Dylon Flikkema, BMA-MT, 38.53. 12,

Mary Giuffre, GLEN, 38.73. 13, Allie Krueger, WRSC-MT, 39.26. 14, Izze Short,

WRSC-MT, 39.34. 15, Tris Dulong, Legends-UT, 39.50. 16, Giavanna Pesanti,

Boise Y-SR, 39.70. 17, Ella Woldtvedt, UN-MT, 39.71. 18, Ainsley Courtnage,

Havre Lions-MT, 39.79. 19, Ellery Germer Mills, MAC-MT, 40.52. 20, Lily

Schiffman, Legends-UT, 40.79. 21, Lauren Chauncey, UN-MT, 40.88. 22, Alexandra

Frederiksen, GLEN, 41.17. 23, Belle Schroeder, UN-MT, 41.72. 24, Darah

Thomson, MVM-SR, 41.87. 25, Brooklyn Howie, MYST-MT, 41.94. 26, Molly Simms,

MAC-MT, 42.13. 27, Moira Ross, BOZ-MT, 42.15. 28, Liesel Klein, WRSC-MT,

42.42. 29, Cayla Flikkema, BMA-MT, 42.53. 30, Saba Brockhagen, LIFE-AZ, 42.57.

31, Kipley Solari, MYST-MT, 43.20. 32, Alena Welzenbach, MAC-MT, 43.89. 33,

Vivian Gill, MAC-MT, 44.13. 34, Lucy Dietrich, BOZ-MT, 44.58. 35, Lilly Gibbs,

GFST-MT, 44.67. 36, Julia Woldtvedt, UN-MT, 45.01. 37, Addison Hale, BAC-MT,

45.83. 38, Ana Hertz, LAKE-MT, 46.35. 39, Nimalka DeAlwis, Riptides-MT, 46.60.

40, Rowan Williamson, BMA-MT, 47.66. 41, Avery McLaughlin, BAC-MT, 48.06. 42,

Eva Thomas, WRSC-MT, 49.47. 43, Radha Shriram, WAVE-PN, 49.72. 44, Maya

Lilyquist, BMA-MT, 50.03. 45, Sophie McDermott, WRSC-MT, 50.50. 46, Rowan

Sullivan, GLEN, 51.03. 47, Grace Hubbard, BOZ-MT, 52.42. 48, Sophie Howe,

BOZ-MT, 52.62. 49, Kinleigh Murray, HLST-MT, 52.94. 50, Ava Kind, HLST-MT,

55.42. 51, Chloe Gibby, MVM-SR, 56.00. 52, Elizabeth Williamson, BOZ-MT,

56.19. 53, Shelby Russell, BOZ-MT, 56.41. 54, Fiona Thomas, MYST-MT, 57.24.

55, Karly Kerscher, MAC-MT, 1:01.72. 56, Gabriela Rodriguez, PSC-UT, 1:02.59.

57, Lydia Wendt, BAC-MT, 1:10.53.

Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle

1, Finn O'Connor, BOZ-MT, 37.46. 2, Finn Wirth, BOZ-MT, 41.28. 3, Ollie

Belasco, BOZ-MT, 42.39. 4, Quinn McColley, BOZ-MT, 43.79. 5, Ellias

Brockhagen, LIFE-AZ, 47.65. 6, Matthew Urban, HLST-MT, 48.60. 7, Shamus Peck,

Riptides-MT, 52.38. 8, Connor Arnold, HLST-MT, 52.87. 9, Easton Goetsch,

HLST-MT, 55.05. 10, Chance Ball, BOZ-MT, 55.57. 11, Wyatt Souza, MVM-SR,

55.93. 12, Jayvyn James, WRSC-MT, 57.59. 13, Xander Gladeau, KATS-MT, 58.61.

14, Kaine McCracken, MAC-MT, 1:05.15. 15, Everett Card, BOZ-MT, 1:08.99. 16,

Grant Webb, MVM-SR, 1:10.34. 17, Dylan or D Morgan, BOZ-MT, 1:13.83. 18,

Cooper Haling, JHSR-WY, 1:17.08. --, Jack Heicher, BOZ-MT, DQ.

Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle

1, Leo Westenfelder, MAC-MT, 32.63. 2, Everson Connors, HLST-MT, 32.82. 3,

Calahan McColley, BOZ-MT, 33.27. 4, Cavan O'Connor, BOZ-MT, 33.60. 5, Seth

Woldtvedt, UN-MT, 34.22. 6, Max Aguirre, BOZ-MT, 37.47. 7, Danny Spoon,

MAC-MT, 37.57. 8, Andrew Short, WRSC-MT, 37.95. 9, Nicolai Kovnesky, BOZ-MT,

39.59. 10, PJ Delhomme, MYST-MT, 39.65. 11, Luke Bartels, MYST-MT, 39.74. 12,

Rangi Grimes, VOLT-SR, 39.77. 13, Miller Gould, GLEN, 40.33. 14, Kyler Brown,

MVM-SR, 41.37. 15, Max Barber, MYST-MT, 41.46. 15, Brayden Bernhardt, MAC-MT,

41.46. 17, Luke Adams, BAC-MT, 42.15. 18, Luke Wendt, HLST-MT, 42.30. 19,

Duncan Schroeder, UN-MT, 42.73. 20, Kaleb Montgomery, BAC-MT, 43.30. 21,

Timothy Skeans, GLEN, 44.84. 22, Christian Anderson, MAC-MT, 45.46. 23, Franco

St. Jeor, Legends-UT, 46.58. 24, Jona Lauer, MAC-MT, 48.92. 25, Oliver Pyron,

MAC-MT, 52.96. 26, Bryant Martin, BAC-MT, 53.49. 27, Jon Prudhomme, Boise

Y-SR, 55.49. 28, Brett Dahood, Riptides-MT, 59.69. 29, Zac Dustin, VOLT-SR,

1:04.85. 30, Coen MacLean, HLST-MT, 1:04.98. 31, Eylon Shani, WAVE-PN,

1:06.61. 32, Cyrus Geddes, BOZ-MT, 1:13.20.

Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke

1, Zoe Piepkorn, WAVE-PN, 52.58. 2, Maia Maganito, HLST-MT, 1:01.33. 3, Audrey

Souza, MVM-SR, 1:03.69. 4, Greta Klempel, UN-MT, 1:07.12. 5, Georgia Moore,

MAC-MT, 1:08.42. 6, Briana Combs, MYST-MT, 1:11.56. 7, Rayalyn Smith, Havre

Lions-MT, 1:15.32. 8, Hadley Boysen, HLST-MT, 1:20.75. 9, Jamie Prudhomme,

Boise Y-SR, 1:21.22. 10, Nicole Johnson, BOZ-MT, 1:25.79. 11, Mia Rodriguez,

PSC-UT, 1:49.64. --, Audra Hayes, BOZ-MT, DQ. --, Edith Hayes, BOZ-MT, DQ. --,

Tea Schwarz, BOZ-MT, DQ. --, Kinley Hale, BAC-MT, DQ. --, Lauren Kimmet,

BAC-MT, DQ. --, Milly Lewis, MAC-MT, DQ. --, Harlee Flikkema, BMA-MT, DQ. --,

Brooklyn Flikkema, BMA-MT, DQ. --, Eliza MacLean, HLST-MT, DQ. --, Olivia

Cottet, LAKE-MT, DQ. --, Lola Waters, KATS-MT, DQ. --, Hannah Ringer, BOZ-MT,

DQ.

Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke

1, Mary Giuffre, GLEN, 46.33. 2, Elizabeth Urban, HLST-MT, 47.23. 3, Lila

Hiday, MYST-MT, 47.54. 4, Ellery Germer Mills, MAC-MT, 48.35. 5, Sedona

Stratton, Boise Y-SR, 49.08. 6, Ainsley Courtnage, Havre Lions-MT, 50.55. 7,

Kashmira Fehlberg, Legends-UT, 51.31. 8, Brooklyn Howie, MYST-MT, 52.25. 9,

Kyla Kaufman, BAC-MT, 52.55. 10, Giavanna Pesanti, Boise Y-SR, 53.40. 11,

Kaylee Hahn, Boise Y-SR, 53.79. 12, Eva Thomas, WRSC-MT, 54.41. 13, Izze

Short, WRSC-MT, 55.93. 14, Rowan Williamson, BMA-MT, 57.05. 15, Lucy Dietrich,

BOZ-MT, 57.27. 16, Greta Fero, MYST-MT, 57.32. 17, Saba Brockhagen, LIFE-AZ,

57.55. 18, Alena Welzenbach, MAC-MT, 57.69. 19, Cayla Flikkema, BMA-MT, 57.88.

20, Allie Krueger, WRSC-MT, 58.02. 21, Dylon Flikkema, BMA-MT, 58.65. 22,

Shelby Russell, BOZ-MT, 59.03. 23, Molly Simms, MAC-MT, 59.51. 24, Kipley

Solari, MYST-MT, 59.54. 25, Darah Thomson, MVM-SR, 59.87. 26, Vivian Gill,

MAC-MT, 1:00.06. 27, Moira Ross, BOZ-MT, 1:00.59. 28, Sophie McDermott,

WRSC-MT, 1:01.62. 29, Lilly Gibbs, GFST-MT, 1:05.12. 30, Nimalka DeAlwis,

Riptides-MT, 1:05.49. 31, Tris Dulong, Legends-UT, 1:08.65. 32, Maya

Lilyquist, BMA-MT, 1:08.87. 33, Grace Hubbard, BOZ-MT, 1:09.01. 34, Alexandra

Frederiksen, GLEN, 1:10.73. 35, Lauren Chauncey, UN-MT, 1:11.46. 36, Radha

Shriram, WAVE-PN, 1:12.28. 37, Addison Hale, BAC-MT, 1:14.53. 38, Elizabeth

Williamson, BOZ-MT, 1:16.09. 39, Chloe Gibby, MVM-SR, 1:21.24. 40, Karly

Kerscher, MAC-MT, 1:26.51. 41, Avery McLaughlin, BAC-MT, 1:26.95. 42, Ava

Kind, HLST-MT, 1:27.26. 43, Rowan Sullivan, GLEN, 1:29.84. 44, Ana Hertz,

LAKE-MT, 1:58.50. --, Lydia Wendt, BAC-MT, DQ. --, Gabriela Rodriguez, PSC-UT,

DQ.

Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke

1, Finn O'Connor, BOZ-MT, 55.31. 2, Matthew Urban, HLST-MT, 57.90. 3, Ollie

Belasco, BOZ-MT, 1:01.40. 4, Finn Wirth, BOZ-MT, 1:05.25. 5, Ellias

Brockhagen, LIFE-AZ, 1:09.50. 6, Henry Bartels, MYST-MT, 1:22.15. 7, Connor

Arnold, HLST-MT, 1:22.89. 8, Wyatt Souza, MVM-SR, 1:23.64. 9, Jayvyn James,

WRSC-MT, 1:26.45. 10, Everett Card, BOZ-MT, 1:33.81. --, Shamus Peck,

Riptides-MT, DQ. --, Easton Goetsch, HLST-MT, DQ. --, Jack Heicher, BOZ-MT,

DQ.

Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke

1, Leo Westenfelder, MAC-MT, 45.59. 2, Cavan O'Connor, BOZ-MT, 48.18. 3, Seth

Woldtvedt, UN-MT, 48.78. 4, Luke Bartels, MYST-MT, 51.49. 5, Everson Connors,

HLST-MT, 52.04. 6, Max Aguirre, BOZ-MT, 52.36. 7, Kyler Brown, MVM-SR, 54.07.

8, Miller Gould, GLEN, 55.75. 9, Kaleb Montgomery, BAC-MT, 55.94. 10, Danny

Spoon, MAC-MT, 56.26. 11, Rangi Grimes, VOLT-SR, 56.32. 12, Max Barber,

MYST-MT, 56.50. 13, Nicolai Kovnesky, BOZ-MT, 56.94. 14, Christian Anderson,

MAC-MT, 57.20. 15, Brayden Bernhardt, MAC-MT, 58.47. 16, Timothy Skeans, GLEN,

58.90. 17, PJ Delhomme, MYST-MT, 1:01.07. 18, Duncan Schroeder, UN-MT,

1:01.40. 19, Jona Lauer, MAC-MT, 1:02.71. 20, Henry Oberly, BOZ-MT, 1:05.06.

21, Franco St. Jeor, Legends-UT, 1:05.47. 22, Zac Dustin, VOLT-SR, 1:06.77.

23, Ross Brandmayr, BOZ-MT, 1:10.04. 24, Cyrus Geddes, BOZ-MT, 1:11.24. 25,

Bryant Martin, BAC-MT, 1:18.36. 26, Eylon Shani, WAVE-PN, 1:20.15. 27, Jon

Prudhomme, Boise Y-SR, 1:24.63. 28, Coen MacLean, HLST-MT, 1:29.02. --, Brett

Dahood, Riptides-MT, DQ.

Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke

1, Maia Maganito, HLST-MT, 1:47.75. 2, Zoe Piepkorn, WAVE-PN, 1:50.12. 3,

Olivia Cottet, LAKE-MT, 1:53.45. 4, Ellie Barkley, MAC-MT, 2:03.27. 5,

Brooklyn Flikkema, BMA-MT, 2:03.74. 6, Harlee Flikkema, BMA-MT, 2:03.85. 7,

Briana Combs, MYST-MT, 2:07.98. 8, Greta Klempel, UN-MT, 2:21.24. 9, Lauren

Kimmet, BAC-MT, 2:25.67. 10, McKay Carroll, UN-MT, 2:30.94. 11, Nicole

Johnson, BOZ-MT, 2:31.77. 12, Kinley Hale, BAC-MT, 2:51.15. 13, Macy

Montgomery, LAKE-MT, 3:05.53. --, Lola Waters, KATS-MT, DQ. --, Tea Schwarz,

BOZ-MT, DQ.

Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke

1, Elina Maganito, HLST-MT, 1:20.82. 2, Ella Klies, BAC-MT, 1:28.52. 3,

Spencer Laird, MAC-MT, 1:28.79. 4, Elizabeth Urban, HLST-MT, 1:34.25. 5,

Kashmira Fehlberg, Legends-UT, 1:34.85. 6, Amelia Stene, LAKE-MT, 1:35.64. 7,

Lila Hiday, MYST-MT, 1:37.12. 8, Dylon Flikkema, BMA-MT, 1:37.83. 9, Greta

Fero, MYST-MT, 1:38.22. 10, Mary Giuffre, GLEN, 1:42.14. 11, Cayla Flikkema,

BMA-MT, 1:43.48. 12, Alexandra Frederiksen, GLEN, 1:44.27. 13, Moira Ross,

BOZ-MT, 1:45.05. 14, Ella Woldtvedt, UN-MT, 1:47.40. 15, Lily Schiffman,

Legends-UT, 1:49.45. 16, Julia Woldtvedt, UN-MT, 1:49.74. 17, Kipley Solari,

MYST-MT, 1:50.10. 18, Brooklyn Howie, MYST-MT, 1:50.58. 19, Vivian Gill,

MAC-MT, 1:52.97. 20, Maya Lilyquist, BMA-MT, 1:56.47. 21, Allie Krueger,

WRSC-MT, 1:56.55. 22, Liesel Klein, WRSC-MT, 1:57.97. 23, Lilly Gibbs,

GFST-MT, 1:58.04. 24, Molly Simms, MAC-MT, 1:58.09. 25, Ana Hertz, LAKE-MT,

1:59.61. 26, Saba Brockhagen, LIFE-AZ, 2:00.41. 27, Rowan Williamson, BMA-MT,

2:00.90. 28, Lucy Dietrich, BOZ-MT, 2:05.68. 29, Tris Dulong, Legends-UT,

2:05.94. 30, Rowan Sullivan, GLEN, 2:06.34. 31, Radha Shriram, WAVE-PN,

2:07.61. 32, Nimalka DeAlwis, Riptides-MT, 2:09.76. 33, Shelby Russell,

BOZ-MT, 2:16.29. 34, Addison Hale, BAC-MT, 2:17.15. 35, Fiona Thomas, MYST-MT,

2:19.43. 36, Elizabeth Williamson, BOZ-MT, 2:22.71. --, Avery McLaughlin,

BAC-MT, DQ. --, Sophie Howe, BOZ-MT, DQ. --, Sophie McDermott, WRSC-MT, DQ.

Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke

1, Quinn McColley, BOZ-MT, 1:49.09. 2, Matthew Urban, HLST-MT, 1:56.46. 3,

Finn Wirth, BOZ-MT, 1:57.74. 4, Shamus Peck, Riptides-MT, 2:09.07. 5, Easton

Goetsch, HLST-MT, 2:10.96. 6, Kaine McCracken, MAC-MT, 2:12.80. 7, Ellias

Brockhagen, LIFE-AZ, 2:14.05. 8, Xander Gladeau, KATS-MT, 2:25.49. 9, Dylan or

D Morgan, BOZ-MT, 2:40.34. 10, Everett Card, BOZ-MT, 2:42.06.

Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke

1, Calahan McColley, BOZ-MT, 1:24.13. 2, Leo Westenfelder, MAC-MT, 1:24.68. 3,

Everson Connors, HLST-MT, 1:28.08. 4, Danny Spoon, MAC-MT, 1:34.24. 5, Andrew

Short, WRSC-MT, 1:38.91. 6, Luke Bartels, MYST-MT, 1:42.42. 7, Luke Wendt,

HLST-MT, 1:43.58. 8, Max Aguirre, BOZ-MT, 1:44.45. 9, Luke Adams, BAC-MT,

1:45.60. 10, Henry Oberly, BOZ-MT, 1:48.27. 11, Franco St. Jeor, Legends-UT,

1:50.47. 12, Rangi Grimes, VOLT-SR, 1:50.69. 13, Kyler Brown, MVM-SR, 1:52.63.

14, Ross Brandmayr, BOZ-MT, 1:53.92. 15, Kaleb Montgomery, BAC-MT, 1:56.18.

16, Max Barber, MYST-MT, 1:56.20. 17, Zac Dustin, VOLT-SR, 1:59.41. 18, Brett

Dahood, Riptides-MT, 2:26.93. 19, Bryant Martin, BAC-MT, 2:31.60. 20, Eylon

Shani, WAVE-PN, 2:37.05.

Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay

1, Helena Lions Swim Team-MT 'A' 3:13.18. 2, Missoula YMCA Swim Team-MT 'A'

(Kipley Solari 10, Brooklyn Howie 9, Lila Hiday 10, Greta Fero 10), 3:25.10.

3, Wave Ryders Swim Club-MT 'A' (Allie Krueger 10, Eva Thomas 9, Sophie

McDermott 10, Liesel Klein 9), 3:26.72. 4, Boise Y Swim Team-SR 'A' 3:27.06.

5, Missoula Aquatic Club-MT 'A' 3:27.28. 6, Bozeman Multisport Aquatics-MT 'A'

(Maya Lilyquist 9, Rowan Williamson 10, Dylon Flikkema 9, Cayla Flikkema 10),

3:32.75. 7, Bozeman Barracudas Swim Team-MT 'A' 3:54.21. --, Salt Lake Swim

Legends-UT 'A' X3:14.82. --, Missoula Aquatic Club-MT 'B' DQ. --, Bozeman

Barracudas Swim Team-MT 'B' DQ. --, Great Falls Swim Team Rapids-MT 'A' DQ.

Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay

1, Bozeman Barracudas Swim Team-MT 'A' 2:57.94. 2, Missoula Aquatic Club-MT

'A' 3:27.13. 3, Bozeman Barracudas Swim Team-MT 'B' 3:30.35. 4, Missoula YMCA

Swim Team-MT 'A' (Jackson Yoshinaga 9, Luke Bartels 10, Max Barber 10, PJ

Delhomme 9), 3:54.14. 5, Bozeman Barracudas Swim Team-MT 'C' 4:17.83. --,

Helena Lions Swim Team-MT 'A' DQ.

Girls 8 & Under 100 LC Meter Butterfly

1, Zoe Piepkorn, WAVE-PN, 1:57.66.

Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly

1, Ella Klies, BAC-MT, 1:25.25. 2, Elina Maganito, HLST-MT, 1:28.86. 3,

Elizabeth Urban, HLST-MT, 1:37.17. 4, Belle Schroeder, UN-MT, 1:40.14. 5,

Sedona Stratton, Boise Y-SR, 1:43.39. 6, Kyla Kaufman, BAC-MT, 1:43.81. 7,

Lila Hiday, MYST-MT, 1:48.40. 8, Amelia Stene, LAKE-MT, 1:48.65. 9, Greta

Fero, MYST-MT, 1:53.17. 10, Lily Schiffman, Legends-UT, 1:53.18. 11, Kashmira

Fehlberg, Legends-UT, 1:54.81. 12, Dylon Flikkema, BMA-MT, 1:57.15. 13, Kaylee

Hahn, Boise Y-SR, 2:05.10. 14, Cayla Flikkema, BMA-MT, 2:16.48. 15, Moira

Ross, BOZ-MT, 2:16.94.

Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly

1, Myrka Hardy, BAC-MT, 1:19.03. 2, Eva Hicks, HLST-MT, 1:19.77. 3, Lolo

Riley, MAC-MT, 1:19.91. 4, Ella Stack, MAC-MT, 1:24.65. 5, Keira Jameson,

Legends-UT, 1:25.49. 6, Sarah Shakib, Legends-UT, 1:26.00. 7, Hannah Antrim,

Boise Y-SR, 1:27.41. 8, Julia Larsen, WAVE-PN, 1:27.98. 9, Kelly Early, UN-MT,

1:30.52. 10, Paige Raschke, MVM-SR, 1:32.21. 11, Georgia Gram, BOZ-MT,

1:36.65. 12, Maddie Remmers, MAC-MT, 1:38.68. 13, Mary Jaeger, MYST-MT,

1:40.50. 14, Ellen Davis, MAC-MT, 1:41.45. 15, Dixie Montgomery, LAKE-MT,

1:44.96. 16, Samantha Symington, MAC-MT, 1:50.84. 17, Mia Farrell, BOZ-MT,

2:01.00. 18, Alexis McDonald, PSC-UT, 2:17.19.

Girls 13 & Over 100 LC Meter Butterfly

1, Catherine Russo, BMA-MT, 1:03.73. 2, Rylee O'Neil, BAC-MT, 1:05.67. 3,

Katharine Berkoff, MAC-MT, 1:07.03. 4, Chloe Larson, COUG-IE, 1:07.46. 5,

Bindi Pedersen, WAVE-PN, 1:10.80. 6, Hailey Johnson, BAC-MT, 1:11.40. 7,

Kaitlyn Blackmon, WAVE-PN, 1:11.41. 8, Ellie D'Amico, MYST-MT, 1:11.68. 9,

Claire Kaufman, BAC-MT, 1:11.90. 10, Kylie Tininenko, BAC-MT, 1:12.12. 11,

Ella Marzec, WAVE-PN, 1:12.64. 12, Gretchen Thomson, MVM-SR, 1:13.42. 13,

Kally Morris, PSC-UT, 1:13.97. 14, Franny Redpath, HLST-MT, 1:14.04. 15, Lexi

Carey, BAC-MT, 1:14.30. 16, Gianna Tan, WAVE-PN, 1:14.53. 17, Syd O'Neil,

BAC-MT, 1:14.67. 18, Claire Powell, MAC-MT, 1:14.93. 19, Addy Lewis, MAC-MT,

1:15.96. 20, Tayla Liddle, VOLT-SR, 1:16.54. 21, Kai Gessler, JHSR-WY,

1:16.59. 22, Hannah Powell, MAC-MT, 1:17.42. 23, Renee Yin, WAVE-PN, 1:17.51.

24, Kieran Morton, BMA-MT, 1:17.89. 25, Paige LePard, UN-MT, 1:17.91. 26,

Jillian Moses, Boise Y-SR, 1:18.31. 27, Libby Breckon, Boise Y-SR, 1:18.85.

28, Eden Flake, KATS-MT, 1:19.85. 29, Audrey Fero, MYST-MT, 1:20.59. 30, Rylee

McColley, BOZ-MT, 1:20.64. 31, Alyssa Smith, BAC-MT, 1:25.59. 32, Lizabeth

Oberly, BOZ-MT, 1:25.64. 33, Lily Cluff, MVM-SR, 1:27.31. 34, Sierra DuCharme,

BOZ-MT, 1:29.56. 35, Brinn Frost, Boise Y-SR, 1:31.79. 36, Taylor Walker,

MAC-MT, 1:33.31. 37, Olivia Parker, BAC-MT, 1:36.52. 38, Eden Maxwell, MAC-MT,

1:40.24. 39, Adriana Leon, PSC-UT, 1:42.42. 40, Tessa Alton, KATS-MT, 1:53.07.

--, Taylor Kolsch, UN-MT, DFS.

Boys 8 & Under 100 LC Meter Butterfly

1, Finn O'Connor, BOZ-MT, 2:03.48. 2, Quinn McColley, BOZ-MT, 2:16.14. 3,

Ollie Belasco, BOZ-MT, 2:23.23.

Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly

1, Seth Woldtvedt, UN-MT, 1:20.88. 2, Leo Westenfelder, MAC-MT, 1:47.28. 3,

Luke Bartels, MYST-MT, 1:52.74. 4, Franco St. Jeor, Legends-UT, 2:14.16. 5,

Henry Oberly, BOZ-MT, 2:18.29. --, Andrew Short, WRSC-MT, DQ. --, Nicolai

Kovnesky, BOZ-MT, DQ.

Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly

1, Nathan Sullivan, GLEN, 1:17.22. 2, Benjamin Schiffman, Legends-UT, 1:17.65.

3, Brennen O'Neil, BAC-MT, 1:18.35. 4, Winston Sundeen, BOZ-MT, 1:18.39. 5,

Cameron Piepkorn, WAVE-PN, 1:19.51. 6, Ty Zarbock, BAC-MT, 1:24.57. 7, AJ

Schnitzeler, MVM-SR, 1:27.00. 8, Kade Johnson, PSC-UT, 1:31.70. 9, Isaac

Urban, HLST-MT, 1:32.02. 10, Emery Belasco, BOZ-MT, 1:35.27. 11, Kounish

Bhattacharjee, WAVE-PN, 1:39.19. 12, Yilan Groenenboom, MAC-MT, 1:43.68.

Boys 13 & Over 100 LC Meter Butterfly

1, Ethan Harder, BAC-MT, 58.78. 2, Robert Wagner, HLST-MT, 59.02. 3, Aidan

Blackmon, WAVE-PN, 1:00.70. 4, Michael Van Keuren, BAC-MT, 1:03.08. 5, Ben

Woldtvedt, UN-MT, 1:03.91. 6, Nathan Quarterman, Boise Y-SR, 1:04.03. 7, Aidan

Clarke, WAVE-PN, 1:05.00. 8, Jackson Moe, MYST-MT, 1:05.19. 9, Sawyer Keyes,

UN-MT, 1:05.66. 10, Peter Fitch, WAVE-PN, 1:06.20. 11, Aaron Johnson, Boise

Y-SR, 1:06.23. 12, Nathan Moore, Boise Y-SR, 1:06.24. 13, Alexander Vatoussis,

MYST-MT, 1:06.60. 14, Connor Mizner, MYST-MT, 1:06.97. 15, Matei Omusoru,

WAVE-PN, 1:08.41. 16, Parker Keller, HLST-MT, 1:08.57. 17, Steffen Teutsch,

WAVE-PN, 1:08.76. 18, Jorgen Midboe, MYST-MT, 1:08.83. 19, Brayden Arnold,

BAC-MT, 1:09.24. 20, Fredrik Larsen, WAVE-PN, 1:09.57. 20, Suhas Kannam,

WAVE-PN, 1:09.57. 22, Jackson Fouras, JHSR-WY, 1:09.91. 23, Aidan Greenmun,

WAVE-PN, 1:10.45. 24, Parker Case, MVM-SR, 1:10.56. 25, Erik Leigh, PSC-UT,

1:11.01. 26, Tyler McCormick, WRSC-MT, 1:11.19. 27, Sean Murphree, MAC-MT,

1:11.34. 28, Quade Oser, HLST-MT, 1:11.35. 29, Joe Kaiser, PVST-SR, 1:12.28.

30, Chris Long, GFST-MT, 1:12.53. 31, Jack Skarda, WAVE-PN, 1:13.69. 32, Gavin

Geffros, UN-SR, 1:13.82. 33, Alexander Werth, WAVE-PN, 1:14.02. 34, Devin

Goetsch, HLST-MT, 1:14.17. 35, Roland Howe, Boise Y-SR, 1:14.72. 36, Harper

Brace, Legends-UT, 1:17.32. 37, Brayden McDonald, PSC-UT, 1:17.68. 38,

Alexander Claux, WAVE-PN, 1:20.50. 39, Benjamin Gillespie, Legends-UT,

1:20.54. 40, Kaden Jensen, BMA-MT, 1:22.39. 41, Jaiden Liddle, VOLT-SR,

1:23.36. 42, Adam Sinclair, Legends-UT, 1:26.62. 43, Holden Gould, KSC,

1:30.12. 44, Stetson Smith, VOLT-SR, 1:34.51. 45, Kody Jensen, BMA-MT,

1:41.66. 46, Nolan Geffros, BSC-SR, 1:43.54. 47, Joshua Prudhomme, Boise Y-SR,

1:43.91.

Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle

1, Maia Maganito, HLST-MT, 1:31.84. 2, Zoe Piepkorn, WAVE-PN, 1:35.79. 3,

Georgia Moore, MAC-MT, 1:46.62. 4, Harlee Flikkema, BMA-MT, 1:50.66. 5, Olivia

Cottet, LAKE-MT, 1:52.09. 6, Brooklyn Flikkema, BMA-MT, 1:53.64. 7, Milly

Lewis, MAC-MT, 1:58.56. 8, Ellie Barkley, MAC-MT, 2:00.10. 9, Lauren Kimmet,

BAC-MT, 2:01.44. 10, Jamie Prudhomme, Boise Y-SR, 2:03.92. 11, Greta Klempel,

UN-MT, 2:04.13. 12, Briana Combs, MYST-MT, 2:09.10. 13, Lola Waters, KATS-MT,

2:10.83. 14, Hadley Boysen, HLST-MT, 2:16.25. 15, Nicole Johnson, BOZ-MT,

2:17.70. 16, Kinley Hale, BAC-MT, 2:24.21. 17, Tea Schwarz, BOZ-MT, 2:29.56.

18, Eliza MacLean, HLST-MT, 2:34.11. 19, Mia Rodriguez, PSC-UT, 2:55.64. 20,

Macy Montgomery, LAKE-MT, 3:09.28.

Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle

1, Ella Klies, BAC-MT, 1:15.01. 2, Elina Maganito, HLST-MT, 1:16.35. 3,

Spencer Laird, MAC-MT, 1:20.19. 4, Kyla Kaufman, BAC-MT, 1:20.37. 5, Kashmira

Fehlberg, Legends-UT, 1:21.53. 6, Amelia Stene, LAKE-MT, 1:24.79. 7, Sedona

Stratton, Boise Y-SR, 1:25.18. 8, Izze Short, WRSC-MT, 1:25.25. 9, Ella

Woldtvedt, UN-MT, 1:26.62. 10, Kaylee Hahn, Boise Y-SR, 1:26.98. 11, Dylon

Flikkema, BMA-MT, 1:28.65. 12, Allie Krueger, WRSC-MT, 1:29.07. 13, Giavanna

Pesanti, Boise Y-SR, 1:29.16. 14, Darah Thomson, MVM-SR, 1:31.12. 15, Ellery

Germer Mills, MAC-MT, 1:31.29. 16, Alexandra Frederiksen, GLEN, 1:33.71. 17,

Lily Schiffman, Legends-UT, 1:34.30. 18, Belle Schroeder, UN-MT, 1:34.54. 19,

Lauren Chauncey, UN-MT, 1:36.94. 20, Cayla Flikkema, BMA-MT, 1:37.22. 21,

Liesel Klein, WRSC-MT, 1:39.09. 22, Saba Brockhagen, LIFE-AZ, 1:40.18. 23,

Lilly Gibbs, GFST-MT, 1:41.04. 24, Molly Simms, MAC-MT, 1:41.52. 25, Vivian

Gill, MAC-MT, 1:41.60. 26, Julia Woldtvedt, UN-MT, 1:41.87. 27, Ainsley

Courtnage, Havre Lions-MT, 1:43.41. 28, Lucy Dietrich, BOZ-MT, 1:44.34. 29,

Addison Hale, BAC-MT, 1:46.70. 30, Nimalka DeAlwis, Riptides-MT, 1:47.14. 31,

Ana Hertz, LAKE-MT, 1:48.59. 32, Radha Shriram, WAVE-PN, 1:52.95. 33, Rowan

Williamson, BMA-MT, 1:53.67. 34, Sophie McDermott, WRSC-MT, 1:57.50. 35, Grace

Hubbard, BOZ-MT, 1:58.05. 36, Rowan Sullivan, GLEN, 1:59.15. 37, Sophie Howe,

BOZ-MT, 2:00.59. 38, Kinleigh Murray, HLST-MT, 2:02.25. 39, Shelby Russell,

BOZ-MT, 2:05.96. 40, Maya Lilyquist, BMA-MT, 2:08.93. 41, Ava Kind, HLST-MT,

2:09.61. 42, Elizabeth Williamson, BOZ-MT, 2:12.12. 43, Gabriela Rodriguez,

PSC-UT, 2:14.71. 44, Lydia Wendt, BAC-MT, 3:13.07.

Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle

1, Teagan Boysen, HLST-MT, 1:04.58. 2, Fleur Gould, GLEN, 1:08.48. 3, Ella

Stack, MAC-MT, 1:09.00. 4, Olivia Giuffre, GLEN, 1:09.14. 5, Aerianna La,

MYST-MT, 1:11.05. 6, Eva Hicks, HLST-MT, 1:14.03. 7, Grier Mcclay, GLEN,

1:14.07. 8, Kelly Early, UN-MT, 1:14.26. 9, Myka Thomas, MAC-MT, 1:14.62. 10,

Grace Woldtvedt, UN-MT, 1:15.06. 11, Paige Raschke, MVM-SR, 1:15.62. 12, Livy

Gibbons, KATS-MT, 1:16.48. 13, Tiffanie Palmer, PSC-UT, 1:17.64. 14, Julia

Larsen, WAVE-PN, 1:17.99. 15, Sarah Shakib, Legends-UT, 1:18.33. 16, Liron

Shani, WAVE-PN, 1:18.96. 17, Elly Lewis, MAC-MT, 1:19.66. 18, Rishita

Bhattacharjee, WAVE-PN, 1:19.73. 19, A.J. Lilyquist, BMA-MT, 1:19.95. 20,

Gracie Pilcher, PSC-UT, 1:19.97. 21, Alexis Hubbard, BOZ-MT, 1:20.58. 22,

Maddie Remmers, MAC-MT, 1:21.11. 23, Keira Jameson, Legends-UT, 1:21.74. 24,

Piper James, WRSC-MT, 1:23.25. 25, Hannah Antrim, Boise Y-SR, 1:23.54. 26,

Sarah Craig, MAC-MT, 1:24.34. 27, Sloane Inskeep, Legends-UT, 1:24.83. 28,

Samantha Symington, MAC-MT, 1:26.37. 29, Lexy Kirkwood, BMA-MT, 1:28.61. 30,

Mary Jaeger, MYST-MT, 1:28.94. 31, Elizabeth Freeborn, GLEN, 1:33.56. 32,

Kaidyn McIntosh, MYST-MT, 1:36.65. 33, Madison Veitch, BAC-MT, 1:37.37. 34,

Ava Bloomgren, GFST-MT, 1:37.52. 35, Cheyenne Smith, VOLT-SR, 1:38.53. 36,

Liliana Smith, Havre Lions-MT, 1:38.72. 37, Megan Laird, GLEN, 1:39.44. 38,

Mercer Podavin, GLEN, 1:41.75. 39, Sophia Foster, MYST-MT, 1:42.93. 40, Fara

Hayes, GFST-MT, 1:43.57. 41, Emely Leon, PSC-UT, 1:43.80. 42, Alexis McDonald,

PSC-UT, 1:49.00. 43, Elizabeth Wendt, BAC-MT, 1:50.45. 44, Mallory Mazur,

MYST-MT, 1:50.97.

Girls 13 & Over 100 LC Meter Freestyle

1, Catherine Russo, BMA-MT, 1:00.06. 2, Chloe Larson, COUG-IE, 1:01.05. 3,

Emma Sutton, KATS-MT, 1:02.81. 4, Ellee Frost, Boise Y-SR, 1:04.31. 5, Annika

Mittelsteadt, BOZ-MT, 1:04.76. 6, Ella Marzec, WAVE-PN, 1:04.96. 7, Ellie

Gashwiler, MYST-MT, 1:05.21. 8, Caroline Dye, KATS-MT, 1:05.57. 9, Tayla

Liddle, VOLT-SR, 1:05.66. 10, Kaitlyn Blackmon, WAVE-PN, 1:05.76. 11, Maija

Geier, HLST-MT, 1:06.05. 12, Anya Craig, MAC-MT, 1:06.28. 13, Rori Pilcher,

PSC-UT, 1:06.31. 14, Addy Lewis, MAC-MT, 1:06.43. 15, Maddy Muhlfeld, KATS-MT,

1:06.64. 16, Molly Roalson, KATS-MT, 1:06.69. 17, Jillian Moses, Boise Y-SR,

1:06.81. 18, Erin McKinney, BOZ-MT, 1:06.99. 19, Eden Flake, KATS-MT, 1:07.37.

20, Sela Etzel, MAC-MT, 1:07.40. 21, Libby Breckon, Boise Y-SR, 1:07.41. 22,

Sara Guillen, BOZ-MT, 1:07.44. 23, Isabella Pachek, UN-MT, 1:07.60. 24, Kihla

Lax, MAC-MT, 1:07.63. 25, Leah Baranek, HLST-MT, 1:08.07. 26, Alyson Early,

UN-MT, 1:08.42. 27, Lola Reynolds, WAVE-PN, 1:08.54. 28, Kate Sheafor,

HLST-MT, 1:08.69. 29, Isabella Bono, WAVE-PN, 1:08.91. 30, Franny Redpath,

HLST-MT, 1:09.03. 31, Gianna Tan, WAVE-PN, 1:09.26. 32, Ava Pachek, UN-MT,

1:09.53. 33, Madison Garland, BAC-MT, 1:09.79. 34, Paige LePard, UN-MT,

1:09.82. 35, Renee Yin, WAVE-PN, 1:09.85. 36, Sierra DuCharme, BOZ-MT,

1:09.89. 37, Samantha Sheridan, BAC-MT, 1:09.98. 38, Georgia Skeans, GLEN,

1:10.66. 39, Maria Bentz, BAC-MT, 1:10.99. 40, Sofia Fero, MYST-MT, 1:11.59.

41, Emily McAnally, HLST-MT, 1:11.62. 42, Claire Earl, UN-MT, 1:11.64. 43,

Raegan Osentowski, GFST-MT, 1:11.75. 44, Olivia Brenneman, Legends-UT,

1:11.96. 45, Grace Wandler, MAC-MT, 1:12.39. 46, Reagan Remmers, MAC-MT,

1:12.43. 47, Jordan Palmer, PSC-UT, 1:13.12. 48, Alysa Kaufman, BAC-MT,

1:13.47. 49, Olivia Parker, BAC-MT, 1:13.53. 50, Crystal Benjamin, BAC-MT,

1:13.74. 51, Lily Cluff, MVM-SR, 1:14.33. 52, Ella Dietrich, BOZ-MT, 1:14.51.

53, Claire Lautman, WAVE-PN, 1:15.28. 54, Ava Chauncey, UN-MT, 1:15.41. 55,

Chloe Onstad, HLST-MT, 1:15.46. 56, Lexi Gladeau, KATS-MT, 1:15.89. 57,

Cadence Williamson, BMA-MT, 1:15.94. 58, Gabrielle Thomson, MVM-SR, 1:16.16.

59, Jayc Wippert, BAC-MT, 1:16.68. 60, Skyler Dey, Legends-UT, 1:17.39. 61,

Maddie Griffiths, BOZ-MT, 1:17.69. 62, Aspen Martin, BAC-MT, 1:18.75. 63,

Maddie Taylor, KATS-MT, 1:18.79. 64, Nikki Zarbock, BAC-MT, 1:19.38. 65,

Caroline Girling, JHSR-WY, 1:19.68. 66, Julia McJunkin, JHSR-WY, 1:20.24. 67,

Olivia Milavetz, Legends-UT, 1:20.41. 68, Tessa Alton, KATS-MT, 1:21.12. 69,

Katie Steinhoff, HLST-MT, 1:21.67. 70, Taylor Walker, MAC-MT, 1:22.53. 71,

Aida Flynn, MYST-MT, 1:22.90. 72, Asha Thomson, MVM-SR, 1:23.26. 73, Adriana

Leon, PSC-UT, 1:23.90. 74, Grace Klempel, UN-MT, 1:24.45. 75, Anna Brown,

Legends-UT, 1:24.88. 76, Analise Belasco, BOZ-MT, 1:26.37. 77, Annie

McLaverty, MYST-MT, 1:28.84. 78, Siana Smith, VOLT-SR, 1:31.53. 79, Marissa

Mathews, VOLT-SR, 1:32.38. 80, Arianna Oberg, KATS-MT, 1:40.54. --, Delaney

Carlson, MYST-MT, DQ.

Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle

1, Finn O'Connor, BOZ-MT, 1:28.95. 2, Quinn McColley, BOZ-MT, 1:32.92. 3,

Ollie Belasco, BOZ-MT, 1:38.05. 4, Finn Wirth, BOZ-MT, 1:39.59. 5, Ellias

Brockhagen, LIFE-AZ, 1:51.94. 6, Easton Goetsch, HLST-MT, 1:57.56. 7, Shamus

Peck, Riptides-MT, 1:59.53. 8, Xander Gladeau, KATS-MT, 2:07.01. 9, Connor

Arnold, HLST-MT, 2:07.45. 10, Jayvyn James, WRSC-MT, 2:08.70. 11, Everett

Card, BOZ-MT, 2:31.64. 12, Jack Heicher, BOZ-MT, 2:45.23. 13, Dylan or D

Morgan, BOZ-MT, 2:49.15. 14, Kaine McCracken, MAC-MT, 2:52.45.

Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle

1, Everson Connors, HLST-MT, 1:14.21. 2, Cavan O'Connor, BOZ-MT, 1:16.14. 3,

Leo Westenfelder, MAC-MT, 1:16.27. 4, Calahan McColley, BOZ-MT, 1:16.63. 5,

Seth Woldtvedt, UN-MT, 1:16.75. 6, Danny Spoon, MAC-MT, 1:23.91. 7, Andrew

Short, WRSC-MT, 1:25.07. 8, Max Aguirre, BOZ-MT, 1:25.80. 9, PJ Delhomme,

MYST-MT, 1:29.96. 10, Ross Brandmayr, BOZ-MT, 1:34.01. 11, Duncan Schroeder,

UN-MT, 1:34.32. 12, Brayden Bernhardt, MAC-MT, 1:34.33. 13, Kyler Brown,

MVM-SR, 1:34.77. 14, Luke Adams, BAC-MT, 1:34.91. 15, Max Barber, MYST-MT,

1:36.54. 16, Kaleb Montgomery, BAC-MT, 1:37.86. 17, Miller Gould, GLEN,

1:37.93. 18, Henry Oberly, BOZ-MT, 1:41.58. 19, Christian Anderson, MAC-MT,

1:43.17. 20, Timothy Skeans, GLEN, 1:49.39. 21, Franco St. Jeor, Legends-UT,

1:52.21. 22, Oliver Pyron, MAC-MT, 2:03.46. 23, Bryant Martin, BAC-MT,

2:10.02. 24, Brett Dahood, Riptides-MT, 2:17.04. 25, Coen MacLean, HLST-MT,

2:27.46. 26, Cyrus Geddes, BOZ-MT, 2:45.22. --, Luke Bartels, MYST-MT, DQ.

Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle

1, Winston Sundeen, BOZ-MT, 1:09.04. 2, Nathan Sullivan, GLEN, 1:11.15. 3,

Elijah Souza, MVM-SR, 1:12.48. 4, AJ Schnitzeler, MVM-SR, 1:12.70. 5, Teague

McElwee, MYST-MT, 1:13.00. 6, Emery Belasco, BOZ-MT, 1:15.59. 7, Kade Johnson,

PSC-UT, 1:18.07. 8, Teagan Trettin, HLST-MT, 1:18.13. 9, Isaac Urban, HLST-MT,

1:19.71. 10, Vaughn Geffros, BSC-SR, 1:19.95. 11, Edward Wares, GLEN, 1:20.28.

12, Finn Stetson, SEAL-PN, 1:20.84. 13, EJ Sanchez, GFST-MT, 1:21.50. 14,

Jaicee Shepherd, PSC-UT, 1:22.10. 15, Nathan Mizner, MYST-MT, 1:22.37. 16,

Ridley Key, MAC-MT, 1:23.69. 17, Jaricho Jay, GFST-MT, 1:26.85. 18, Paulie

Dennison, MAC-MT, 1:27.69. 19, William Affleck, MAC-MT, 1:29.47. 20, Andrey

Butler, HLST-MT, 1:30.16. 21, Garrett Fernelius, PSC-UT, 1:34.00. 22, Fletcher

Pittard, WRSC-MT, 1:35.34. 23, Skyler Probert, LAKE-MT, 1:38.07. 24, Gavin

Smith, VOLT-SR, 1:38.58. 25, Steven Anderson, MAC-MT, 1:39.02. 26, Mateo

Guillen, BOZ-MT, 1:40.43. 27, Ryan Oberg, KATS-MT, 1:44.38. 28, Braden

Harrison, Riptides-MT, 1:46.10.

Boys 13 & Over 100 LC Meter Freestyle

1, Darragh Mahns, UN-CO, 53.48. 2, Cale Berkoff, MAC-MT, 54.55. 3, Peter

Thompson, BAC-MT, 56.04. 4, Jack Leuthold, BAC-MT, 56.94. 5, Aidan Blackmon,

WAVE-PN, 57.08. 6, Ben Huotari, UN-MT, 57.16. 7, Preston Ring, KATS-MT, 58.11.

8, Jackson Moe, MYST-MT, 58.14. 9, Tanner Baldry, MAC-MT, 58.39. 10, Noah

Laird, WAVE-PN, 58.75. 11, Jace Reed, KATS-MT, 59.08. 12, Jackson Fouras,

JHSR-WY, 59.31. 13, Aidan Clarke, WAVE-PN, 59.62. 14, Levi Gibson, UN-MT,

1:00.05. 15, Jaxon Gronning, UN-MT, 1:00.11. 16, Matei Omusoru, WAVE-PN,

1:00.43. 17, Joe Kaiser, PVST-SR, 1:00.52. 18, John Kaiser, PVST-SR, 1:00.98.

19, Isaac Woldtvedt, UN-MT, 1:01.18. 20, Fredrik Larsen, WAVE-PN, 1:01.26. 21,

Ben Woldtvedt, UN-MT, 1:01.36. 22, Tylar Pittock, MVM-SR, 1:01.59. 23,

Christion Goetsch, HLST-MT, 1:01.86. 24, Suhas Kannam, WAVE-PN, 1:01.89. 25,

Ayden Strobbe, KATS-MT, 1:02.16. 26, Asher Brown, MVM-SR, 1:02.19. 27,

Alexander Werth, WAVE-PN, 1:02.24. 28, Carlin Onstad, HLST-MT, 1:02.68. 29,

Alexander Vatoussis, MYST-MT, 1:02.71. 30, Erik Leigh, PSC-UT, 1:02.81. 31,

Chris Long, GFST-MT, 1:02.86. 31, Nicholas Fynaardt, WAVE-PN, 1:02.86. 33,

Connor Mizner, MYST-MT, 1:03.12. 34, Jonathan Wolgamot, MYST-MT, 1:03.14. 35,

Jack Skarda, WAVE-PN, 1:03.47. 36, Steffen Teutsch, WAVE-PN, 1:03.54. 37,

Garrett Krattiger, HLST-MT, 1:03.70. 38, Gus DeSouza, KATS-MT, 1:03.77. 39,

Tyler McCormick, WRSC-MT, 1:04.19. 40, Roland Howe, Boise Y-SR, 1:04.50. 41,

Nathan Greenmun, WAVE-PN, 1:04.55. 42, Gage Fouse, PVST-SR, 1:04.88. 43, Joel

Bonilla, UN-MT, 1:05.07. 44, Shae Stratton, Boise Y-SR, 1:05.11. 45, Brayden

McDonald, PSC-UT, 1:05.15. 46, Patrick Obst, MVM-SR, 1:05.19. 47, J.D.

Heberlein, PVST-SR, 1:05.31. 48, Kyle Carroll, GFST-MT, 1:05.45. 49, Otto

Seagrave, MAC-MT, 1:05.65. 50, Tyler Quarterman, Boise Y-SR, 1:06.17. 51,

Alexander Claux, WAVE-PN, 1:07.08. 51, Ethan Pater, Legends-UT, 1:07.08. 53,

Drew Bouda, KATS-MT, 1:07.25. 54, Holden Gould, KSC, 1:07.93. 55, Samuel

Wendt, BAC-MT, 1:08.93. 56, Kody Jensen, BMA-MT, 1:09.20. 57, Teagon Kelsey,

BAC-MT, 1:09.56. 58, Sam Galindo, BMA-MT, 1:10.66. 59, Kaden Jensen, BMA-MT,

1:11.26. 60, Bridger Moe, MYST-MT, 1:12.35. 61, Jared Smith, MAC-MT, 1:13.45.

62, Ellis Walker-Keleher, MAC-MT, 1:13.52. 63, Lorn Jaeger, MYST-MT, 1:13.53.

64, Noah Hiday, MYST-MT, 1:14.34. 65, Steven Doney, MYST-MT, 1:15.52. 66,

Ethan Cluff, MVM-SR, 1:18.76. 67, Koda Tanner, PSC-UT, 1:19.07. 68, Ladd

Hutchinson, Riptides-MT, 1:20.47. 69, Fredy Collins, MYST-MT, 1:21.84. 70,

Ajax Geddes, BOZ-MT, 1:24.68. 71, Joshua Prudhomme, Boise Y-SR, 1:24.72. 72,

Brenner Boylan, MYST-MT, 1:31.83. 73, Don Brass, MYST-MT, 1:44.49.

Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke

1, Lola Waters, KATS-MT, 2:36.11. 2, Milly Lewis, MAC-MT, 2:46.73. --, Harlee

Flikkema, BMA-MT, DQ.

Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke

1, Mary Giuffre, GLEN, 1:41.26. 2, Lila Hiday, MYST-MT, 1:42.21. 3, Elizabeth

Urban, HLST-MT, 1:43.97. 4, Ellery Germer Mills, MAC-MT, 1:46.45. 5, Sedona

Stratton, Boise Y-SR, 1:51.43. 6, Brooklyn Howie, MYST-MT, 1:52.64. 7, Eva

Thomas, WRSC-MT, 1:54.84. 8, Rowan Williamson, BMA-MT, 1:55.00. 9, Kyla

Kaufman, BAC-MT, 1:55.16. 10, Ainsley Courtnage, Havre Lions-MT, 1:57.01. 11,

Greta Fero, MYST-MT, 2:00.38. 12, Dylon Flikkema, BMA-MT, 2:02.11. 13, Amelia

Stene, LAKE-MT, 2:07.51. 14, Alena Welzenbach, MAC-MT, 2:08.31. 15, Sophie

McDermott, WRSC-MT, 2:09.40. 16, Kipley Solari, MYST-MT, 2:09.58. 17, Shelby

Russell, BOZ-MT, 2:10.15. 18, Moira Ross, BOZ-MT, 2:11.97. 19, Vivian Gill,

MAC-MT, 2:13.09. 20, Molly Simms, MAC-MT, 2:14.21. 21, Lilly Gibbs, GFST-MT,

2:25.14. 22, Kinleigh Murray, HLST-MT, 2:25.38. 23, Grace Hubbard, BOZ-MT,

2:26.81. 24, Nimalka DeAlwis, Riptides-MT, 2:29.19. 25, Addison Hale, BAC-MT,

2:43.13. --, Karly Kerscher, MAC-MT, DQ.

Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke

1, Nicole Dumitrascu, Boise Y-SR, 1:21.54. 2, Lolo Riley, MAC-MT, 1:29.43. 3,

Teagan Boysen, HLST-MT, 1:32.87. 4, Georgia Gram, BOZ-MT, 1:33.31. 5, Brianne

Flikkema, BMA-MT, 1:33.56. 6, Asher Howie, MYST-MT, 1:35.12. 7, Fleur Gould,

GLEN, 1:39.92. 8, Liron Shani, WAVE-PN, 1:42.18. 9, Ellen Davis, MAC-MT,

1:42.65. 10, Alexis Hubbard, BOZ-MT, 1:45.60. 11, Gracie Pilcher, PSC-UT,

1:50.31. 12, Sloane Inskeep, Legends-UT, 1:50.49. 13, Jaylynn Shepherd,

PSC-UT, 1:50.86. 14, Kaidyn McIntosh, MYST-MT, 1:51.06. 15, Myka Thomas,

MAC-MT, 1:51.29. 16, Elly Lewis, MAC-MT, 1:51.50. 17, Necia Nicholas, BOZ-MT,

1:51.61. 18, Myla Spoon, MAC-MT, 1:54.56. 19, Lexy Kirkwood, BMA-MT, 2:01.16.

20, Ava Bloomgren, GFST-MT, 2:03.13. 21, Elizabeth Freeborn, GLEN, 2:08.60.

22, Fara Hayes, GFST-MT, 2:19.22. 23, Sophia Foster, MYST-MT, 2:23.60. 24,

Cheyenne Smith, VOLT-SR, 2:24.67. --, Emely Leon, PSC-UT, DQ.

Girls 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke

1, Rylee O'Neil, BAC-MT, 1:18.94. 2, Julia Huffmaster, BOZ-MT, 1:19.14. 3,

Jillian Moses, Boise Y-SR, 1:19.47. 4, Bindi Pedersen, WAVE-PN, 1:20.87. 5,

Libby Breckon, Boise Y-SR, 1:23.31. 6, Claire Lautman, WAVE-PN, 1:25.11. 7,

Myah Kunz, BAC-MT, 1:25.19. 8, Tyree Thomson, MVM-SR, 1:26.30. 9, Rylee

McColley, BOZ-MT, 1:26.45. 10, Isabella Seagrave, MAC-MT, 1:26.61. 11, Sela

Etzel, MAC-MT, 1:26.67. 12, Erin McKinney, BOZ-MT, 1:26.83. 13, Delaney

Carlson, MYST-MT, 1:27.44. 14, Isabella Bono, WAVE-PN, 1:28.48. 15, Kai

Gessler, JHSR-WY, 1:28.54. 16, Eden Flake, KATS-MT, 1:29.69. 17, Lizabeth

Oberly, BOZ-MT, 1:30.09. 18, Megan Beers, BAC-MT, 1:30.21. 19, Taryn Oser,

HLST-MT, 1:30.33. 20, Aidan Condit, MAC-MT, 1:30.50. 21, Crystal Benjamin,

BAC-MT, 1:31.19. 22, Hannah Jourdonnais, MYST-MT, 1:31.52. 23, Audrey Fero,

MYST-MT, 1:31.67. 24, Franny Redpath, HLST-MT, 1:32.16. 25, Leah Baranek,

HLST-MT, 1:32.37. 26, Cami Yovich, BOZ-MT, 1:32.41. 27, Ava Pachek, UN-MT,

1:34.56. 28, Maddie Griffiths, BOZ-MT, 1:34.63. 29, Claire Earl, UN-MT,

1:35.25. 30, Ellie Gashwiler, MYST-MT, 1:36.38. 31, Kaitlyn Thomas, UN-MT,

1:37.33. 32, Eden Maxwell, MAC-MT, 1:38.36. 33, Anya Craig, MAC-MT, 1:38.50.

34, Rori Pilcher, PSC-UT, 1:38.52. 35, Riley Kunz, BAC-MT, 1:39.99. 36, Sarah

Hanks, MYST-MT, 1:40.05. 37, Alyssa Smith, BAC-MT, 1:40.23. 38, Ella Dietrich,

BOZ-MT, 1:40.99. 39, Olivia Brenneman, Legends-UT, 1:41.10. 40, Georgia

Skeans, GLEN, 1:43.16. 41, Aida Flynn, MYST-MT, 1:44.96. 42, Cadence

Williamson, BMA-MT, 1:46.43. 43, Jocelyn Shepherd, PSC-UT, 1:46.48. 44,

Caroline Girling, JHSR-WY, 1:47.48. 45, Grace Klempel, UN-MT, 1:47.66. 46,

Julia McJunkin, JHSR-WY, 1:47.92. 47, Katie Steinhoff, HLST-MT, 1:47.99. 48,

Annie McLaverty, MYST-MT, 1:48.77. 49, Olivia Milavetz, Legends-UT, 1:53.92.

50, Anna Brown, Legends-UT, 1:55.20. 51, Analise Belasco, BOZ-MT, 1:55.58. 52,

Marissa Mathews, VOLT-SR, 2:01.89. 53, Adriana Leon, PSC-UT, 2:05.04.

Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke

1, Finn O'Connor, BOZ-MT, 2:06.44. 2, Matthew Urban, HLST-MT, 2:16.13. 3,

Quinn McColley, BOZ-MT, 2:23.31. --, Connor Arnold, HLST-MT, DQ. --, Shamus

Peck, Riptides-MT, DQ.

Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke

1, Cavan O'Connor, BOZ-MT, 1:44.66. 2, Max Aguirre, BOZ-MT, 1:51.68. 3, Kaleb

Montgomery, BAC-MT, 2:00.00. 4, Kyler Brown, MVM-SR, 2:01.86. 5, Brayden

Bernhardt, MAC-MT, 2:08.16. 6, Christian Anderson, MAC-MT, 2:08.52. 7, Duncan

Schroeder, UN-MT, 2:12.92. 8, Timothy Skeans, GLEN, 2:13.35. 9, Miller Gould,

GLEN, 2:14.58. 10, PJ Delhomme, MYST-MT, 2:15.05. 11, Luke Adams, BAC-MT,

2:20.93. 12, Ross Brandmayr, BOZ-MT, 2:25.18. --, Bryant Martin, BAC-MT, DQ.

--, Brett Dahood, Riptides-MT, DQ.

Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke

1, Cameron Piepkorn, WAVE-PN, 1:26.11. 2, Ty Zarbock, BAC-MT, 1:30.45. 3,

Jaden Akpan, Boise Y-SR, 1:32.58. 4, Finn Stetson, SEAL-PN, 1:40.42. 5, Vaughn

Geffros, BSC-SR, 1:40.96. 6, Emery Belasco, BOZ-MT, 1:41.74. 7, Paulie

Dennison, MAC-MT, 1:46.61. 8, Nathan Mizner, MYST-MT, 1:47.43. 9, Edward

Wares, GLEN, 1:48.20. 10, Yilan Groenenboom, MAC-MT, 1:51.43. 11, EJ Sanchez,

GFST-MT, 1:54.41. 12, William Affleck, MAC-MT, 2:02.93. 13, Andrey Butler,

HLST-MT, 2:04.20. 14, Fletcher Pittard, WRSC-MT, 2:13.84. 15, Mateo Guillen,

BOZ-MT, 2:21.34. 16, Garrett Fernelius, PSC-UT, 2:31.47.

Boys 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke

1, Liam Kerns, BAC-MT, 1:08.64. 2, Parker Keller, HLST-MT, 1:08.99. 3, Quade

Oser, HLST-MT, 1:12.36. 4, Jackson Fouras, JHSR-WY, 1:13.79. 5, Nathan Moore,

Boise Y-SR, 1:14.48. 6, Cale Berkoff, MAC-MT, 1:15.14. 7, Preston Ring,

KATS-MT, 1:15.15. 8, Gavin Geffros, UN-SR, 1:15.30. 9, Noah Laird, WAVE-PN,

1:15.39. 10, Aidan Greenmun, WAVE-PN, 1:16.00. 11, AJ McCormick, MYST-MT,

1:16.69. 12, Aaron Johnson, Boise Y-SR, 1:17.73. 13, Asher Brown, MVM-SR,

1:18.38. 14, Nicholas Fynaardt, WAVE-PN, 1:18.92. 15, Joe Kaiser, PVST-SR,

1:19.03. 16, John Kaiser, PVST-SR, 1:19.69. 17, Long Huynh, BAC-MT, 1:19.82.

18, Levi Gibson, UN-MT, 1:20.23. 19, Jack Skarda, WAVE-PN, 1:20.25. 20, Sean

Murphree, MAC-MT, 1:20.32. 21, Fredrik Larsen, WAVE-PN, 1:20.59. 22, Aeden

DeGraw, UN-MT, 1:20.92. 23, Hung Huynh, BAC-MT, 1:21.07. 24, Nathan Greenmun,

WAVE-PN, 1:21.39. 25, Jonathan Wolgamot, MYST-MT, 1:22.08. 26, Alexander

Werth, WAVE-PN, 1:23.28. 27, Erik Leigh, PSC-UT, 1:23.99. 28, Gus DeSouza,

KATS-MT, 1:24.35. 29, Ben Huotari, UN-MT, 1:24.60. 30, Noah Hiday, MYST-MT,

1:25.15. 31, Ayden Strobbe, KATS-MT, 1:25.69. 32, Jesse McCormick, MYST-MT,

1:26.61. 33, Isaac Woldtvedt, UN-MT, 1:27.57. 34, Devin Goetsch, HLST-MT,

1:27.87. 35, Alexander Claux, WAVE-PN, 1:29.94. 36, Jaiden Liddle, VOLT-SR,

1:30.51. 37, Sam Galindo, BMA-MT, 1:30.90. 38, Michael Parkey, MAC-MT,

1:31.50. 39, J.D. Heberlein, PVST-SR, 1:32.41. 40, Stetson Smith, VOLT-SR,

1:35.79. 41, Steven Doney, MYST-MT, 1:38.84. 42, Ellis Walker-Keleher, MAC-MT,

1:38.92. 43, Ladd Hutchinson, Riptides-MT, 1:39.11. 44, Lorn Jaeger, MYST-MT,

1:39.84. 45, Kyle Kirkwood, BMA-MT, 1:44.50. 46, Jared Smith, MAC-MT, 1:44.87.

47, Fredy Collins, MYST-MT, 1:51.06. 48, Nolan Geffros, BSC-SR, 1:52.72. 49,

Don Brass, MYST-MT, 1:54.57. 50, Brenner Boylan, MYST-MT, 1:56.81. 51, Koda

Tanner, PSC-UT, 1:59.88.

Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly

1, Maia Maganito, HLST-MT, 51.78. 2, Olivia Cottet, LAKE-MT, 1:02.53. 3,

Georgia Moore, MAC-MT, 1:02.86. 4, Harlee Flikkema, BMA-MT, 1:03.63. 5, Greta

Klempel, UN-MT, 1:09.03. 6, Milly Lewis, MAC-MT, 1:16.48. 7, Briana Combs,

MYST-MT, 1:17.21. 8, Jamie Prudhomme, Boise Y-SR, 1:17.33. --, Brooklyn

Flikkema, BMA-MT, DQ. --, Lauren Kimmet, BAC-MT, DQ. --, Eliza MacLean,

HLST-MT, DQ. --, Macy Montgomery, LAKE-MT, DQ.

Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly

1, Elina Maganito, HLST-MT, 35.91. 2, Ella Klies, BAC-MT, 36.92. 3, Spencer

Laird, MAC-MT, 39.03. 4, Elizabeth Urban, HLST-MT, 43.43. 5, Belle Schroeder,

UN-MT, 44.06. 6, Izze Short, WRSC-MT, 44.49. 7, Mary Giuffre, GLEN, 45.98. 8,

Ella Woldtvedt, UN-MT, 46.30. 9, Lily Schiffman, Legends-UT, 46.61. 10,

Giavanna Pesanti, Boise Y-SR, 50.04. 11, Kaylee Hahn, Boise Y-SR, 52.05. 12,

Moira Ross, BOZ-MT, 52.81. 13, Brooklyn Howie, MYST-MT, 53.46. 14, Allie

Krueger, WRSC-MT, 53.77. 15, Ainsley Courtnage, Havre Lions-MT, 55.14. 16,

Liesel Klein, WRSC-MT, 55.99. 17, Julia Woldtvedt, UN-MT, 56.77. 18, Alena

Welzenbach, MAC-MT, 58.36. 19, Eva Thomas, WRSC-MT, 58.57. 20, Nimalka

DeAlwis, Riptides-MT, 59.29. 21, Ellery Germer Mills, MAC-MT, 59.80. 22, Lucy

Dietrich, BOZ-MT, 1:04.85. 23, Rowan Sullivan, GLEN, 1:06.29. 24, Lilly Gibbs,

GFST-MT, 1:09.85. 25, Radha Shriram, WAVE-PN, 1:14.32. 26, Kipley Solari,

MYST-MT, 1:16.90. 27, Grace Hubbard, BOZ-MT, 1:17.70. --, Karly Kerscher,

MAC-MT, DQ. --, Shelby Russell, BOZ-MT, DQ. --, Ana Hertz, LAKE-MT, DQ. --,

Lauren Chauncey, UN-MT, DQ.

Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly

1, Olivia Giuffre, GLEN, 33.88. 2, Eva Hicks, HLST-MT, 34.82. 3, Ella Stack,

MAC-MT, 35.70. 4, Tiffanie Palmer, PSC-UT, 37.03. 5, Rishita Bhattacharjee,

WAVE-PN, 37.14. 6, Grier Mcclay, GLEN, 37.29. 7, Asher Howie, MYST-MT, 37.96.

8, Grace Woldtvedt, UN-MT, 38.03. 9, Livy Gibbons, KATS-MT, 38.58. 10, Maddie

Remmers, MAC-MT, 39.63. 11, Piper James, WRSC-MT, 40.39. 12, Sarah Craig,

MAC-MT, 40.50. 13, Mary Jaeger, MYST-MT, 40.78. 14, Gracie Pilcher, PSC-UT,

42.26. 15, Liron Shani, WAVE-PN, 44.06. 16, A.J. Lilyquist, BMA-MT, 44.20. 17,

Sloane Inskeep, Legends-UT, 45.80. 18, Jaylynn Shepherd, PSC-UT, 49.42. 19,

Lexy Kirkwood, BMA-MT, 49.59. 20, Necia Nicholas, BOZ-MT, 51.17. 21, Cheyenne

Smith, VOLT-SR, 52.12. 22, Madison Veitch, BAC-MT, 52.27. 23, Liliana Smith,

Havre Lions-MT, 52.86. 24, Fara Hayes, GFST-MT, 56.83. 25, Megan Laird, GLEN,

59.32. 26, Alexis McDonald, PSC-UT, 1:02.72. 27, Elizabeth Wendt, BAC-MT,

1:09.23. --, Ava Bloomgren, GFST-MT, DQ.

Girls 13 & Over 50 LC Meter Butterfly

1, Catherine Russo, BMA-MT, 27.99. 2, Addy Lewis, MAC-MT, 31.16. 3, Kally

Morris, PSC-UT, 31.81. 4, Ellee Frost, Boise Y-SR, 32.05. 5, Madeleine

Brennan, Legends-UT, 32.37. 6, Eve Goddard, Legends-UT, 33.79. 7, Sara

Guillen, BOZ-MT, 33.92. 8, Hannah Powell, MAC-MT, 33.99. 8, Delaney Carlson,

MYST-MT, 33.99. 10, Claire Powell, MAC-MT, 34.16. 11, Aidan Condit, MAC-MT,

34.30. 12, Isabella Pachek, UN-MT, 34.67. 13, Reagan Remmers, MAC-MT, 34.74.

14, Hannah Jourdonnais, MYST-MT, 35.03. 15, Annika Mittelsteadt, BOZ-MT,

35.05. 16, Audrey Fero, MYST-MT, 36.01. 17, Leah Baranek, HLST-MT, 36.40. 18,

Kaitlyn Thomas, UN-MT, 36.63. 19, Cami Yovich, BOZ-MT, 36.70. 20, Emily

McAnally, HLST-MT, 37.00. 21, Gabrielle Thomson, MVM-SR, 37.20. 22, Kate

Sheafor, HLST-MT, 38.27. 23, Ava Chauncey, UN-MT, 38.42. 24, Brinn Frost,

Boise Y-SR, 39.93. 25, Eli Boylan, MYST-MT, 40.05. 26, Skyler Dey, Legends-UT,

40.54. 27, Maddie Griffiths, BOZ-MT, 40.79. 28, Asha Thomson, MVM-SR, 40.99.

29, Sarah Hanks, MYST-MT, 42.21. 30, Lexi Gladeau, KATS-MT, 42.76. 31, Tessa

Alton, KATS-MT, 44.35. 32, Jocelyn Shepherd, PSC-UT, 45.24. --, Marissa

Mathews, VOLT-SR, DQ.

Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly

1, Matthew Urban, HLST-MT, 55.31. 2, Finn Wirth, BOZ-MT, 56.99. 3, Connor

Arnold, HLST-MT, 1:16.98. --, Everett Card, BOZ-MT, XDQ. --, Jayvyn James,

WRSC-MT, DQ. --, Henry Bartels, MYST-MT, DQ. --, Wyatt Souza, MVM-SR, DQ.

Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly

1, Seth Woldtvedt, UN-MT, 35.97. 2, Calahan McColley, BOZ-MT, 38.44. 3,

Everson Connors, HLST-MT, 40.07. 4, Danny Spoon, MAC-MT, 41.31. 5, Andrew

Short, WRSC-MT, 43.52. 6, Max Aguirre, BOZ-MT, 44.87. 7, Kyler Brown, MVM-SR,

48.33. 8, Nicolai Kovnesky, BOZ-MT, 48.71. 9, Luke Adams, BAC-MT, 51.96. 10,

Brayden Bernhardt, MAC-MT, 57.04. 11, Ross Brandmayr, BOZ-MT, 58.84. 12, Kaleb

Montgomery, BAC-MT, 59.07. 13, Franco St. Jeor, Legends-UT, 1:00.39. 14,

Duncan Schroeder, UN-MT, 1:01.96. 15, Miller Gould, GLEN, 1:11.70. 16, Timothy

Skeans, GLEN, 1:17.96. --, Max Barber, MYST-MT, DQ. --, Coen MacLean, HLST-MT,

DQ.

Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly

1, Thomas Shakib, Legends-UT, 34.70. 2, AJ Schnitzeler, MVM-SR, 36.02. 3,

Teague McElwee, MYST-MT, 37.77. 4, Isaac Urban, HLST-MT, 38.40. 5, Kade

Johnson, PSC-UT, 38.63. 6, Elijah Souza, MVM-SR, 41.54. 7, Paulie Dennison,

MAC-MT, 41.84. 8, Kounish Bhattacharjee, WAVE-PN, 43.10. 9, Andrey Butler,

HLST-MT, 44.04. 10, Finn Stetson, SEAL-PN, 46.53. 11, EJ Sanchez, GFST-MT,

48.61. 12, Jaricho Jay, GFST-MT, 50.54. 13, Michael Brass, MYST-MT, 51.08. 14,

Jaicee Shepherd, PSC-UT, 51.78. 15, Steven Anderson, MAC-MT, 52.39. 16, Aiden

Mckenzie, MAC-MT, 55.63. 17, Mateo Guillen, BOZ-MT, 1:03.51. 18, William

Affleck, MAC-MT, 1:06.55. 19, Braden Harrison, Riptides-MT, 1:26.67. --,

Fletcher Pittard, WRSC-MT, DQ. --, Benjamin Schiffman, Legends-UT, DQ.

Boys 13 & Over 50 LC Meter Butterfly

1, Cale Berkoff, MAC-MT, 26.54. 2, Robert Wagner, HLST-MT, 27.44. 3, Tanner

Baldry, MAC-MT, 27.92. 4, Peter Fitch, WAVE-PN, 28.55. 5, Connor Mizner,

MYST-MT, 28.67. 6, Ben Woldtvedt, UN-MT, 28.92. 7, Ben Huotari, UN-MT, 29.24.

8, Hung Huynh, BAC-MT, 29.48. 9, Liam Kerns, BAC-MT, 29.81. 10, Parker Case,

MVM-SR, 30.52. 11, Quade Oser, HLST-MT, 31.10. 12, Isaac Woldtvedt, UN-MT,

31.66. 13, Joel Bonilla, UN-MT, 31.97. 14, Chris Long, GFST-MT, 32.12. 15,

Ayden Strobbe, KATS-MT, 32.73. 16, Kaden Jensen, BMA-MT, 32.99. 17, Ethan

Pater, Legends-UT, 33.44. 18, Aeden DeGraw, UN-MT, 34.06. 19, Teagon Kelsey,

BAC-MT, 34.09. 20, Jesse McCormick, MYST-MT, 34.16. 21, Harper Brace,

Legends-UT, 34.94. 22, Sam Galindo, BMA-MT, 35.34. 23, Otto Seagrave, MAC-MT,

37.78. 24, Ethan Cluff, MVM-SR, 38.05. 25, Steven Doney, MYST-MT, 38.56. 26,

Kody Jensen, BMA-MT, 40.97. 27, Ladd Hutchinson, Riptides-MT, 45.29. 28,

Brenner Boylan, MYST-MT, 47.07. 29, Don Brass, MYST-MT, 57.30. --, Donovan

Peacock, MYST-MT, DQ. --, Fredy Collins, MYST-MT, DQ.

Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke

1, Nicole Dumitrascu, Boise Y-SR, 2:38.64. 2, Adalynn Ascher, MAC-MT, 2:40.25.

3, Lolo Riley, MAC-MT, 2:43.52. 4, Myka Thomas, MAC-MT, 2:50.30. 5, Aerianna

La, MYST-MT, 2:51.86. 6, Myla Spoon, MAC-MT, 3:09.70. 7, Hailey Hanson,

LAKE-MT, 3:34.05. --, Mallory Mazur, MYST-MT, DQ.

Girls 13 & Over 200 LC Meter Backstroke

1, Katharine Berkoff, MAC-MT, 2:18.50. 2, Gabby Smart, MAC-MT, 2:34.31. 3,

Ellie D'Amico, MYST-MT, 2:37.43. 4, Maija Geier, HLST-MT, 2:38.00. 5, Claire

Becker, MYST-MT, 2:39.50. 6, Caroline Dye, KATS-MT, 2:40.16. 7, Maddy

Muhlfeld, KATS-MT, 2:40.67. 8, Kieran Morton, BMA-MT, 2:42.61. 9, Myah Kunz,

BAC-MT, 2:43.40. 10, Claire Kaufman, BAC-MT, 2:43.53. 11, Jenna Kimborowicz,

WAVE-PN, 2:46.09. 12, Lola Reynolds, WAVE-PN, 2:46.20. 13, Molly Roalson,

KATS-MT, 2:46.38. 14, Kylie Tininenko, BAC-MT, 2:46.83. 15, Isabella Pachek,

UN-MT, 2:47.73. 16, Sofia Fero, MYST-MT, 2:48.34. 17, Emily McAnally, HLST-MT,

2:50.22. 18, Claire Powell, MAC-MT, 2:50.23. 19, Alyson Early, UN-MT, 2:52.22.

20, Kaitlyn Thomas, UN-MT, 2:52.95. 21, Jordan Palmer, PSC-UT, 2:53.61. 22,

Madeleine Brennan, Legends-UT, 2:53.94. 23, Julia Huffmaster, BOZ-MT, 2:55.46.

24, Brinn Frost, Boise Y-SR, 2:56.66. 25, Alysa Kaufman, BAC-MT, 2:58.34. 26,

Taylor Walker, MAC-MT, 2:59.50. 27, Raegan Osentowski, GFST-MT, 2:59.88. 28,

Olivia Parker, BAC-MT, 3:02.61. 29, Nikki Zarbock, BAC-MT, 3:03.93. 30, Lexi

Gladeau, KATS-MT, 3:14.30. 31, Aspen Martin, BAC-MT, 3:19.41. 32, Maddie

Taylor, KATS-MT, 3:21.51. 33, Anna Brown, Legends-UT, 3:41.80. --, Tayla

Liddle, VOLT-SR, DQ. --, Grace Klempel, UN-MT, DQ.

Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke

1, Brennen O'Neil, BAC-MT, 2:52.22. 2, Yilan Groenenboom, MAC-MT, 3:23.12. 3,

Ryan Oberg, KATS-MT, 3:35.69. 4, Skyler Probert, LAKE-MT, 3:44.77. 5, Michael

Brass, MYST-MT, 3:47.49.

Boys 13 & Over 200 LC Meter Backstroke

1, Ethan Harder, BAC-MT, 2:10.16. 2, Peter Thompson, BAC-MT, 2:16.21. 3, Jace

Reed, KATS-MT, 2:26.50. 4, Brayden Arnold, BAC-MT, 2:27.31. 5, Carlin Onstad,

HLST-MT, 2:28.12. 6, Jake McCoy, COUG-IE, 2:28.91. 7, AJ McCormick, MYST-MT,

2:29.42. 8, Shae Stratton, Boise Y-SR, 2:30.52. 9, Jorgen Midboe, MYST-MT,

2:31.02. 10, Michael Parkey, MAC-MT, 2:35.16. 11, Tyler McCormick, WRSC-MT,

2:36.41. 12, Gage Fouse, PVST-SR, 2:37.52. 13, Garrett Krattiger, HLST-MT,

2:38.46. 14, Tyler Quarterman, Boise Y-SR, 2:39.60. 15, Long Huynh, BAC-MT,

2:39.61. 15, Wesley Dennison, MAC-MT, 2:39.61. 17, Kyiah Ingraham, SA-SR,

2:40.14. 18, Benjamin Gillespie, Legends-UT, 2:45.15. 19, Parker Case, MVM-SR,

2:47.65. 20, Samuel Wendt, BAC-MT, 2:55.36. 21, Aeden DeGraw, UN-MT, 2:58.34.

22, Stetson Smith, VOLT-SR, 3:02.37. 23, Kyle Kirkwood, BMA-MT, 3:08.94. 24,

Ajax Geddes, BOZ-MT, 3:20.86. 25, Koda Tanner, PSC-UT, 3:23.91.

Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle

1, Myrka Hardy, BAC-MT, 5:02.69. 2, Kelly Early, UN-MT, 5:38.62. 3, Adalynn

Ascher, MAC-MT, 5:45.53. 4, Asher Howie, MYST-MT, 5:46.03. 5, Elly Lewis,

MAC-MT, 5:51.10. 6, Brianne Flikkema, BMA-MT, 5:57.61. 7, Rishita

Bhattacharjee, WAVE-PN, 6:04.26. 8, Maddie Remmers, MAC-MT, 6:23.77. 9, Myla

Spoon, MAC-MT, 6:29.36. 10, Hailey Hanson, LAKE-MT, 6:30.21. 11, Samantha

Symington, MAC-MT, 6:46.15. 12, Dixie Montgomery, LAKE-MT, 6:47.17. 13, Mia

Farrell, BOZ-MT, 7:17.03.

Women 13 & Over 400 LC Meter Freestyle

1, Lexi Carey, BAC-MT, 4:47.07. 2, Caroline McCormick, MYST-MT, 4:51.53. 3,

Syd O'Neil, BAC-MT, 4:52.71. 4, Samantha Sheridan, BAC-MT, 4:52.98. 5,

Isabella Seagrave, MAC-MT, 4:53.35. 6, Megan Beers, BAC-MT, 4:53.37. 7, Gabby

Smart, MAC-MT, 4:55.07. 8, Annika Mittelsteadt, BOZ-MT, 4:55.69. 9, Ellie

D'Amico, MYST-MT, 4:56.52. 10, Ellie Gashwiler, MYST-MT, 4:59.52. 11, Claire

Becker, MYST-MT, 5:00.52. 12, Hailey Johnson, BAC-MT, 5:05.08. 13, Maddy

Muhlfeld, KATS-MT, 5:08.03. 14, Paige LePard, UN-MT, 5:10.47. 15, Jenna

Kimborowicz, WAVE-PN, 5:10.90. 16, Alyssa Smith, BAC-MT, 5:10.95. 17, Caroline

Dye, KATS-MT, 5:15.09. 18, Madison Garland, BAC-MT, 5:15.49. 19, Lola

Reynolds, WAVE-PN, 5:20.26. 20, Kally Morris, PSC-UT, 5:21.74. 21, Sierra

DuCharme, BOZ-MT, 5:24.48. 22, Taryn Oser, HLST-MT, 5:28.74. 23, Jayc Wippert,

BAC-MT, 5:28.81. 24, Gretchen Thomson, MVM-SR, 5:29.23. 25, Jordan Palmer,

PSC-UT, 5:29.62. 26, Kate Sheafor, HLST-MT, 5:32.26. 27, Raegan Osentowski,

GFST-MT, 5:32.62. 28, Reagan Remmers, MAC-MT, 5:32.67. 29, Rylee McColley,

BOZ-MT, 5:33.85. 30, Maria Bentz, BAC-MT, 5:34.06. 31, Grace Wandler, MAC-MT,

5:41.28. 32, Chloe Onstad, HLST-MT, 5:44.65. 33, Eli Boylan, MYST-MT, 5:50.42.

34, Cadence Williamson, BMA-MT, 5:52.41. 35, Katie Steinhoff, HLST-MT,

6:12.70. 36, Aida Flynn, MYST-MT, 6:16.05.

Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle

1, Winston Sundeen, BOZ-MT, 5:29.12. 2, Teague McElwee, MYST-MT, 5:51.93. 3,

Teagan Trettin, HLST-MT, 6:04.27. 4, EJ Sanchez, GFST-MT, 6:19.10. 5, Kounish

Bhattacharjee, WAVE-PN, 6:44.00. 6, Jaricho Jay, GFST-MT, 6:50.13. 7, Skyler

Probert, LAKE-MT, 7:23.80.

Men 13 & Over 400 LC Meter Freestyle

1, Sawyer Keyes, UN-MT, 4:16.30. 2, Michael Van Keuren, BAC-MT, 4:31.89. 3,

Jackson Moe, MYST-MT, 4:32.67. 4, Robert Wagner, HLST-MT, 4:32.68. 5, Jaxon

Gronning, UN-MT, 4:34.53. 6, Tylar Pittock, MVM-SR, 4:42.08. 7, Jake McCoy,

COUG-IE, 4:52.27. 8, Patrick Obst, MVM-SR, 4:56.28. 9, Carlin Onstad, HLST-MT,

4:57.16. 10, Devin Goetsch, HLST-MT, 4:57.95. 11, Drew Bouda, KATS-MT,

5:06.91. 12, Otto Seagrave, MAC-MT, 5:14.75. 13, Teagon Kelsey, BAC-MT,

5:22.25. 14, Bridger Moe, MYST-MT, 5:26.70. 15, Jared Smith, MAC-MT, 5:51.46.

16, Noah Hiday, MYST-MT, 5:52.58. 17, Nolan Geffros, BSC-SR, 6:54.28.

Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle

1, Vaughn Geffros, BSC-SR, 6:18.19.

Boys 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke

1, Aeden DeGraw, UN-MT, 1:18.37.

Boys 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Swim-off

(- Swim-off) 1, Sawyer Keyes, UN-MT, 25.72. 2, Preston Ring, KATS-MT, 25.98.

Be the first to know - Sign up for Breaking News

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0

Load comments