cards Bridge icon pinochle poke cribbage suits

Jan. 22

North South

A Division

1/2, Ervin Hedegaard-Cookie Johnson

1/2, Jean Flink-Mary Pat Kasperick

3, Ivan Stepan-Helen Dowdall

B Division

1, Theresa Hubbard-Beverly Hadley

East West

A Division

1, Mary Ann Rademacher-Charlene Johnson

2, William Ralph-Janet Ralph

3, Arlene Stepan-Sharon Smith

B Division

1. Mary Ann Rademacher-Charlene Johnson

Jan. 25

North South

A Division

1. Joan Jones-Joseph Kasperick

2. Beverly Hadley -Kate Chioutsis

3. Danny Matteucci-Ivan Stepan

B Division

1. Beverly Hadley- Kate-Chioutsis

East West

A Division

1, Arlene Stepan-Ken Boyle

2, Cookie Johnson-Mary Pat Kasperick

3/4, Ann Hanson-Sharon Smith

3/4, Larry Keller-Rose Keller

B Division

1, Ann Hanson-Sharon Smith

Jan. 8

North South

A Division

1, Carol Ross-Cookie Johnson

2, William Kebe Jr. -Joseph Kasperick

3, Ivan Stepan-Kathy Lovell

4, Clyde Rowland-Rick Chappel

B Division

1, Carol Ross-Cookie Johnson

2, William Kebe Jr.-Joseph Kasperick

East West

A Division

1, Keith Baker-William Ralph

2, Ann Hanson-Ken Boyle

3, Joanne Braun-Joan Jones

4, Virginia Kebe-Charlene Johnson

B Division

1, Ann Hanson-Ken Boyle

2, Virginia Kebe-Charlene Johnson

Jan. 9

Newcomer Game

North South

A Divsion

1, William Ralph-Dana Liebel

2, Keith Baker-Bev Murray

B Division

1, William Ralph-Dana Liebel

2, Keith Baker-Bev Murray

East West

A Division

1, Janet Ralph-Theresa Hubbard

2, Rick Chappel-William Kebe Jr.

B Division

1, Janet Ralph-Theresa Hubbard

2, Rick Chappel-William Kebe Jr.

Jan. 11

North South

A Division

1, William Kebe Jr.-Larry Keller

2, Ken Boyle-Joseph Kasperick

3, Alice Vicevich-Helen Dowdall

B Division

1, Ken Boyle-Joseph Kasperick

2, Dianne Birrer-Kate Chioutsis

East West

A Division

1, Mary Pat Kasperick-Kathy Lovell

2, Arlene Stepan-Ivan Stepan

3, William Ralph-Janet Ralph

B Division

1, Rita Wilson-Theresa Hubbard

Jan. 15

North South

A Division

1, Ervin Hedegaard-Joan Jones

2, Arlene Stepan- Ivan Stepan

3, Susan Callaghan-Kathy Lovell

B Division

1, Ervin Hedegaard-Joan Jones

East West

A Division

1, Rose Keller-Sharon Smith

2,Mary Pat Kasperick-Janet Ralph

3, Dorothy Esheim -Charlene Johnson

B Division

1, Rose Keller-Sharon Smith

2, Dorothy Esheim-Charlene Johnson

Jan. 18

A Division

1, Rose Keller-Cookie Johnson

2, Mary Ann Rademacher-Ken Boyle

3/4, Danny Matteucci-Arlene Stepan

3/4, Janet Ralph- Joan Joans

5, Joseph Kasperick-Keith Baker

B Division

1, Rose Keller-Cookie Johnson

2, Mary Ann Rademacher-Ken Boyle

Jan. 18

Bridge Plus

1, Frank Williams-Clyude Rowland

2, Theresa Hubbard-Kate Chioutsis

Jan. 21

Grand National Teams

A Division

1. Arlene Stepan-Ivan Stepan-Danny Matteucci-Jean Matteucci

2. Janet Ralph-William Ralph-Mary Pat Kasperk-Joseph Kasperick

3. Beverly Hadley-Bob Hadley-Kate Chioutsis-Theresa Hebbard

B Division

1. Arlene Stepan-Ivan Stepan-Danny Matteucci-Jean Matteucci

2. Beverly Hadley-Bob Hadley-Kate Chioutsis-Theresa Hebbard

3/4, Keith Baker Ervin Hedegaard-Pat Leary-Charlene Johnson

3/4, Rose Keller-Susan Callaghan-Tom Joyce-Sharon Smith

For information on games and lessons please call Cookie Johnson 494-5151.

1
0
0
0
0

Load comments